Autor Wątek: Na kawę w Warszawę  (Przeczytany 116203 razy)

Offline Judyta110

  • Wiadomości: 5
    • jesionowa aleja Zabrze
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Marzec 2016, 19:21:08 »
Z tego co wiem to nic a nic :)
*Link Removed*

Offline maxredaktor

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Uno Steel Prof z PID-em; Bialetti, V60, Aeropress, French press
  • Młynek: i-mini (jeszcze)
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #121 dnia: 13 Marzec 2016, 10:58:11 »
Ale przecież nikt na siłę syropów czy cukru nie dodaje...
“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #122 dnia: 25 Kwiecień 2016, 14:12:54 »
Uaktualniłem naszą listę. Niestety z mapy zniknęły Kawki na stawki i my'o'my. Dodałem Nancy Lee i Forum.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #123 dnia: 08 Maj 2016, 12:35:46 »
Po drugiej stronie Placu Politechniki zaś, od nie wiele ponad pół roku, znajduje się w salonie fotograficznym Fujifilm świetna kawiarenka Cafe Studio. Bariści są bardzo uprzejmi, chętnie dzielą się wiedzą na temat kawy, serwują świetne alternatywy z dripa, aeropressu, czy chemexu. Mają także cascarę, oraz znakomite ciastka. W czwartki organizują o 18:00 "alternatywne czwartki" polegające na eksperymentowaniu z różnymi ciekawymi ziarnami. Byłem już na dwóch takich eventach i miałem okazję porównać Chemex, drip i aero z jednego ziarna (kenia z Kofi), albo dwa ziarna z etiopii (oba z Kofi) na chemexie.
Trafiłem na tę kawiarnię przypadkiem, przechodząc tuż obok, trafiłem na małą tabliczkę z narysowanym dripem, gdyby nie to, od pół roku nie chodziłbym tam na kawę w przerwach między wykładami na PW.
W obecnej chwili fasada budynku, w którym się znajdują, jest w remoncie, więc nie łatwo jest ją zauważyć.
Nie mniej jednak polecam gorąco wszystkim szaleńcom spod znaku trzeciej fali! 

Witajcie,

Odkopuję, ponieważ zauważyłem, że *Cafe Studio* zostało w wątku tylko raz wspomniane (i nie ma na liście tubywam.pl). A tam robią bardzo dobre espresso (zwykle trafiam na ziarna z Kofi Brand). Klimat miejsca jest też fajny i inny niż wszystkie - bo kto robi kawiarnie w studio fotograficznym ... Ale ja się nie zawiodłem i bywam gdy tamtędy przechodzę (w końcu *zawsze* jest dobry moment na kawę).

Dodatkowo oddaję swój głos na:
+Forum (bywam prawie codziennie) - niedawno wprowadzili promocję - 3 różne espresso w cenie 2 (zwykle mają 3 do wyboru) - to dla wiecznie głodnych kofeiny ;)
+Relax (na tyłach Empiku) - espresso zawsze serwują świetne, blok czekoladowy też niczego sobie

- Green Caffe Nero - od czasu połączenia Green Coffee z brytyjskim Nero i wyścigu po kolejny lokal w Warszawie jakość kawy spadła drastycznie, ale tak skrajnie drastycznie (mówię o espresso). Kiedyś było w Warszawie 7 lokali i kawę wypalali sami, a teraz jest gazylion (i tyle samo młodych ciągle rotujących baristów) i w ramach franczyzy mają ziarna od Nero - równie słabe jak w UK.

Ciao,
W.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Czerwiec 2016, 14:55:02 »
+Forum (bywam prawie codziennie) - niedawno wprowadzili promocję - 3 różne espresso w cenie 2 (zwykle mają 3 do wyboru) - to dla wiecznie głodnych kofeiny

W czasie ostatniego pobytu w Warszawie odwiedziłem to miejsce. Na wstępnie małe rozczarowanie. Przelewy wyłącznie z AP. Zamówiłem Etiopię z palarni Koppi. Dziewczyna napełniła cylinder do połowy wodą, następnie wsypała kawę, dopełniła wodą do pełna, zamieszała, odstawiła na 20-30 s. i przecisnęła przez ok. 20 s. Dostałem w karafce 200 ml jasnobrązowego mętnego płynu, który wyglądał jak herbata z mlekiem.
Po spróbowaniu oczy otworzyły mi się szeroko :wow2: Ambrozja ! :pycha: Poprosiłem chłopaka aby pokazał mi te ziarenka. Tu moje następne zdziwienie. Olbrzymi rozrzut w wielkości i różny stopień wypalenia.
Teraz już wiem, że nic nie wiem na temat kawy i jej zaparzania.

« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2016, 14:59:18 wysłana przez lubusz »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Czerwiec 2016, 16:03:38 »
Etiopie są takie różnorodne, z defektami, a piękne...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #126 dnia: 03 Czerwiec 2016, 16:49:31 »
Przelewy wyłącznie z AP.
Co raz więcej kawiarni decyduje się na jedną metodę -- jakość, nie ilość. A Forum lubi aero i mają na to dowody :)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Czerwiec 2016, 18:09:35 »
Co raz więcej kawiarni decyduje się na jedną metodę -- jakość, nie ilość. A Forum lubi aero i mają na to dowody

Jeśli będzie zawsze taka smaczna jak piłem, to może być tylko z AP. ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Czerwiec 2016, 20:31:40 »
Organizatorzy Mistrzostw Polski Aeropress, Mistrzyni Polski Aeropress i Mistrz polski Brewers Cup (parząc na aeropressie), to zobowiązuje ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #129 dnia: 05 Czerwiec 2016, 22:29:11 »
Mały jeździk z napisem TornadoCafe, (niestety) zaliczony na portugalskiej fieście w ostatnią sobotę.
capu składało się z "wiadra" mleka i czegoś dosyć szybkiego co teoretycznie miało być espresso
Panie piły cappu i na początku nie wiedziałem o co chodzi, aż do momentu spróbowania mrożonej.
Mało kawy (może i dobrze), ale gorycz jakby z Vietnamu, aby się dobić vel przekonać zamówiłem espresso.
Wylałem, nie było miejsca na dyskusję z obsługą - tłumek ludzi brał jak leci, a młody blondynek z podwiniętymi
krótkimi rękawkami był leciutko wkurzony owym tłumkiem.

W reklamie mają "jasno palona arabica, przygotowana przez baristę" i kieeedyś piłem u nich espresso,
jasnawe choć domieszka robusty była wyczuwalna. W sobotę podawali jakby niemieckie ziarno, mocno palone,
w zbyt krótkim espresso.
Odradzam.

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:10:27 »
A ja trochę z innej beczki. Ktoś niedawno zauważył, że w nowej sieci a Tab można zdobyć ziarenka J&N oraz zakupić v60 i AP.
Ja chcę poinformować, że już w niemłodej sieci Five'o clock można dostać, poza ziarenkami z puszki, paczuszki z JavaCoffee zarówno blendy jak i wybrane single. Niestety na paczce nie ma jak to robią zazwyczaj ręcznie wypisanej daty palenia, a jest wydrukowany jedynie rok, więc ciężko stwierdzić jak świeża jest kawa. Stara na pewno nie była, ponieważ mieli paczki z nową grafiką, która dopiero co została wprowadzona. Poza tym na półce był AP, kawiarka, i mały Chemex. Jakby ktoś chciał kupić już zmieloną to mają 2 porządne młyny: mazzej SJ i malkonig chyba gwatemala (modelu dokładnie nie znam)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Czerwiec 2016, 07:40:28 »
Po sobotnie reminiscencje:

Nancy Lee daje radę nawet w terenie parkowym, a wyższa temperatura wcale nie przeszkadza w picu espresso
pierwsze, ale udane spotkanie

ze wstydem przyznam, że dopiero w ostatnia sobotę skosztowałem tonic'owe espresso - padłem, wstałem, zakochałem się.
Sławek z Forum pomimo przygotowań/treningów stoi za barem i zachwyca.

ps. espresso i cappu też wyśmienite, Filtry przepraszam za "zdradę"  :ups:

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Czerwiec 2016, 18:22:10 »
Zupełnie nie znam lokali Warszawskich. Proszę o radę, co polecacie ?
Oczywiście świetna kawa, dobre jedzenie mile widziane.
Potrzebuję miejsca gdzie 5-6 osób mogłoby porozmawiać o ważnych tematach osobistych.

serdecznie,
Marcin


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Czerwiec 2016, 19:11:29 »
W Filterkach będzie ciasno, Forum jak będzie wolny kącik to spoko. Relaks spoko - ale nie w weekendy bo pełno.
Ministerstwo sporo miejsca - chyba najwięcej, ale mnie się dwa razy zdarzyła słabsza kawa.
Moko-tuff osobiście pass, choć miejsca wiele

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Czerwiec 2016, 20:06:22 »
Relax też ciasny, Nancy Lee na górze spoko, ale nie wiem czy nie za gorąco. Pamiętaj, że Warszawa jest duża i lepiej sprecyzować okolice ;)

Osobiście najchętniej bym przysiadł w Relaksie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi