Autor Wątek: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?  (Przeczytany 10526 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2015, 10:39:11 »
Czasami mam wrażenie że każdy doręczyciel przesyłek to ZŁO.
Na PP normą jest zostawianie awiza gdy ktoś jest w domu. Raz miałem wrzucone z dopiskiem "gabaryt". Na pytanie dlaczego przesyłka nie została dostarczona do domu, Pani w okienku odparła że listonosz nie nosi ciężkich paczek. Po czym wróciła  z zaplecza lekko zmieszana i wręczyła mi kopertę która była tym rzekomo gabarytem. W środku była folia przeciwdeszczowa do wózka-spacerówki, faktycznie musiało by być ciężko panu listonoszowi. Nie mówiąc już o tym że zmieściła by się do skrzynki (zwykły list).
Innym razem usłyszałem komentarz "że też Ci ludzie muszą tyle zamawiać z tego allegro".
Z kolei firma kurierska GLS zgubiła fotelik samochodowy. Przesyłka była ubezpieczona, ale sprzedawca nie kwapił się do wyjaśnienia sprawy i zwrotu kasy-pomogło przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Na wykopie można znaleźć też filmik "kurier-dpd-i-sprint-express-graja-paczkami-w-dwa-ognie" Nóż się w kieszeni otwiera po czymś takim

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2015, 11:09:25 »
Po pierwsze, najważniejsze na PP jest wybieranie opcji rejestrowanej, po drugie polecam przesyłki z zadeklarowaną wartością -- niczego innego tak starannie nie oklejają i nie stemplują.
Po trzecie, poczta jest tak dobra jak pierwsze i ostatnie ogniwo. A to ostatnie, często mamy na swoich wioskach i innych zakamarkach miast. No i może się zdarzyć, że na takim ostatnim ogniwie ktoś nie doczytał regulaminów i nie wie np. jak przesyłka wartościowa powinna wyglądać.
Wciąż zapominam sprawdzić jak w praktyce działa poste restante wyeliminowałoby to listonosza z łańcucha możliwych wpadek.
Na mojej poczcie kolejki są już ogarnięte numerkami, a panie są genialne (pozdrawiam, choć pewnie nie przeczytają). Wiem, że różne są wypadki, ale polecam stanąć obok i się zastanowić za ile podjął bym taką pracę i jak szybko bym pracował mając na względzie, że kolejka roszczeniowych klientów nigdy się nie kończy.

Kurierów nie znoszę okrutnie. Nie mam pojęcia jak można wymagać ode mnie abym siedział w domu wtedy kiedy im wygodnie. Gubią i niszczą tak samo, więc po co przepłacać.

Paczkomaty w idei są fantastyczne, ale jak ta firma działa? ??? strach się nawet zastanawiać. ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 11:11:35 wysłana przez donkiszot »

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec 2015, 11:46:59 »
Kurcze, ja u siebie też sobie chwalę. Kobiety są baaaardzo miłe i nigdy nie było problemów ( oczywiście z przesyłkami rejestrowanymi ).
W młynie: ziarna

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marzec 2015, 11:54:19 »
U mnie na wsi kurierzy, PP mega uprzejmi.
Na przestrzeni kilkudzieisęciu lat jeden polecony zaginął. Przed wysyłką coś mnie tknęło, aby zrobić kopię dokumentu.

Jeżeli wysyła się „śmieci", to wystarczy nawet zwykły; inne przypadki przelecony ze zwrotką.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec 2015, 11:55:06 »
Tak jak pisałem powyżej, jak na razie (odpukać), jedynie Paczkomaty działają tak jak powinny. Brak uszkodzeń, "zagubień" itp. atrakcji. Nie muszę też stać w kolejce, ani czekać na kuriera. Nie jestem związany z tą firmą, ani inną przesyłkową, jakby ktokolwiek pytał. :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marzec 2015, 12:02:02 »
Nie mam zastrzeżeń do PP. Zmiany w podejściu do klienta widać. W dwóch miastach, gdzie zdarza mi się wysyłać, odbierać przesyłki, panie są bardzo uprzejme, już nie warczą na klienta jak kiedyś. Działalność prowadzę na wsi i listonosz też jest ok. Mają przechlapaną robotę. Brat pracował tam 3 miesiące i zwątpił, rejony, gdzie pracowało 3 listonoszy musi obskoczyć teraz 1, kilometrówki poucinali, że robi się znacznie więcej km niż płacą. PP jako jedyna w Polsce ma możliwość przesłania żywych zwierząt. Kiedyś hodowałem papugi i i nigdy nic mi nie padło po drodze i zawsze w 24h przesyłka docierała do mnie.
DPD to mój ulubiony kurier. Najczęściej dostarczają mi przesyłki. Nigdy mnie nie zawiedli. Jak zamawiam np toner do drukarek, to mogę sobie tak ustawić robotę, że nie mam przestoju, zawsze przywiozą punktualnie.
W innych firmach mam problemy. Muszę siedzieć cały dzień w firmie, bo nie wiadomo kiedy przyjadą. Niektóre firmy kombinują jak im nie po drodze. Jeśli zależy mi na przesyłce to czasem jadę 10-15km po odbiór.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec 2015, 12:09:05 »
Niektóre firmy kombinują jak im nie po drodze. Jeśli zależy mi na przesyłce to czasem jadę 10-15km po odbiór.
To nie firmy, to oddziały lub konkretni ludzie. Wszystko działa, aż tu nagle.

Tak jak Roger pisał, w jednym mieście kurier jest git, w innym najgorszy. W Krakowie Siódemka (przynajmniej kilka lat temu) to gorzej niż... nawet nie wiem do czego to przyrównać.


A w paczkomacie już stałem w kolejce. ;)

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Marzec 2015, 12:50:05 »
Kurierów nie znoszę okrutnie. Nie mam pojęcia jak można wymagać ode mnie abym siedział w domu wtedy kiedy im wygodnie.
To nie tak, że oni mają takie widzimisię. Kurierzy, którzy wożą paczki po osiedlach mają najgorzej, bo w firmach wiadomo, że do 18 ktoś tam będzie. W mieszkaniu, w godzinach pracy, częściej nie ma niż jest, więc taki kurier musi jeździć w tę i z powrotem, bo tutaj pan wraca za 15 minut, tam pani wychodzi za godzinę itp. Trasy są na tyle długie, że jak taki kurier będzie szedł wszystkim na rękę, to będzie kończył pracę o 20, albo nawet później, więc kombinują jak mogą, żeby się wyrobić jak najszybciej i skończyć robotę o ludzkiej porze.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2015, 13:05:59 »
Mnie nie musisz tego tłumaczyć. Znam tę robotę i od drugiej strony.
Dostawcy są tu tyleż winni co panie w okienkach na poczcie. Najmniej od nich zależy. Ale firmy kurierskie są po prostu przemyślane wyłącznie dla firm, w których, tak jak mówisz, zawsze ktoś będzie. Ja podziękuję za taki interes. Punkty odbioru osobistego mają gdzieś, gdzie ledwo samochód 4x4 może dojechać, a czas jaki ci na to dają jest krótszy od ekstrakcji espresso.

A przyznawanie premii za ilość zrobionych punktów w czasie jest największą bzdurą jaką można w tej branży wymyślić. Kurier który ma w rejonie jeden biurowiec z 1000 firm zawsze jest na plusie i w domu o 14. A ten, który się stara i zdobywa klienta wraca, jak mówisz, po 20 i i tak nici z premii.


Na pocztę mam 5 minut. Jak nie ma awizo to mam numer nadania i wiem, że mogę już iść. No i czynna od 8 do 20. A i paczki 24/h są.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2015, 13:09:12 »
Ale wszystkie ich trudy pracy nie mogą być usprawiedliwieniem dla wyładowywania frustracji na paczkach klientów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Marzec 2015, 13:48:20 »
To najczęściej nie oni, tylko na sortowni, albo z taśmy spadnie. Ci których widzisz w drzwiach najczęściej mają z tym tyle samo kłopotów co Ty.

Tak samo na poczcie, uszkodzenia nie są winą listonosz (najczęściej) tylko pośredniego transportu.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Marzec 2015, 17:13:39 »
Właśnie się  >:( na kuriera.
Wysłałem maszynę na palecie do naprawy kurierem DPD zapłaciłem 135,30zł.
Właśnie wróciła z naprawy, wysłano ją kurierem DHL. Waga praktycznie nie zmieniła się, bo nawet z palety nie zdejmowano, tylko włożono mały elektrozawór.
Jak dowiedziałem się ile mam za płacić za samą przesyłkę, to  :wow2:
Kurier DHL kosztował mnie 518,58 zł za ok 70-80kg.
Kurier, który odbierał przesyłkę  wycenił ją na 170zł netto. Nie wiem na jakiej podstawie tak wycenił, ale powinien chyba uprzedzić, że cena może wzrosnąć. Na pewno w takiej cenie by jej nikt nie wysłał. Na magazynie przeważono paletę i wyszło 518zł. Wyliczając  kalkulatorem na ich stronie również tyle mi wyszło. Skąd zatem cena wpisana na liście przewozowym? Tam idiotów nie potrafiących wycenić palety zatrudniają?
DHL od dziś omijam szerokim łukiem.


Żeby było ciekawiej, to ten elektrozawór wymieniony w ramach gwarancji kosztowałby na miejscu ok 600zł.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Marzec 2015, 17:32:17 »
DHL od dziś omijam szerokim łukiem.

Ja już przestałem stosować takie zasady, musiał bym sam sobie paczki wozić 222

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Marzec 2015, 17:40:27 »
To odległość 280km, więc gdybym wiedział, sam bym się przejechał.

Nie wiem, skąd takie różnice w cennikach kurierów, a z żadnym umowy nie mam.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 17:43:33 wysłana przez gromog »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Marzec 2015, 17:46:24 »
ja za paletę 99 PLN płacę zazwyczaj, nawet jak było na niej koło 500kg, jak nie lepiej (płytki ceramiczne)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi