Autor Wątek: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa  (Przeczytany 120222 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:02:27 »
Jak spokojnie mogą funkcjonować właściciele trójgrupowych smoków, z topu producenckiego jak Victoria Arduino Black Eagle czy Nuova Simonelli Aurelia Wave, które też mają druciaki?

Jak im się podobają druty, to chyba śpią spokojnie. Tak jak wolący blachę właściciele Faemy Legend, itd.
Czy ja jestem tym, no, influenserem? Piszę, co mi się podoba, a co nie.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:08:22 »
Przy pierwszym uruchomieniu warto napełnić zbiornik wody do pełna i mieć wodę na dolewkę pod ręką. Zbiornik z filtrem mieści 2 litry wody, więc na pierwsze napełnienie jest "na styk" :)

A jak to wygląda z pierwszym uruchomieniem? Jest funkcja napełniania bojlera "na zimno"?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:10:20 »
Bezpieczny cykl eksploatacji pompy wibracyjnej to 60 sekund pracy, 60 sekund spoczynku.

Bez względu na temperaturę wody?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:20:03 »
Pompa wibracyjna to nie tylko tłoczek pompujący wodę ale również cewka wytwarzająca pole magnetyczne, poruszające tłokiem. A tego już wodą schłodzić się nie da.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:38:39 »
Nie chodzi mi o chłodzenie, ale o pompowanie wody zimnej. Zastanawiam się nad tym, co napisałeś o czasie - czy muszę mierzyć.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:49:09 »
Właśnie przez budowę tej pompy temperatura wody nie ma żadnego wpływu na czas chłodzenia oraz działania.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Kwiecień 2020, 11:56:39 »
A jak to wygląda z pierwszym uruchomieniem? Jest funkcja napełniania bojlera "na zimno"?
Sterownik najpierw napełni zbiornik bojler a potem włączy grzałkę... Jak się woda skończy to grzałka też nie działa.

Nie chodzi mi o chłodzenie, ale o pompowanie wody zimnej. Zastanawiam się nad tym, co napisałeś o czasie - czy muszę mierzyć.
Nie musisz mierzyć. Na niektórych pompach wibracyjnych producenci podają duty cycle. Często jest to 2ON/1OFF czyli dwie minuty pracy, minuta przerwy. Raczej nie przekroczysz dwóch minut pracy przy normalnym użytkowaniu. Chodzi przede wszystkim o to, że taka pompa nie nadaje się np. do ciągłego pompowania wody w akwarium czy innej, długotrwałej, nieprzerwanej  pracy.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2020, 14:05:02 wysłana przez skansen »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:19:36 »
No własnie, ja ręcznie napełniam zbiornik bojler  (zresztą używam tej funkcji także do "zrzucenia" starej wody np. po wyjeździe). Mam na to funkcję "on" bez grzania. Ale żeby przepuścić te 3/4 litra potrzebuję trochę czasu. Nie mierzyłem.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2020, 14:12:12 wysłana przez rapoh »

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:32:58 »
U mnie pierwsze uruchomienie zakończone porażką. Zainstalowanie zbiornika z wodą w ekspresie powoduje mega kałużę pod spodem. Myślę, że w trakcie transportu mógł się wypiąć wężyk. Liczyłem, że sam to ogarnę ale miła Pani z Konneso podjęła decyzję, że mam ekspres odesłać do firmy. Z powodów gwarancyjnych nie chcę sam rozkręcać obudowy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:33:32 »
Sterownik najpierw napełni zbiornik a potem włączy grzałkę..

 Napełni bojler :), w zbiorniku nie ma grzałki.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:46:23 »
Napełni bojler :), w zbiorniku nie ma grzałki.

Moje pomyłka :picardpalm: Dziękuję, poprawiłem  :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Kwiecień 2020, 14:11:21 »
Ja też napisałem "zbiornik", a chodziło o bojler  [emoji38]

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Kwiecień 2020, 14:15:13 »
U mnie pierwsze uruchomienie zakończone porażką. Zainstalowanie zbiornika z wodą w ekspresie powoduje mega kałużę pod spodem. Myślę, że w trakcie transportu mógł się wypiąć wężyk. Liczyłem, że sam to ogarnę ale miła Pani z Konneso podjęła decyzję, że mam ekspres odesłać do firmy. Z powodów gwarancyjnych nie chcę sam rozkręcać obudowy.

Może to samo co w przypadku posta #166 na home-barista (w wątku dotyczącym Mary X - nie mogę wysyłać jeszcze linków...)

W skrócie - od spodu przy bojlerze jest kranik służący do opróżnienia bojlera (?), który być może został otwarty?




Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Kwiecień 2020, 14:25:20 »
@red  jeśli możesz sprawdź kwestię o której napisał ivoosmo podejrzewam, że to może być problemem.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Kwiecień 2020, 15:09:25 »
Również czytałem o powodziach na home-barista. Kranik spustowy otwarty po testach szczelności w fabryce.

U mnie się grzecznie grzeje po napełnieniu.

Wspomniany przez @ivosmo link:
https://www.home-barista.com/espresso-machines/lelit-marax-t61215-160.html#p711837
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2020, 15:31:13 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi