Autor Wątek: Czyszczenie grupy i odkamienianie  (Przeczytany 11357 razy)

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Czyszczenie grupy i odkamienianie
« dnia: 21 Czerwiec 2019, 17:38:34 »
Cześć,

Nurtują mnie pewne kwestie z czyszczeniem grupy i odkamienianiem ekspresu.

Otóż posiadam od ponad roku ekspres Ascaso Duo Prof.
Podczas zakupu dostałem detergent od Ascaso (wg dystrybutora i instrukcji, jakie zostały mi przekazane przez niego można czyścić tym detergentem grupę co tydzień, półtora i odkamieniać sam ekspres co miesiąc / dwa). Czytałem różne fora itd, że detergent jest do grupy, a odkamieniacz jest do odkamieniania i wydaje mi się, że tak powinno być. No więc zadzwoniłem do serwisu Ascaso, by zapytać, czy na pewno wystarczy detergent - tak - wystarczy. Po oparu miesiącach od telefonu (niecały rok używania)  zapchał się cappucinator. Wysyłam ekspres do serwisu Ascaso - okazuje się, że jest tak zakamieniony, że przepychają go miesiąc (oczywiście to nie podlega gwarancji), ale przepchanie nie pomogło, po czym wymieniją całą część (nie mam pojecia jaką) i kasują mnie tylko za przesyłkę, nie za naprawę (za co dziękuję). Pominę co się stało dalej i w jakim stanie otrzymałem ekspres. Na razie mam nadzieję, że serwis zakończy to, jak należy i czasem odpisze na moje maile i nie bedę musiał za każdym razem dzwonić. Udzielacie się też tutaj, więc zapewne będzie to czytane...

Przechodzę do sedna. Dzwonię tym razem do zupełnie innego sklepu z akcesoriami do czysczenia ekspresów i zamawiam detergent. I przy okazji mówię, że chciałbym też taki, którym mogę odkamieniać. Pani tlumaczy, ze detergent nie jest do odkamieniania i odkamienia się odkamieniaczem i należy to robić, jak najrzadziej, np. Co pół roku, rok, bo jak częściej to mi uszczelki szybciej się zużyją.

No więc pytam, czy detgent Ascaso odkamienia?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2019, 18:14:44 wysłana przez Johnny »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2019, 18:25:54 »
Detergent, czy to jest Ascaso, Cafiza, Pully itp NIE odkamienia ekspresu. Detergent stricte do grupy usuwa osad kawowy (są też środki w/w firm usuwające osady mleczne) Natomiast odkamieniacz nie usunie osadów kawowych, ale za to poradzi sobie z zakamienionym bojlerem czy termoblokiem. Najlepszą metodą jest używanie wody filtrowanej lub takiej w butelkach (odsyłam Cię do stosownego wątku o wodzie do kawy) Wówczas odkamienianie wystarczy przeprowadzić raz na kilka miesięcy lub tylko raz na rok. To wszystko zależy od wody jaką wlewasz do ekspresu.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2019, 18:48:08 »
Dziekuję za odpowiedź.
Nie rozumiem na jakiej podstawie oni twierdzą, że do odkamieniania wystarczy dertengent. I to potwierdzone kilka razy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2019, 18:57:00 »
Zostało przeczytane ale nie przez serwis a przeze mnie.
Nikt u nas nie miał prawa mówić że detergent jest do odkamieniania. Jeśli ktoś tak powiedział to proszę na priv mi napisać kto i kiedy. Dostanie po łbie...Nie po to namawiamy do zakupu przy takim ekspresie i detergenta i proszku w saszetkach do odkamieniania. Zapchanie dyszy pary (nie cappuccinatora bo ten jest w automatycznych ekspresach do kawy) może nastąpić zaschniętym mlekiem. Zakamieniony za to mógł być termoblok pary. Niestety nie wiem o czyj ekspres chodzi a no nicku z forum nie zidentyfikuję tego co jest czy też było na serwisie. Nie wiem więc co w efekcie było wymienione i w jakim stanie ekspres do nas dotarł i wyjechał. Jeśli masz jakiś problem to proszę zgłoś to do mnie na adres [email protected]. Uzgodnię to z serwisem ale w dniu kiedy będzie czynny. O godzinie 18,50 w piątek nie da się udzielić żadnej sensownej odpowiedzi.

I proszę nie słuchać tej Pani z innego sklepu co tak dobrze radzi. Odkamieniać należy średnio co 2 miesiące. Im twardsza woda i im więcej kaw dziennie się wykonuje tym częściej. Są takie miejsca w Polsce gdzie i co miesiąc to za mało. A po pół roku przy twardej wodzie to każdy ekspres może być zakamieniony.

Przepraszam jeśli nie będzie z mojej strony odpowiedzi. Jestem w tej chwili nad polskim morzem i mam bardzo ograniczony dostęp do internetu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2019, 07:09:19 »
Podczas zakupu dostałem detergent od Ascaso (wg dystrybutora i instrukcji, jakie zostały mi przekazane przez niego można czyścić tym detergentem grupę co tydzień, półtora i odkamieniać

Na pewno tak jest napisane w dołączonej instrukcji?

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2019, 09:08:13 »
Dziekuję za odpowiedź.
Nie rozumiem na jakiej podstawie oni twierdzą, że do odkamieniania wystarczy dertengent. I to potwierdzone kilka razy.

Na zasadzie "pracownika", który zawsze frontem do klienta powie Ci wszystko co chesz usłyszeć. A swoją drogą takich pracowników trzeba najpierw przepytać i zorientować czy znają się na tym co sprzedają. Bo mam wrażenie, że w wielu przypadkach się nie znają. Ot, zatrudnieni szybko do pracy nawet nie wiedzą co mówią.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2019, 16:55:19 »
Wybacz ale to się nie odnosi do moich pracowników. Pracują u mnie tylko 3 osoby i każda z nich od wielu, wielu lat. Nie mówiąc już o tym, że dwie z nich to mój syn i moja córka. Żadne z nich nie popełniłoby takiego stwierdzenia. A ponieważ kolega @Johnny nie odezwał się do mnie ani na priv ani na e-mail to sądzę że albo pomylił firmy do których się zwracał albo coś sam poprzekręcał.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2019, 18:43:44 »
 Panie Januszu oto odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie (to samo co tutaj) w lutym tego roku:

Można używać tego samego środka, ale na dwa różne sposoby.
Odkamienianie należy wykonywać co miesiąc lub dwa (dla wody zmiękczonej). Częstotliwość odkamieniania należy dostosować do ilości wykonywanych kaw oraz twardości wody.
Odkamieniając detergent przepływa przez grzałki, zawory i pompę oczyszczając je z kamienia.
Dla ekspresu DUO trzeba pamiętać że trzeba przeprowadzić odkamienianie osobno dla obiegu kawy i osobno dla obiegu pary.

Tak samo było przy zakupie i tak samo po serwisie. Niczego nie pomyliłem. Napiszę na priv później, by nie prowadzić tutaj konwersacji.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Czerwiec 2019, 21:34:31 »
Ogólnie do odkamieniania potrzebny jest odczyn kwaśny a do usuwania tłuszczy zasadowy. W jednym preparacie ciężko to uzyskać.

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2019, 06:47:27 »
Panie Januszu oto odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie (to samo co tutaj) w lutym tego roku:

Można używać tego samego środka, ale na dwa różne sposoby.
Odkamienianie należy wykonywać co miesiąc lub dwa (dla wody zmiękczonej). Częstotliwość odkamieniania należy dostosować do ilości wykonywanych kaw oraz twardości wody.
Odkamieniając detergent przepływa przez grzałki, zawory i pompę oczyszczając je z kamienia.
Dla ekspresu DUO trzeba pamiętać że trzeba przeprowadzić odkamienianie osobno dla obiegu kawy i osobno dla obiegu pary.

Tak samo było przy zakupie i tak samo po serwisie. Niczego nie pomyliłem. Napiszę na priv później, by nie prowadzić tutaj konwersacji.

Ponownie zadam Ci te same pytanie, bo nie odpowiedziałeś? Czy tak jest napisane w instrukcji?
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2019, 06:50:46 wysłana przez RadoGost »

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwiec 2019, 08:01:24 »

Ponownie zadam Ci te same pytanie, bo nie odpowiedziałeś? Czy tak jest napisane w instrukcji?


Nie odniosłem się tu nigdzie do instrukcji drukowanej (której zresztą nie otrzymałem podczas zakupu w języku polskim).
Odniosłem się do instrukcji (czyt. informacji) przekazanej przez dystrybutora.

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwiec 2019, 09:18:44 »

Ponownie zadam Ci te same pytanie, bo nie odpowiedziałeś? Czy tak jest napisane w instrukcji?


Nie odniosłem się tu nigdzie do instrukcji drukowanej (której zresztą nie otrzymałem podczas zakupu w języku polskim).
Odniosłem się do instrukcji (czyt. informacji) przekazanej przez dystrybutora.

W końcu! Nie przyszło Ci do głowy, by instrukcję drukowaną przetłumaczyć czy ściągnąć z netu?
Moja hipoteza jest następująca: w zakupowej ekscytacji, euforii usłyszane ustne informacje opacznie  zrozumiałeś i tyle.

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwiec 2019, 10:02:28 »
]

W końcu! Nie przyszło Ci do głowy, by instrukcję drukowaną przetłumaczyć czy ściągnąć z netu?
Moja hipoteza jest następująca: w zakupowej ekscytacji, euforii usłyszane ustne informacje opacznie  zrozumiałeś i tyle.


Twoja hipoteza ma na celu mnie ośmieszyć,? Bo widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem.

Napiszę jeszcze raz. Podczas zakupu do odkamieniania zaproponowano mi detergent, który również jest do czyszczenia grupy (ustnie). Po wielu informacjach, które czytałem odnośnie odkamieniania pozwoliłem sobie przedzwonić i również otrzymałem tę samą instrukcję (ustnie).
Po tym, jak ekspres trafił na serwis otrzymałem tę samą informację (tym razem już mailowo - pisemnie, którą cytowałem w tym poście).

Więc kolego @Piszę bzdury w pośpiechu przeczytałeś temat i odpowiedzi, których tu udzieliłem i opacznie zrozumiałeś co się tu naprawdę pisze. Pozdrawiam.

RadoGost

  • Gość
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwiec 2019, 10:39:08 »
Spokojnie, wyluzuj :kwiat: Napisałem też, że to moja hipoteza, a nie determinanta  :)

PS
A poza tym, jak ja kupuję produkt za parę tysięcy złotych, to czytam instrukcję drukowaną i stanąłbym na uszach, aby ją przetłumaczyć na język, który znam (polski i rosyjski), jeśli by nie była w takowym, choćby był to chiński czy  arabski, ale pewnie jestem jakimś ewenementem  :chory2:
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2019, 11:20:41 wysłana przez RadoGost »

Offline Johnny

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Black
Odp: Czyszczenie grupy i odkamienianie
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwiec 2019, 11:42:07 »
Czego @Piszę bzdury  nie rozumiesz w tym poście? Przecież jest napisane, że wszelkie informacje, które znalazłem (fora, instrukcje obsługi, czy np. rozmowa z obsługą z innego sklepu) przeczą temu co usłyszałem od serwisu. Dlatego drążę temat i po to też założylem post. A skoro właśnie kupuję sprzęt od ekspertów to liczę się z ich zdaniem i liczę, że będzie doradzone tak, jak należy. W końcu to oni znają sprzęt.

Lecisz z tematem w zupełnie inną stronę. Chcesz coś lub kogoś wybielić?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi