Autor Wątek: Czyszczenie grupy i odkamienianie  (Przeczytany 11371 razy)

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Czerwiec 2019, 11:52:09 »
Lecisz z tematem w zupełnie inną stronę. Chcesz coś lub kogoś wybielić?

Wręcz przeciwnie! Staram się być obiektywny, o czym świadczy mój pierwszy komentarz w Twoim wątku.

Ale wiesz, dla mnie to nie pojęte, żeby nie czytać instrukcji obsługi, no ale cóż, starej daty i przyzwyczajeń jestem człekiem.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2019, 11:55:19 wysłana przez RadoGost »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Czerwiec 2019, 13:06:53 »
Ewentualnie, masz za dużo wolnego czasu ;)

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec 2019, 13:18:46 »
 :ok:, ale tylko wtedy, gdy z nieukrywaną przyjemnością zajmuję się kochaną wnuczką :buziak: najmłodszą w historii baristką [emoji38]

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwiec 2019, 13:28:24 »
@Piszę bzdury
Powinieneś też sobie uświadomić, że twój sposób myślenia jaki eksponujesz na tym forum może być nieraz irytujący dla przeciętnego czytelnika/użytkownika.... :kwiat:
Jestem niestety jednym z nich...  :smiech:

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec 2019, 14:12:07 »
Off-Topic:
i to w nie w pierwszym wcieleniu.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Czerwiec 2019, 15:16:21 »
Wydaje mi się, że wiem w czym leży problem. Ascaso oferuje saszetki do odkamieniania ekspresu, a na tych saszetkach jest napisane COFFEE WASHER. Może to być mylące. Na stronie Ascaso te saszetki są opisane jako "Proszek czyszczący COFFEE WASHER". Na pierwszy rzut oka to powinien usuwać osady kawowe (COFFEE WASHER) jednak po przeczytaniu opisu, można dojść do wniosku, że to środek do usuwania kamienia kotłowego.
Innego wyjaśnienia nie znajduję. To co właściwie odczyta Włoch, Hiszpan czy Niemiec, niekoniecznie tak samo odczyta Polak. Ja na przykład myślałbym, że to środek do czyszczenia grupy z osadów kawowych. Ktoś się po prostu pomylił i nie ma co szukać winnego tego zamieszania. Na stronie https://ekspresdokawy.pl/pl/o/k/srodki-czystosci-26.html jest ten nieszczęsny COFFEE WASHER, ale jest też środek do czyszczenia grupy z osadów kawowych, a także płyn do czyszczenia osadów mlecznych. Myślę, że kolega
 @Johnny ma już dokładne informacje co do czego się używa i nie ma się co irytować.
Chłodnego popołudnia wszystkim życzę, Jeżyk.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Czerwiec 2019, 17:50:14 »
Na pierwszy rzut oka to powinien usuwać osady kawowe (COFFEE WASHER) jednak po przeczytaniu opisu, można dojść do wniosku, że to środek do usuwania kamienia kotłowego. Innego wyjaśnienia nie znajduję. To co właściwie odczyta Włoch, Hiszpan czy Niemiec, niekoniecznie tak samo odczyta Polak.

@Johnny zwracam honor, sorry.

Ascaso powinna uściślić opis.

@Jeżyk:ok:  :brawa:, że Ci się chciało. Nie wiem, czy to wypada, abym ja a nie autor wątku, ale załużyłeś na plusika!

« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2019, 17:54:43 wysłana przez RadoGost »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Czerwiec 2019, 19:05:12 »
Ascaso tego nie zmieni, czemu osobiście się nie dziwię, zresztą w opisie jest to ujęte. @Janusz nie jest absolutnie winien tej sytuacji, podobnie zresztą jak @Johnny. Jest gorąco, pomyłka może się zdarzyć KAŻDEMU. Moja próba wyjaśnienia nie ma na celu ani nikogo poniżać, dyskredytować czy pouczać. Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie wypiłem kawkę i zabieram się za pucharek lodów. Pozdrawiam.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Czerwiec 2019, 19:42:13 »
Prawe masz podejście do życia  :ok:, takie konfucjańskie (nie wiem, czy to poprawne gramatyczne, od Konfucjusz). Nie jest łatwo tak w życiu postępować.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Czerwiec 2019, 21:03:37 »
@Johnny się odezwał na e-mail i dzięki temu mogłem zidentyfikowć klienta i sprawdzić tę historię. No i chyba wyjaśniliśmy już sobie nieporozumienie.
Nie było mnie przy sprzedaży do niego ekspresu i młynka. Obsługiwał go Grzegorz.
Jeśli chodzi o odkamienianie to w komplecie wyposażenia ekspresu zawsze jest jedna saszetka proszku do odkamieniania Coffee Washer. Jak go używać jest opisane w instrukcji obsługi ekspresu na stronie 15. Cytuję: "Do czyszczenia jednostki dystrybucji od środka używać preparatu Ascaso Coffee Washer V.100. Produkt ten nadaje się także do odwapniania urządzenia. Regularne odwapnianie ekspresu do kawy ułatwia zapewnienie doskonałej jakości kawy i przedłużenie trwałości użytkowej urządzenia.
Proszę skontaktować się z dystrybutorem."
Proces odkamieniania można nazwać inaczej procesem odwapniania - usuwania osadów kamienia kotłowego. W błąd może nieco wprowadzać sformułowanie "do czyszczenia jednostki dystrybucji od środka" oraz "produkt ten nadaje się także do odwapniania urządzenia". Chociaż usuwanie osadów związków wapnia też można nazwać czyszczeniem. Musimy nieco zmienić ten opis w instrukcji obsługi.
Niestety ale Panowie nie porozumieli się dobrze w kwestii tej instrukcji odkamieniania.

Grzegorz pisząc "Można używać tego samego środka, ale na dwa różne sposoby." miał na myśli odkamienianie termobloku kawy oraz termobloku pary. W tym właśnie przypadku to jest ten sam środek (proszek w saszetkach) ale inaczej używany. Zdanie wyjęte z kontekstu można rozumieć nieco inaczej. Proszek w saszetkach mógł zostać nazwany detergentem ale nie jest to istotne. Jak napisałem - są to dwa różne preparaty.
Oprócz tego na stronie naszego sklepu w dziale KONSERWACJA opisana jest procedura tak odkamieniania jak i czyszczenia grupy kawowej. 

Co do długotrwałości naprawy i jej kosztu - ekspres miał kompletnie zakamieniony termoblok pary. Próbowaliśmy go udrożnić i trwało to rzeczywiście długo oraz nie dało efektu. W rezultacie zdecydowaliśmy się wymienić ten kompletnie zakamieniony termoblok na termoblok używany, zregenerowany bez obciążania klienta kosztami. Poszliśmy w ten sposób klientowi mocno na rękę bo gdybyśmy wymienili go na nowy to poniósłby znaczne koszty (zakamienienie ekspresu wyklucza usługę w ramach gwarancji).

Jeśli chodzi o instrukcję obsługi w języku polskim to jest ona zawsze załączana do wysyłki. Zwykle jest wkładana wraz z fakturą w foliową kopertę pod listem przewozowym lub też jest załączana wraz z fakturą w osobnej kopercie. Przy odbiorze osobistym powinna zostać wręczona klientowi. Nawet jeśli jakimś cudem jej klient nie otrzymał to można było o tym do mnie napisać i przesłałbym ją w pdf. Na pewno jednak w kartonie z ekspresem była instrukcja obsługi w języku angielskim.


« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2019, 21:07:11 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Lipiec 2020, 13:03:42 »

 Poszliśmy w ten sposób klientowi mocno na rękę bo gdybyśmy wymienili go na nowy to poniósłby znaczne koszty

A zakładając, że klient musiałby nabyć całkiem nowy termoblok Ascaso, bo taka sytuacja może się przydarzyć - to jaki to koszt?
Bez kosztów robocizny, sam nowiutki termoblok?

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Lipiec 2020, 18:52:48 »
Brak odpowiedz to też odpowiedź ;-).
Bojlerowca zregenerujemy za grosze, bo grzałka + uszczelka. A termoblok Ascaso jak padnie? Bo w grę wchodzi tylko wymiana na nowy. Ile?
50% ceny ekspresu? 60%?

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopad 2020, 16:05:39 »
Jak często czyścicie tabletkami grupę? W instrukcji mojego jest napisane,  że po 200 kawach włączy się sygnalizacja o konieczności czyszczenia,  ale  czytam tu na forum, że niektórzy robią to raz w tygodniu?
Przerób u mnie to 3-4 kawy dziennie.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Listopad 2020, 19:27:44 »
Brak odpowiedz to też odpowiedź ;-).
Bojlerowca zregenerujemy za grosze, bo grzałka + uszczelka. A termoblok Ascaso jak padnie? Bo w grę wchodzi tylko wymiana na nowy. Ile?
50% ceny ekspresu? 60%?

Nie ma aż takiej tragedii kiedyś się interesowałem bo chciałem zakupić nowy , to kwota zależy od modelu decydowała od 40- 70 euro , ale to prawda jak coś ostro dawali albo nawet się zakamieni to wymiana termoblok bo są nie rozbieralne,  w starym ascaso co miałem składał się jeszcze z dwóch części,  teraz jeden odlew.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Listopad 2020, 01:18:00 »
Mnie ten wątek trochę zainspirował do rozejrzenia się w temacie odkamieniania Lelitów. Ku mojemu zdziwnieu na ich oficnajlnym kanale YT w ciągu ostatniego kwartału przybyły naprawdę wiele instrukcji typu maintenance czy właśnie descaling. Słaba jakoś wykonania jak na official, ale rzeczowo i bez pośpiechu, propsuję!: https://www.youtube.com/c/LelitEspresso/videos

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi