Autor Wątek: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.  (Przeczytany 67651 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2013, 22:23:46 »
No tak, jakbym się zabrał w HXie za temperaturę, to by się w końcu skończyło na tym, że by pary nie było.
Jak oglądałem schemat Cheruba, to wynikało z niego, że wymiennikiem jest rurka przechodząca przez bojler, nic więcej.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2013, 22:33:52 »
Jakbyś narobił dziur w bojlerze, to może i tak by się to skończyło ;), w końcu jest tam kilka atmosfer.
Ekspresy z HXami są wydajne i stabilne, pozwalające na przemienne parzenie kawy i spienianie mleka, wadą jest brak dokładnego ustawienia temperatury. O temperaturze to raczej one decydują. Moim zdaniem Dual Bojler z PIDem jest od nich znacznie lepszy, bo zapewnia precyzyjne ustawienie żądanej temperatury.

,

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj 2013, 22:46:01 »
W ramach ścisłości my wiemy co to HX  :lol2:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2013, 22:56:37 »
Gwoli ścisłości, z waszej dyskusji absolutnie to nie wynikało. Po co zastanawiać się nad zrobieniem czegoś, co nie ma większego sensu.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj 2013, 23:05:12 »
Dyskusja rzeczywiście wyszła niezbyt zrozumiała.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2013, 10:26:20 »
Ja przepraszam :) wyraźnie napisałem, że mocowanie tego do HXa w bojler nie ma większego sensu xD


pzdr. Łukasz

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2013, 10:38:52 »
No właśnie to nie ma sensu, dziury w grupie też nie mam. Pozostaje ciągle stara metoda na wyczucie ;)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2013, 10:51:01 »
myślę, że jak byś zdemontował grupę i dał ją na wiertarkę stołową to by się to ogarnęło dobrze :) z wierceniem po troszku i kontrolowanie głębokości xD, no ale nie mniej jednak stres pozostaje xD. Możesz termoparę dać na ciastko i zobaczyć co sie dzieje :)

pzdr. Łukasz

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Maj 2013, 10:53:06 »
No właśnie ten stres, a nowa grupa to spory koszt ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Maj 2013, 18:21:24 »
Ja przepraszam  wyraźnie napisałem, że mocowanie tego do HXa w bojler nie ma większego sensu xD
Ja też przepraszam, ale nie zauważyłem, mimo dokładnego czytania, słów o takim znaczeniu. Chyba, że pisałeś: w myślach, atramentem sympatycznym, w innym wątku lub na innym forum ;).
A tak poważniej, to nie chcę się czepiać, dlatego nie proszę o pokazanie, gdzie „wyraźnie napisałeś”, że montowanie PIDa do HXa nie ma większego sensu. 


Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Maj 2013, 18:47:42 »
Ale ci napiszę ja xD

oto 2 cytaty,

"Na moje to nie dokońca udany problem, grupa sama w sobie ma duży bezwład, jak i utrzymanie temperatury w 2-3l bojlerze też może być problemem, jak grupa przestygnie bojler nie koniecznie musi i odwrotnie. Co innego utrzymać w bojlerze 200ml połączonym z grupą niż w 2-3litrach połączonych z grupą. " tutaj nawiązanie do DB gdzie PID utrzymuje mały bojlerek w DB.

Tutaj masz drugi cytat :

" są w ogóle HXy z PID, bo raczej DB only widziałem, pewnie nie bez powodu " tu stwierdzam, ze zdziwieniem czy w ogóle jest takie coś jak HX z pidem bo dla mnie to z góry chybiony pomysł.


"wiem ze nie są zalane do pełna  gdzieś para się musi zbierać , nie mniej jednak na moje to chybiony pomysł " tu ponownie piszę, że te to chybiony pomysł.

pzdr. Łukasz


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Maj 2013, 18:52:30 »
No cóż, interpretujesz słowa tak jak ci pasuje.
Moim zdaniem, jeżeli uważasz, że coś nie ma sensu, to trzeba to wyraźnie napisać. Wtedy nie trzeba będzie wyszukiwać cytatów i na swój sposób je tłumaczyć. „Tu stwierdzam ze zdziwieniem czy w ogóle jest takie coś jak HX z PIDem bo dla mnie to z góry chybiony pomysł”. Co z tego, że stwierdzasz po fakcie, skoro w zdaniu nie było o tym mowy. Poza tym to było pytanie, a nie stwierdzenie, więc nie ma co stwierdzać.
A trzeci cytat świadczy, że wtedy nie znałeś budowy HXa. Stopień napełnienia bojlera wodą nie ma żadnego związku z produkcją pary.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Maj 2013, 12:25:22 »
No ja cię proszę, te cytaty są z poczatku rozmowy z geraltem, gdzie od razu napisałem, że to nie ma sensu, a ty mówisz, że napisałem to po fakcie.... no litości. A co do produkcji pary i poziom wypełnienia bojlera sorry xD, no jak dla ciebie to nie ma znaczenia to proponuję, żebyś, wyjął czujnik poziomu wody i zalał taki Bojler na FULL i zobaczył co się stanie, xD

pzdr. Łukasz

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Maj 2013, 21:51:55 »
DB, czy HX, to przecież mimo wszystko podobne konstrukcje, a na pewno nie różnią się na tyle, by zamontowanie PID-a w HX nie dawało efektu.
Twoja odpowiedź.
Wiesz w DB jednak boiler do espresso ma ma różnie 100-200-300ml nie 2-3litry xD.

Na moje to nie dokońca udany problem, grupa sama w sobie ma duży bezwład, jak i utrzymanie temperatury w 2-3l bojlerze też może być problemem, jak grupa przestygnie bojler nie koniecznie musi i odwrotnie. Co innego utrzymać w bojlerze 200ml połączonym z grupą niż w 2-3litrach połączonych z grupą.
Pokaż proszę, gdzie wyraźnie, jak sam uważasz, napisałeś że zakładanie PIDa do HXie nie ma sensu.
wiem ze nie są zalane do pełna  gdzieś para się musi zbierać
To zdanie dobitnie świadczy, że wtedy nie znałeś budowy HXa. Za produkcję pary odpowiedzialny jest HX, a napełnienie głównego bojlera nie ma z tym nic wspólnego. Bez czujnika do bojlera będzie pompowana woda, ale para będzie produkowana, oczywiście jeżeli będzie odpowiednio wysoka temperatura.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: ROCKET GIOTTO EVOLUZIONE V2 2012.
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Maj 2013, 09:21:28 »
No kurde ty czytać ze zrozumieniem umiesz xD.

Opisałem jak to działa w DB gdzie jest mały i dlaczego na jego podstawie zakładanie PIDA do HX jest bezsensu.


Co do HX i jego pary xD, myślisz, że po co jest on zalany gdzieś do polowy ??, gdzie ci się para z wody ma tworzyć podczas otwarcia zaworu od pary ??, i tak można go zalać na ful i będzie para, ale to może być niebezpieczne xD.


pzdr. Łukasz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi