Autor Wątek: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID  (Przeczytany 3714 razy)

RadoGost

  • Gość
ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« dnia: 20 Czerwiec 2019, 18:26:56 »
Panie i Panowie!

Jest duży problem, który stopniowo narasta! A mianowicie: "potężny" hałas (mnie nie przeszkadza 8)), który wytwarza pompa wibracyjna w moim aktualnym ekspresie, a żona pracuje na trzy zmiany, więc wiecie, co to oznacza :chory2:. A nóż ponownie w tym roku wpadnie nieoczekiwana premia, to bym dokonał wymiany na "cichacza". Nie chcę kombinować z "wygłuszaczami". Jestem fanem ekspresów ECM-a: wyłącznie, także nie namawiajcie mnie na inne firmy - wiem, są lepsze, chociażby rewelacyjny Expobar "Brutus" czwarty, tzw MB, ale co zrobić - nie podoba mi się :NO:

Do porównania wybrałem tylko te dwie maszyny z tematu wątku, pozostałe ECM-y nie spełniają moich kryteriów. No i tu jest sedno odwiecznego problemu: HX (2100ml) kontra SB (750ml) w realizacji poprawnego i powtarzającego espresso, którego jestem niezmordowanym miłośnikiem. Mam na myśli HX-a, ten brak mitycznej temperaturowej liniowości podczas ekstrakcji espresso, nie stabilności (proszę mnie poprawić, jeśli nie napisałem właściwie). W obecnym ekspresie ani razu nie użyłem różdżki do spieniania mleka! Różnica między ekspresami wynosi prawie prawie 2500zł. Powiedzenie: jak nie widać różnicy - to po co przepłacać, jest tu jak najbardziej adekwatne! 

Będę wdzięczny za komentarze :kwiat:

PS
A jak żonie pokazałem ten fragment filmiku od 4:30 minuty z porównaniem pracy roty z wibrą, to była zachwycona  :taktak:


« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2019, 20:10:05 wysłana przez RadoGost »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2019, 18:34:36 »
Eeee... przeszedłbym na stronę "A Leva". Cicho, bezszelestnie, dobrze. Np. również niemiecki Profitec ma fajną dźwignię w swoim portfolio.

RadoGost

  • Gość
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2019, 18:38:09 »
Wiem, Andrzeju, że to bliźniacze firmy, ale interesują mnie wyłącznie maszyny z tytułu wątku. Nic na to nie poradzę!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2019, 19:15:17 »
Na Twoim miejscu wybrałbym Kazak Rotę. Ale chyba każdy musi swoją drogę przejść ze zmianami :)
Pomyśl jeszcze o odpływie wody przy rotacyjnej pompie.

RadoGost

  • Gość
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2019, 06:39:05 »
Na Twoim miejscu wybrałbym Kazak Rotę. Ale chyba każdy musi swoją drogę przejść ze zmianami :)

A jakie oszczędności by były  :D


Panowie (Pań nie widać)!

Ponawiam pytanie: który z powyższych bojlerów byłby lepszy w przyrządzeniu prawie perfekcyjnego espresso: HX czy SB? Bo 2500 piechotą nie chodzi? Inaczej: Wasza rada będzie warta konkretne dwa i pół tysiąca złociszy!


@Antonio, :wow2: :poklon: :wow2::poklon: :wow2: :poklon:  Specjalnie nie wrzucam mojego komentarzu pod Twoim, bo chciałbym, żeby jak najwięcej naszych forumowiczów przeczytało Twój KOMENTARZ. Na razie z mozołem przyswajam znaczenie określenia: "aproksymacja"

Za takie Wasze komentarze jestem (na pewno nie tylko ja) ogromnie wdzięczny, bo cytując naszego aktualnego klasyka: "ja ciągle się uczę" :hihihi:, choć to w innym kontekście.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2019, 07:42:03 wysłana przez RadoGost »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2019, 07:22:44 »
Mam na myśli HX-a, ten brak mitycznej temperaturowej liniowości podczas ekstrakcji espresso, nie stabilności (proszę mnie poprawić, jeśli nie napisałem właściwie).

Liniowość to nieco inna cecha -- można by aproksymować przebieg temperatury zaparzania w maszynach HX do postaci funkcji liniowej o ujemnym współczynniku proporcjonalności. Wraz z czasem zaparzania, temperatura nieco maleje, mimo to espresso z takich maszyn bywa wyśmienite.

Konstrukcja z jednym bojlerem pewnie jest przypadkiem bardziej stabilnym -- ale nie wiem, nigdy nie miałem przyjemności z takimi maszynami pracować. Jeśli można je porównać do maszyn 2B, to jak najbardziej też polecam :).
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2019, 07:24:50 wysłana przez Antonio »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2020, 18:09:36 »
No i na którego padło? Pytam z ciekawości bo mam ten sam problem z moim F16 znaczy się ascaso :-(

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: ECM: Synchronika vs Technika V Profi PID
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwiecień 2020, 19:53:50 »
Mam Bezzerę, ale też myślałem o ECM. Brałbym Synchronikę. Dwa bojlery, niby reszta podobna, ale nie wiem czy Technika ma dodatkową izolację bojlerów ? Chociaż moja Bezzerka z HX-em spisuje się całkiem dobrze. To moja subiektywna ocena

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi