Autor Wątek: Gaggia Paros  (Przeczytany 8302 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Kwiecień 2018, 21:43:14 »
Styk bojlera i uszczelki powinien być gładziutki jak pupcia niemowlaka. Połączenie góry i dołu bojlera musi być szczelne, a to zapewni odpowiednia gładź. Postaraj się.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Kwiecień 2018, 21:55:15 »
Tak, jutro będę szlifować spód bojlera. A co z dyfuzorem, też go szorować? A masz jakieś rady, na moje inne pytania? No i najważniejsze, co z umową młynkiem? A, i czy można tam regulować przemiał?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Kwiecień 2018, 22:11:50 »
Uszczelki "zwykłe" się nie nadają. Muszą być takie, które wytrzymają temperaturę bojlera. Pamiętaj, że dla pary trzeba więcej niż 100 stopni. Z wężykami też nie przesadzaj, muszą być takie z atestem do żywności, bo sobie zafundujesz nieprzyjemność zdrowotną. Używaj uszczelek takich jakie mają być, Kombinacje się źle kończą. Nie rozumiem tej "umowy" w sprawie młynka. O czymś zapomniałem? Młynek na pewno się rozbiera do śrubki. Posiłkuj się schematem, który Ci wysłałem. Czasem gwint jest "lewy" a czasem "prawy". Weź to też pod uwagę. Nic na siłę. Może coś trzeba wlać na gwint, żeby puściło?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Kwiecień 2018, 22:27:58 »
Pewnie masz rację. To założę na razie stare wężyki i uszczelkę. Z tą"umową" to coś słownik źle podpowiedział. Już nie wiem co to miało być za słowo 😝, absolutnie nie miałem do Ciebie jakiś pretensji. Z młynkiem było tak, że właśnie górna nakrętka miała"lewy" gwint. Teraz w sumie został sam plastik i żarna. No i ta, nie wiadomo gdzieś, śrubka. Mam ten schemat, wiem z niego ile części jest ruchomych. Przyjrzę się dokładniej, co tu jeszcze zrobić, żeby dostać się do żaren.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Kwiecień 2018, 07:00:58 »
Będę składać ekspres. Jak ustawić/sprawdzić ciśnienie pompy? Nie mam żadnych narzędzi.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Kwiecień 2018, 13:16:27 »
Rozkręciłem młynek. Tak wyglądają żarna

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Kwiecień 2018, 13:39:10 »
Jak ustawić/sprawdzić ciśnienie pompy?
A tam jest OPV, żeby można było ustawić ciśnienie? Bez manometru raczej nie jest to możliwe. Przynajmniej ja nie znam takiej metody. Może ktoś z Twojej okolicy ma takie cudo jak manometr z podłączeniem do kolby. Tylko trzeba pamiętać o uszczelnieniu samej kolby, bo bez tego ciśnienie ucieknie bokiem. Co do żaren, wyglądają na tępe. Jak pod palcem nie wyczuwasz ostrości, jakbyś sprawdzał nóż czy jest ostry, to je wymień.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Kwiecień 2018, 15:34:53 »
Tempe są. Czyli ciśnienie jakie jest, takie będzie. Nie da rady sprawdzić lub ustawić. Czytam, że ludzie ustawiają na np 9 bar. Kończę szlifować bojler i będę składać

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Kwiecień 2018, 16:39:15 »
No tak, 9-10 bar. Zgoda, tylko trzeba mieć jakiś manometr. To tak jakbyś chciał określić wysokość napięcia bez woltomierza.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Kwiecień 2018, 18:42:25 »
Złożyłem. Po zapięciu kolby, nie jest na godzinie 6 tylko bardziej dąży do 3, nie mogę zapiąć mocniej, bo noga ekspresu blokuję. Co zrobiłem źle? Wydaję się, że nie można inaczej coś zamontować

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Kwiecień 2018, 18:44:58 »
Wygląda to na zbyt niską uszczelkę grupy.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Kwiecień 2018, 18:54:47 »
Dokładnie, założyłem starą i jest ok

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Kwiecień 2018, 20:03:27 »
Wszystko działa. "Odpaliło od pierwszego" Kawę na zmarnowanie, zmielilem z Biedronki, Peru. Ale nie dobra 😖 Nie chce zadziałać dysza pary. Wduszam guzik i nic. Coś robię źle?

Edit: para też działa. Wdusilem guzik a to przecież trzeba jeszcze ruszyć pokrętłem. Ekspres mam rozebrany i nie miałem tego założonego. Ale teraz jest jeszcze jeden przycisk, narysowane są kropelki. Jak go wdusze, to woda wylatuję z ekspresu. Jakby to byl obieg zamknięty z pompy. Do czego to jest? Mam nadzieję, że w miarę to opisałem
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2018, 20:12:08 wysłana przez kawosz17 »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Kwiecień 2018, 20:57:06 »
To gorąca woda np na dolanie do espresso, żeby zrobić americano. Powinno to być w instrukcji obsługi.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Kwiecień 2018, 09:05:14 »
Pierwsza kawa do wypicia. Lavazza espresso. Muszę kupić kawy pod ekspres. Teraz poczytam o ekstrakcji. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc 😃👏

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi