Autor Wątek: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.  (Przeczytany 64722 razy)

Offline kmleon

  • Wiadomości: 23
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Maj 2013, 10:33:27 »
Za produkcję pary odpowiedzialny jest HX, a napełnienie głównego bojlera nie ma z tym nic wspólnego. Bez czujnika do bojlera będzie pompowana woda, ale para będzie produkowana, oczywiście jeżeli będzie odpowiednio wysoka temperatura.

To nieprawda. HX nie ma nic do produkcji pary. Jak wymontujesz rurkę miedzianą z bojlera, która to jest tym mitycznym wymiennikiem ciepła (HX) to para nadal będzie identycznie produkowana...
Trochę nie rozumiem tej dyskusji - Wyspiarz często stosuje skróty myślowe i czasem pisze mało precyzyjnie, ale wie jak jest zbudowany jego ekspres, tak myślę ;-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2013, 10:53:34 »
Wyspiarz, czytać ciebie ze zrozumieniem może ktoś, kto rozumie twoje narzecze, ja się poddaję.
Prośba na przyszłość, jak uważasz, że coś jest bez sensu, to po prostu to napisz. Najlepiej prosto, krótko i na temat.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2013, 12:39:21 »
czy ktoś tu posprząta? Taki fajny post i tak zaśmiecony :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Maj 2013, 12:47:11 »
czy ktoś tu posprząta? Taki fajny post i tak zaśmiecony :)

Czasami trudno za Wami nadążyć...
Może troszkę samodyscypliny.

@spinka2 - FUX, wytnij może wszystko co nie odnosi się do tematu wątku, chyba że oceniasz, że wypowiedzi stracą sens :)
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2013, 19:45:48 wysłana przez spinka2 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Czerwiec 2013, 09:29:04 »
Test wydajności.

Więc tak żeniłem się w sobotę, no i wcześniej zjechało się sporo znajomych i rodziny, no i oczywiście każdy KAWĘ bo po co xD. jak jeszcze ekspres zobaczyli no to przecież mało się nie posikali...

No więc jednego dnia przerobiłem okolo 500-600g kawy, licząc z 20g- 2 capu to zrobiłem 50-60 capu tak non stop, przerwę miałem wtedy jak konczyły się filiżanki xD, ale to zaraz odnosili, mycie do mikrofali podgrzać i dawaj znowu. No i kurde ogólnie ekspres spisał się od A do Z zajebiaszczo. Bez problemu można nim imprezy prowadzić :). Za bardzo nie fluszowałem ( 1 był najdłuższy ), potem lekkie wyrównywanie TEMP i przepłukiwanie resztek, i ogólnie kręciłem się w przedziale 88-91* na termometrze.

Co by się przydało w tym układzie, WIĘKSZE MIEJSCE NA ZLEWKI, wodę w sumie dolewałem ze 2x ogólnie to zero problemu, ale zlewki .... tu już gorzej :), przydał bu się odpływ bo latanie z pojemnikiem do zlewu przy takiej skali obróbki, było trochę upierdliwe ale ogólnie do ogarnięcia,  a no i większy odbijak, choć ogólnie też nie było problemu z nim, raz dwa się opróżnia i dawaj znowu :).

Pzdr. Łukasz

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Czerwiec 2013, 09:31:53 »
Miałeś na to wszystko czas? :)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Czerwiec 2013, 09:47:36 »
ktoś musiał xD, ale to w piątek dzien przed xD, w sumie w sobotę rano przed wyjazdem też poleciało ze 14-16capu xD, zamówiłem 1kg na tą okazję to mi zostało na dziś ze 300g xD.


pzdr. Łukasz

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Czerwiec 2013, 10:39:15 »
trzeba było go podłączyć do sieci ;) lub pobierać wodę z baniaka z wodą (dar natury czy eden czy etc).... a zlewki rureczką do jakiegos pojemnika np. miednicy  :redface:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Czerwiec 2013, 14:25:01 »
hehe warunki umeblowania nie pozwalały xD, skorzystać z ani jednej opcji :), nie mniej jednak jak się robi kawy w ciągu nie trzeba aż tak flushować :), woda była mniejszym problemem, uzupełnienie jej z butelki ( 5l ) szło szybko. Gorzej zlewki, jak już będzie ruszać nasze mieszkanie w końcu i będzie zmiękczacz na ujęcie całej wody w domu to nie wykluczam obu opcji :).


pzdr. Łukasz

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Czerwiec 2013, 14:27:43 »
To dobre rozwiązanie. Odkąd zacząłem mierzyć temperaturę i stosować dłuższe flushe ilość ścieków znacznie wzrosła. Przy kolejnym ekspresie (jeśli kiedyś dojdzie do wymiany) na pewno zwrócę uwagę na możliwość odprowadzenia wody odpadowej bezpośrednio do kanalizy. :)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Czerwiec 2013, 16:53:39 »
ja czystą wodę zbieram do pojemniczka i do czajnika idzie xd, zlewki po czyszczeniu grupy zbieram do innego i do zlewu :), czasem lekki fluszh poleciał do tacji, ale tak czy siak z zaworu leci do siatki itp no zbiera się :)

pzdr. Łukasz

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Czerwiec 2013, 18:27:26 »
Przy kolejnym ekspresie (jeśli kiedyś dojdzie do wymiany) na pewno zwrócę uwagę na możliwość odprowadzenia wody odpadowej bezpośrednio do kanalizy.
Jeszcze więcej problemów, niż z doprowadzeniem wody ze stacji uzdatniania wody z sąsiedniego pomieszczenia.
Mam podwójnie zasyfonowane i co jakiś czas trzeba fusy przedmuchać. Korzyść taka, że woda w ociekaczu nie stoi. Zostaje za to osad po przepłukaniu sitka.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Czerwiec 2013, 18:50:05 »
Tego nawet nie brałem pod uwagę... :redface:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Czerwiec 2013, 20:15:34 »
Może być spoko, jeżeli ekspres będzie stał na szafce w pobliżu odpływu ze zlewozmywaka.
U mnie ze względów estetycznych, oba meble dzieli goła ściana, więc musiałem węże puścić w listwie przypodłogowej, ekstra powiększonej.
Stąd syfon, obniżenie przebiegu węża, drugi-właściwy przy kanalizacji.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Gener Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo, Chemex, V60, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Wilfa Svart, Comandante C40 MK3
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Wrzesień 2013, 00:23:38 »
Opis Rocket Giotto Evo v2 by Wyspiarz był jednym z czynników które zadecydowały o moim wyborze ;D
Jestem od miesiąca z niewielkim okładem posiadaczem a użytkownikiem od niecałych 2 tyg. (odebrałem ekspres od Rogera tuż przed urlopem) podobnego zestawu. :taktak:
Jest on .... (tu prośba o wstawienie przymiotników które oddadzą jaki to wspaniały sprzęt), nie chcę powtarzać opisów umieszczonych przez Wyspiarza :taniec:
To co zaobserwowałem, nie wiem czy to prawidłowość czy przypadłość mojego egzemplarza, to ciśnienie w bojlerze waha się między 0,95 a 1,1 bar.
Czy tak powinno być?
Jeżeli tak to śpię spokojnie jeżeli nie to co powinienem zrobić?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi