Autor Wątek: Prosty zestaw na początek  (Przeczytany 22352 razy)

Offline garmas Mężczyzna

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, drippers V02
  • Młynek: Graef CM702, MACAP M2D
Odp: Prosty zestaw na początek
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Luty 2016, 09:25:54 »
To jest tak że cały zakres się przesuwa. Po wyjęciu podkładek będziesz mógł mielić powiedzmy od kawiarki (1 na młynku) do dripa/chemexa(25). Pod espresso wtedy nie zmielisz.

Teraz jasne jest. Kupiłem Graefa do alternatywnych zaparzeń. Do Espresso będę miał MaCapa. Dzięki za wyjaśnienie.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Prosty zestaw na początek
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Luty 2016, 09:28:43 »
Tym młynkiem nie dasz  rady zmienić od espresso do chemexa bez konieczności wyciągania podkładek.
A nawet bez podkładek to chemex ale tylko tak do 500 ml,  bo przy większej ilości to już i 5 minut nie wystarczy. Przemiał powinien być jeszcze grubszy

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Prosty zestaw na początek
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Luty 2016, 11:20:05 »
Trochę to dziwne dla mnie, bo zrozumiałbym brak precyzji do zmielenia do espresso, ale grubiej.
To jest właśnie precyzja do espresso, te podkładki. Gdyby ich nie było, to nie dałoby się tak drobno zmielić. Kiedyś te podkładki były w pudełku jako możliwość kalibracji. W wyższych modelach Graef przeszedł na jeszcze prostsze rozwiązanie i nie trzeba już żaren rozkręcać.

702 to spoko młynek, tylko właśnie ta krótka skala trochę go ogranicza. Do wszelkich innych metod niż espresso i tygiel powinien wystarczyć bez podkładek, ale te 20 punkcików mają skoki jak do espresso, więc dla Ciebie będzie to pewnie 5 ustawień ;) w sumie.
Jeśli nie potrzebujesz zmieniać od superdrobno do supergrubo i średnio Ci wystarczy, to się polubicie. Najgorzej na początku, gdy chciałoby się zobaczyć co jest ponad granicą, a tu jej nie masz.

Offline garmas Mężczyzna

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, drippers V02
  • Młynek: Graef CM702, MACAP M2D
Odp: Prosty zestaw na początek
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Luty 2016, 15:06:30 »
Donkiszot - wszystko jest jasne teraz. Ja wyszedłem z założenia, że potrzebuję dwa młynki. MaCap jest (mam nadzieję) do ustalenia przemiału na espresso i taki układ pozostanie. Może małe zmiany dla różnych kaw i eksperymentów.
Graefa chcę ustawić pod mielenie do V02. Jak to wszystko zgram i poeksperymentuję to powinno być ok. Trochę to kosztuje, ale będę miał już dobry zestaw na początek.
Podzielę się z Wami wynikami. To będzie takie podziekowanie za pomoc i dobre rady.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Prosty zestaw na początek
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Luty 2016, 19:42:35 »
Powinno zagrać. :szampan:

Czekamy na relacje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi