Autor Wątek: Ekspres H.Koenig EXP530  (Przeczytany 3817 razy)

Offline tikrazki

  • Wiadomości: 7
Ekspres H.Koenig EXP530
« dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:26:09 »
Witam,
zaczynam przygodę z espresso i poszukuję sprzętu. Narazie rozglądam się za jakimś rozsądnym ekspresem do 1000zł. Przeczytałem już wiele wątków na tym forum, ale ostatnio trafiłem na maszynę wspominaną w tytule, tj. H.Koenig EXP530, i nic nie mogę na jej temat znaleźć. Czy ktoś coś wie o tym ekspresie? Czy wart uwagi?


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:40:26 »
Jeśli musi być nowy to najtaniej chyba Ascaso Basic wychodzi.

Offline tikrazki

  • Wiadomości: 7
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2018, 22:20:40 »
Tak też wyczytałem na forum, ale ten h.koenig mam okazje kupić tanio używkę w dobrym stanie, ale nic na jej temat nie wiem :/

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2018, 08:31:40 »
Rzeczywiście mało informacji. Ale jak wszedłem na stronę ich produktów https://www.westwing.pl/hkoenig-male-agd-do-kuchni/ to wg mnie produkcja jest w Chinach. Ten sam design, co w innych firmach domowego AGD. Ten ekspres wygląda na podobny do wielu wielu innych marketowych ekspresów.
Na zewnątrz nie widać nic, aby był z innej półki. W środku też.
A tu opis z Amazona https://www.amazon.de/EXP530-Wassertank-Wärmeplatte-Milchschaumdüse-Edelstahl/dp/B01CU7SLII :
Maksymalne ciśnienie: 15 bar
Włoska pompa
Z barometr i system grzewczy thermobloc
spieniacz mleka
Wyjmowany wkład na zbiornik na wodę: 1.7 l, płyta do podgrzewania filiżanek, 2 portafiltry ze stali nierdzewnej w zestawie: Single & Double

Chyba jednak lepiej zainwestować nawet w używany Ascaso.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2018, 12:27:29 »
Może to tylko ja ale jak nowy user w pierwszym poście pisze że dużo forum czytał ale pyta o sprzęt o którym nikt tu nie słyszał ani na forum nie wspomniał to mi to trąci marketingiem szeptanym.

Offline tikrazki

  • Wiadomości: 7
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2018, 13:56:03 »
Bacek, hehe, moje pytanie nie miało nic wspólnego z marketingiem  :)
Jakiś ty podejrzliwy, chłopie :)
 .
Serio, przymierzam się do zakupu sprzętu i akurat z tym sprzętem jakaś okazja się trafiła, że niby gość w jakiejś małej gastronomii używał, itd. Ale jak napisałem, nic na temat tego modelu nie mogłem znaleźć.

Dzięki za pomoc.

Będę polował na jakieś używane Ascaso.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień 2018, 15:32:40 »
Każdy ekspres w tym rozmiarze możesz z góry skreślić. Też zacząłem od okazyjnie kupionej śmieciowej Gaggi i po 3 miesiącach ją sprzedałem. Tak jak wszyscy piszą, minimum to Ascaso, stare Gaggie Classic (i modele pokrewne), może jakieś Lelity. Ogólnie Espresso to sprzętowo droga zabawa. Pytanie czy Ty na pewno lubisz/pijasz lub zamierzasz pić espresso (lub mleczne na tym oparte). Jeżeli nie a chodzi o duży kubek czarnej kawy to ekspres nie jest do tego narzędziem. Lepszy smak uzyskasz innymi tańszymi metodami.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres H.Koenig EXP530
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień 2018, 16:14:30 »
Odkopie temat, rowniez sie caly czas rozgladam za ekspresem i tez na trafilem na ten sprzet przegladajac sobie niemiecki Amazon.
Dokladnie tutaj: amazon.de/EXP530-Wassertank-W%C3%A4rmeplatte-Milchschaumd%C3%BCse-Edelstahl/dp/B01CU7SLII/ref=sr_1_29?s=kitchen&srs=3169321&ie=UTF8&qid=1535724104&sr=1-29&refinements=p_36%3A20000-45000

Cena po aktualnym kursie Euro to 1051.79 zł (z darmową wysyłką do Polski) czyli cenowo wypada lepiej niz taki Ascaso Basic czy Giaggia CC, no wlasnie tylko ciekawe co tam siedzi w srodku.
Praktycznie brak opini czy testow, na Youtubach znalazlem 1 klip z tym ekspresem w akcji: youtube.com/watch?v=Y2vMZB-1e1o
Z komentarza na YT wynika ze ma 58mm. portafilter, z opisu na stronie oficjalnej info ze w srodku siedzi jakis termoblok a ekspres jest wykonany ze stali nierdzewnej i waży 7.8kg.
Nikt z tym wynalazkiem nie mial do czynienia?
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2018, 16:31:56 wysłana przez k3lt »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi