Autor Wątek: Wyciągnięcie czegoś z taniego zestawu  (Przeczytany 1144 razy)

Offline haflinger

  • Wiadomości: 11
Wyciągnięcie czegoś z taniego zestawu
« dnia: 10 Październik 2018, 21:30:41 »
Witam, będzie ładna lektura na wieczór :D
kilka dni temu kupiłem sobie ekspres kolbowy Amica CD1011 razem z młynkiem Eldom MK 150 (sugerowałem się opiniami na stronach i chyba wpadłem w bagno, dobrze że na małą kwotę), zrobiłem kilka kaw z marketowych ziaren (starałem się wybierać średnio palone), wyszły całkiem okej nic specjalnego w nich nie wyczułem, domówiłem sobie kawę Kofi Brand Kofi Brasil oraz WTF Espresso Blend, bo do tej pory tak jak pisałem jechałem na marketowych i chciałem zobaczyć o co tyle "krzyku". Sądziłem, że jeśli na marketowych da się pić to z ziaren speciality (o ile to są takie ziarna, nie wiem czy wszystkie na tej stronie takie są) będzie pycha, a tu zonk, bo wyszedł kwasior i gorzkawa, nie wyczułem żadnych smaków o których tyle czytałem. Próbowałem na zimnej wodzie (sam sobie grzał) oraz wlewałem mu wrzątek (podobno od temp. zależy właśnie kwaśność/gorzkawość? jest takie słowo? :D), plus różne stopnie mielenia (jutro spróbuje jeszcze grubiej). Nie zrozumcie mnie źle, wiem, że te "narzędzia" są bardzo podrzędne wręcz pseudo, ale sądziłem, że jednak uda się zrobić coś naprawdę fajnego do picia w niedużej cenie. Dodam, że młynek trochę podkręciłem, tj. dodałem podkładki, żeby drobniej mieliło - zadziałało (na sklepowych ziarnach mieliło grubo, po zmianie robiłem już na kawie Kofi Brasil). Moje pytanie do Was, czy da się coś z tym zrobić czy to raczej młynek psuje tą kawę? Czy może ten "ekspres" to jednak kompletny szajs? Dodam, że z ekspresu leci czarna, żadne espresso raczej z tego się nie wyciśnie. Do tej pory piłem głownie z FP i dripa, próbowałem z kawiarki, ale też był kwasior i gorzka, parę razy piłem espresso w miejscowej włoskiej restauracji i było pyszne, chciałem je odtworzyć w wersji budżetowej.  :lol2: Pytanie czy opłaca się coś próbować wycisnąć z tego seta (czytałem, że w takich tanich ciężko o powtarzalność, może nie udała mi się trafić na dobrą sztukę?) czy może szkoda ziaren i wrócić do FP póki nie uciułam na jakiś inny młynek i ekspres - też chciałbym kolbę, zależy mi głownie na czarnych kawach i espresso.

Pozdrawiam.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Wyciągnięcie czegoś z taniego zestawu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2018, 21:35:29 »
Sprzedaj ten badziew i kup Aeropress.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyciągnięcie czegoś z taniego zestawu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2018, 21:55:58 »
Masz zabawkowy ekspres o ciśnieniu 5 barów i z sitkiem super crema, to się nie ma prawa udać, do tego jakiś dziwny dzbanek sugerujący że może chodzić o americano  a nie espresso :nienie: Uzupełnieniem zestawu jest młynek który cały kosztuje tyle co jedno płaskie żarno, a jak wiadomo aby mielić powinny być dwa więc wtopiłeś 200 pln bo nic nie poprawisz a kupowanie do tego sprzętu innych sitek itd nie ma sensu.  :nienie:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Wyciągnięcie czegoś z taniego zestawu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2018, 08:22:32 »
oraz wlewałem mu wrzątek
Pompa nie jest przystosowana do zaciągania gorącej wody.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi