Autor Wątek: Na kawę w Warszawę  (Przeczytany 116349 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #165 dnia: 20 Maj 2017, 08:21:22 »


Co do biletów to rzeczywiście nie miałem pojęcia, że dla przyjezdnych jest to tak skomplikowane.

Poważnie? Stolica europejska z aspiracjami turystycznymi wymaga jakichś podchodów żeby po ludzku ją zwiedzać? Przecież to są jakieś kpiny.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #166 dnia: 20 Maj 2017, 09:09:07 »
W Veturilo masz prostą aplikacje i rejestracje która wymaga (przynajmniej jak ja zakładałem) 10 zł na koncie. Później 20- minutowe wypożyczenia rowerów są za darmo. Zwiedzać możesz łatwo kupując jednodniowe lub weekendowe bilety przez mobilet. Sprawa wyrobienia karty faktycznie mogłaby być jakaś łatwiejsza... ja na jakąś forumową kawkę się też pisze :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #167 dnia: 20 Maj 2017, 09:13:03 »

W zasadzie w każdym punkcie dojazdowym (dworzec, lotnisko + paręnaście innych) masz POK gdzie możesz dowiedzieć się i kupić co Ci potrzeba (od jednorazowych, przez 30 dniowe, etc.). Dodatkowo na masie przystanków i w wielu autobusach i tramwajach masz biletomaty. Do wielu rzeczy można się w Warszawie przyczepić, ale akurat nie do komunikacji miejskiej. Jest na pewno powyżej średniej europejskiej i do tego ze 1/2-1/4 ceny.
Do tego strona lub aplikacja "jak dojade" i w zasadzie możesz poruszać się nie znając miasta

A co do kawy (do napicia i do kupienia) na Bio Bazarze Java Coffe ma swój sklep pop-up. Polecam. 



Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #168 dnia: 20 Maj 2017, 10:29:23 »
A nie lepiej zainstalować sobie skkycash? nawet ja mam ją na windows mobile. kupno biletów nie jest wtedy problemem i nie musisz szukać biletomatu. Warto mieć kare do internetowych płatności i ją podpiąć do konta.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #169 dnia: 20 Maj 2017, 10:34:11 »
No tak, tylko bilet miesięczny wyjdzie mnie taniej niż same dojazdy na szkolenie plus dojazdy z i na busa.

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #170 dnia: 20 Maj 2017, 10:50:19 »
Dobrą kawę (także w paczkach) dostaniesz też w Czarnej Fali (Koszyki i Racławicka) oraz w Filtrach, obie miejscówki bardzo polecam. Ale najlepsza chyba zawsze w FORUM :poklon:

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #171 dnia: 20 Maj 2017, 11:19:15 »


Co do biletów to rzeczywiście nie miałem pojęcia, że dla przyjezdnych jest to tak skomplikowane.


Poważnie? Stolica europejska z aspiracjami turystycznymi wymaga jakichś podchodów żeby po ludzku ją zwiedzać? Przecież to są jakieś kpiny.

Chyba źle się wyraziłem no i mamy komentarz. Zwiedzanie stolicy europejskiej, zwanej Warszawą, po ludzku, nie wymaga żadnych podchodów. Komunikacja jest świetna i cały jej układ jest bardzo przejrzysty i trudno jest się zgubić. Chodzi o ceny. Dla osób przebywających dłużej i często korzystających z komunikacji nie tylko do zwiedzania bardziej się opłaca kupić bilet okresowy. A ten można kupić tylko na kartę miejską w dodatku spersonalizowaną czyli ze zdjęciem. Wg informacji na stronie ztm wyrobienie karty trwa ok. 4 dni. A więc dla turystów 1-3 dniowych jest bezużyteczna. Ale i tak by była bo najkrótszy bilet, który musieliby kupić to 30-dniowy. To już taniej wyjdzie zwiedzanie przy użyciu biletów jednorazowych. Co innego kol. @siewcu, który przyjeżdza na prawie 2 tygodnie i nie w celach turystycznych ale do pracy, a przy okazji chce sobie co nieco zobaczyć. Jemu na te 2 tygodnie bardziej się opłaca kupić bilet nawet spersonalizowany i nawet 30-dniowy. Chodzi o czas, bo opłaca się to tylko od razu od pierwszego dnia. Ale jak widać, podobno można taką kartę zrobić od ręki więc problemu nie ma. Swoją robiłem jakieś 5 lat temu i musiałem czekać prawie tydzień.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2017, 11:48:58 wysłana przez bigmaciek »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #172 dnia: 20 Maj 2017, 11:39:01 »
O kartę pytałem na infolinii warszawskiej, dostałem info, że w punkcie obsługi karta zostanie wyrobiona od ręki(jeśli ma się zdjęcie - ważna sprawa), można zakodować bilet, i co ciekawe - można uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część biletu. I od biletu za 110 zł dostanę jakieś 40 zł zwrotu, i okazuje się, że przy mojej wizycie nie dość, że dojadę do pracy taniej, niż na jednorazowych, do dojazd między dworcem a hotelem i zwiedzanie - i jestem do przodu o kilkadziesiąt zł. Do tego nie jestem pewny czy dostanę zwrotów kosztów poruszania się między hotelem a firmą(kawałek niestety jest, na piechotę ok. godziny), więc taki miesięczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem - jeśli się policzy ile się będzie poruszać po mieście, to może się okazać, że po zwrocie niewykorzystanej części wyjdzie to sporo taniej. Póki co muszę zdjęcia zrobić, a resztę się dowiem na miejscu :)

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Maj 2017, 11:47:51 »
Dobrze, że powiedzieli Ci o zdjęciu. Wczoraj jak poszedłem spać to zauważyłem, że zapomniałem Ci powiedzieć abyś koniecznie przywiózł zdjęcie. Niby można bez problemu zrobić ale trzeba by było do jakiejś galerii handlowej jechać gdzie jest punkt albo automat.  :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #174 dnia: 20 Maj 2017, 12:03:53 »
I całe szczęście, że sprawdziłem w ogóle miesięczny, bo bym nieźle popłynął na biletach...

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #175 dnia: 22 Maj 2017, 09:45:13 »
Dla hejterów: Od 1. czerwca wraca bilet 3 dniowy.
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1861&c=100&l=1

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #176 dnia: 22 Maj 2017, 17:01:02 »
Lece za godzinke, moze poltorej do Filtrow. Ktos chetny? ;)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Maj 2017, 18:41:33 »
Ja jeszcze w pracy siedzę :)

ps. w sumie mam 1.1 km pieszo

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #178 dnia: 22 Maj 2017, 18:44:21 »
Ja w piatek po polidniu wracam do wro, ale od poniedzialku znowu wracam i tez w piatek wieczorem jade, ale juz "na stale" ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #179 dnia: 23 Maj 2017, 18:05:15 »
Panowie, organizujemy cos? ;) w filtrach bylem juz, czas na cos innego :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi