Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50875 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Astoria CKE
« dnia: 08 Listopad 2016, 23:00:59 »
Dobry wieczór.

Wyszukiwarka nie wyrzuciła mi innego wątku o tym ekspresie oprócz wątku z ofertą Maćka, dla tego pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Chciałem pochwalić się nowym zakupem. Dziś dotarł do mnie ekspres zakupiony u kolegi Maćka. Przyszedł pancernie opakowany.



Miałem go dźwigać z żoną na czwarte piętro, ale trafił się sąsiad pasjonat offroad'u i zaoszczędził małżonce wysiłku. Zamówił sobie skrzynie na jakieś szpeje do terenówki. :-)

Po zdjęciu wieka ukazał mi się taki widok.



Dobrze, że zostałem uprzedzony, że górna pokrywa jest zdjęta, bo bym się trochę przestraszył. :-)

Po założeniu pokrywy przyszedł czas na ustawianie sprzętu. Żona nawet za bardzo się nie krzywiła, że pozbawiam ją jednego blatu w kuchni, mam świętą żonę :-). Nie chce jednak na razie pozbywać się automatu, do puki nie oswoi się z obsługą Astorii.

Tak wygląda na dzień dzisiejszy mój kącik kawowy :-)


Na razie brakuje mi jeszcze kolby i ślepego sitka. Sitka IMS podwójne i pojedyncze "the single" już kupione. Tamper też jest, ale pewnie z czasem zamówię jakiś bardziej precyzyjny :-).



Dziękuję Maćku za udaną transakcję, pewnie będę męczył Cię jeszcze pytaniami :-). Na pewno pytania będę zadawał również tutaj na forum,a może z czasem będę mógł pomóc innym.

Cieszę się jak dziecko :-)



Pozdrawiam, Marek.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2016, 23:07:30 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2016, 23:31:22 »
 :brawa:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2016, 00:15:38 »
Gratuluję dobrego zakupu :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2016, 08:34:20 »
Mam już pierwsze spostrzeżenia. Przymierzam się do ustawienia timera. Zmierzyłem czas w jakim ekspres gotowy jest do użycia i wygląda to następująco. Czas zagotowania wody w bojlerze to 8'40", po tym czasie presostat wyłącza grzałkę i ciśnienie w bojlerze wacha się w zakresie 1-1,3 bar. Po tym czasie grupa jest ciepła ale nie gorąca. Wydaje mi się, że około minuty 11 grupa osiąga swoją maksymalną temperaturę i dosyć parzy, nie pozostawia oparzeń, ale nie da się utrzymać na niej ręki przez dłuższą chwilę. Poczekałem do minuty 15 i wydaje mi się, że temperatura się nie zmieniła. Testy temperatury wyłącznie organoleptyczne więc obarczone błędem ;-).

Jak na razie z mojego ekspresu wychodzi jedynie świetna herbata, bo jak wspomniałem wcześniej brakuje mi kolby :-).

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2016, 09:15:13 »
Gratulacje  :brawa:

Timer - im dłużej tym lepiej. 30-45 min będzie pewnie optymalne. A i tak najlepiej pokaże ci to twój smak, ale to jak już maszynę opanujesz. Jednego dnia kawa po 30 min grzania drugiego dnia po godzinie.

Młynek - ja bym go docelowo na miejsce automatu wrzucił - hopper i ziarna będą miały chłodniej i nie będą się od potraw na kuchence nagrzewać.

Wcale nie takie duże są te sprzęty gastronomiczne  :evil:
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2016, 09:26:58 »
Mały hopper robi robotę. ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2016, 09:32:01 »
Nie bardzo chcę stawiać automat koło kuchenki, bo ma plastikową obudowę i boję się, że może się ona od gorąca, nie wiem jak to nazwać "starzeć" w taki sposób, że zrobi się krucha, a w najgorszym przypadku zdeformować. W młynku nie trzymam ziaren, tylko wrzucam tyle ile chcę zmielić. W ogóle to mam nadzieję, że automat wyleci ;-).

Mam kilka pytań laika. Bawię się trochę i naszły mnie takie wątpliwości.

- Podczas uruchomienia dyszy pary ciśnienie spada do około 0,5 Bara.
- Po całkowitym otworzeniu zaworu pary  z dyszy nieznacznie, ale zauważalnie pluje mi wodą, żeby była para zawór musi pozostać otwarty mniej więcej w połowie, być może trochę więcej.
- przy nieużywanym ekspresie ciśnienie wacha się w granicach 1-1,3 Bara z amplitudą długości około 10 s.

Czy takie objawy są normalne?

Mały hopper robi robotę. ;)

Jak kupiłem ten młynek, to wydawał mi się wielki, teraz jakoś to wrażenie się zatarło


Pozdrawiam, Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2016, 09:54:58 »
Taki ekspres musi się rozgrzewać pół godziny, lepiej trochę dłużej, chyba, że przepuścisz przez niego sporo wrzątku.
Pierwsze espresso zawsze będzie gorsze.
W dyszy pary może być troszkę wody, różnica temperatur skrapla parę.

przy nieużywanym ekspresie ciśnienie wacha się w granicach 1-1,3 Bara z amplitudą długości około 10 s.
To znaczy, że w ciągu 10 sekund spada z 1,3 na 1?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2016, 10:08:17 »
W ciągu 10 s od 1 rośnie do 1,3 i spada na 1
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad 2016, 10:21:10 »
U mnie cykle są dużo dłuższe, ale może te Astorie tak mają.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad 2016, 10:36:07 »
Jak kupiłem ten młynek, to wydawał mi się wielki, teraz jakoś to wrażenie się zatarło 
Od złej strony zacząłeś zakupy ;) było najpierw kupić kozę (hopper na ~2kg ziarna), potem sprzedać kozę -- od razu byś docenił przestrzeń i swobodę .

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2016, 11:14:18 »
Cykle grzania się wydłużą, jak maszyna się rozgrzeje :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Listopad 2016, 11:20:11 »
Tak, pewnie masz rację, i może wtedy para będzie też lepsza.

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad 2016, 17:59:48 »
A myślałem, że u mnie coś nie działa jak tak ciśnienie pływa :) Kolby oryginalne jeśli chcesz mają w J. J. Darboven po bodaj 160 zł nettto, podwójne sitko jest tak zrobione, że tamper od Metiu pod vst z nim współpracuje :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad 2016, 18:57:58 »
W ATP jest troszkę taniej, nie wiem czy oryginalne. Z resztą nie wiem czy sobie nie wytoczę z drewna jakiejś ładnej rączki :-)

Podwójne sitko IMS?

Pozdrawiam, Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi