Autor Wątek: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań  (Przeczytany 29250 razy)

Offline Gremlina

  • Wiadomości: 4
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwiec 2015, 18:52:13 »
Wracając do Nivony - chciałbym się jeszcze dopytać, czy ktoś z forumowiczów wie może czym różnią się wersje 877/855/845 ? Patrząc na stronę Nivony wychodzi że 845 nie ma tacki do podgrzewania filiżanek ale nie widzę różnic pomiędzy 877/855 - czyżby tylko wygląd? Tak samo wersja 777 - czy poza pierdółkami ze strony i wyświetlaczem, wytrzymałość wersji 7xx jest taka sama jak wersji 8xx ?

877 od 855 różni się tym, że ma przód obudowy metalowy ze stali nierdzewnej i ma podwójne dysze do spieniania tzn. możesz zrobić dwie kawy mleczne na raz typu latte machiatto a w 855 możesz zrobić dwie kawy ale nie mleczne

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwiec 2015, 23:41:32 »
Dzięki wszystkim za pomoc - jeszcze czekam aż @roger zda relację jak mu się urządzenie sprawuje, ale na chwilę obecną myślę że "zaszaleję" i będę celować w Nivonę 877.

Z innej nieco beczki - czy ktoś może kupował w sklepie "Mega Kuchnia"? Opinie niby dobre, a widzę  że mają te ekspresy na stanie.

Pozdrawiam.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec 2015, 07:50:26 »
Z Rogerem możesz negocjować cenę, a i możesz być pewien, że nie zostaniesz na lodzie w razie problemów.

Offline misong

  • Wiadomości: 5
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec 2015, 11:02:38 »
Witajcie,

Po długim przeanalizowaniu ekspresów mam do wyboru dwa konkretne modele:
Nivona CafeRomatica 767
lub
Nivona CafeRomatica 830

I tak mam pytanie czy w Nivonie 830 jest pojemnik na mleko? Bo w 767 widzę, że jest, ale w 830 na zdjęciach nie widzę by był. Dziwne, że droższy model nie ma pojemnika a tańszy ma.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec 2015, 12:04:00 »
nie rozumiem pytania, ale jeśli pytasz czy w cenie ekspresu jest (darmowy) pojemnik na mleko to w obu przypadkach nie ma.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline misong

  • Wiadomości: 5
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Czerwiec 2015, 12:22:38 »
Tak oto chodzi.
Właśnie, że w Nivona CafeRomatica 767  jest, bo sprawdzałem dokładnie, a w 830 nie ma.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Czerwiec 2015, 13:03:44 »
kiedyś w zależności od promocji były dostępne, obecnie stalowy termos na mleka jest w zestawie tylko z dwoma najwyzszymi modelami.
Link: >> klik <<
Zarówno ten z tworzywa jak ten stalowy można zakupić oddzielnie.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline misong

  • Wiadomości: 5
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Czerwiec 2015, 14:54:48 »
Ok to jednak lepiej ten droższy model? Myślę też nad 855

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Czerwiec 2015, 18:31:47 »
misong, jeżeli jest to próba „promocji" .... , to ....
 :ogien:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline misong

  • Wiadomości: 5
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Lipiec 2015, 09:02:00 »
Nie rozumiem jaka próba promocji? Chcę się doradzić, który model będzie lepszy. Droższy nie znaczy super.

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Lipiec 2015, 21:20:19 »
@misong:

Patrząc na oficjalne porównanie na stronie Nivony (niestety nie mogę wkleić linka ale wystarczy w googlu wpisać "Nivona porównanie") wydaje się że 855 też powinien mieć termos ale szczerze - czy to jest komuś potrzebne? W przypadku innych ekspresów (Delonghi, Saeco itd.) jak poczytasz to użytkownicy raczej klną na wszelkie pojemniki tego typu bo tylko problem z czyszczeniem. Do mnie dzisiaj doszła Nivona 877 zakupiona u roger'a, i termosik jest - na razie myślę czy jest sens lać tam mleko czy lepiej do kubka/z kartonika i to drugie wydaje mi się lepsze (choć trzeba przyznać termos fajnie się z ekspresem komponuje :) ). Nie myśl też że taki termos sprawi że można w tym trzymać mleko zamiast w lodówce :) - to się może nadać IMHO jak przyjadą do Ciebie goście i chcesz dać im "wolną rękę" przy ekspresie, wtedy nalewasz mleko do pełna i może stać przez kilka godzin, zachowując świeżość, ale na co dzień bardziej praktyczny wydaje się kubek/kartonik :)

Moi drodzy dzięki wszystkim za odpowiedzi jak już napisałem powyżej,  w końcu "zaszalałem" i zakupiłem Nivonę 877 - ekspres dzisiaj doszedł i na razie (po zrobieniu 12 kaw) jestem zadowolony (i nawalony kofeiną :P) - zastanawiają mnie jeszcze dwie kwestie:

1. Stopień mielenia kawy - u siebie ustawiłem na najdrobniejszy, pytanie czy może to szkodzić ekspresowi? Z doświadczenia z kolbą wiem że zbyt mocno zmielona kawa potrafi zatykać sitko i kawa zamiast lecieć, kapie - czy młynek w automacie może zmielić tak drobno że zatka sitko i uszkodzi sprzęt, czy raczej jest to nierealne?

2. Razem z ekspresem wziąłem min. taką kawę "COFFEE PROFICIENCY - Ethiopia Adado" (znowu nie mogę wkleić linka - ale po wklejniu w google wyskakuje link do sklepu roger'a). Niby wziąłem z przeznaczeniem do "małej czarnej" - ale pytanie czy można też robić z tego kawę w automacie, czy coś może się uszkodzić?

Pozdrawiam.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Lipiec 2015, 21:50:12 »
1.Raczej nierealne.
2.Można.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec 2015, 22:46:25 »
1. można  ;) (jestem właśnie w trakcie oczekiwania na zwrot z naprawy, gdzie przyczyną był drobny stopień zmielenia - choć wcale nie oznacza to, że tak powinno być)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lipiec 2015, 00:09:02 »
Jaro, o QM chodzi? Jeśli tak to ja mam skręcone żarna, tak że 25/25 mam. Duży opór, ale idzie

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kolejne pytanie o ekspress aut. za 3000-4000 zł + kilka innych pytań
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipiec 2015, 06:23:57 »
Bez oporu pompa nie wytworzy ciśnienia. W najtańszych ekspresach to ciśnienie wynika ze sztucznego oporu zwężki w kolbie, tutaj robisz go jak w prawdziwym dużym sprzęcie - kawą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi