Autor Wątek: Podłączenie ekspresu do wody  (Przeczytany 3569 razy)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Podłączenie ekspresu do wody
« dnia: 27 Maj 2019, 18:32:32 »
Witam,

Pytanie do posiadaczy bezzery z pompą rotacyjną. Czy jeśli będę podłączał ekspres to mogę wyciągnąć pojemnik z wodą i ją wylać? Bo muszę go wyciągnąć, wkręcić śrubę i dopiero w opcjach zmienić. Ekspres mi generalnie informuje, że jest mało wody i nie chcę robić już kawy jeśli nie doleje jej ale w zbiorniku jest jeszcze trochę wody. Banalna sprawa ale nie mam doświadczenia.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2019, 19:37:21 »
Na bazie innego ekspresu, pomimo podłączenia do wody z sieci, musisz mieć w baniaku wodę, która oszuka czujkę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2019, 19:45:10 »
W moim ekspresie tak nie jest. Może nie być baniaka, bo widziałem, że tak był podłączony. Jest śruba którą się wkręca, pod baniakiem. Chodzi mi o to, czy mogę wyjąć baniak z wodą? Boję się że wtedy ta woda się wyleje.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2019, 20:50:08 »


Chodzi mi o to, czy mogę wyjąć baniak z wodą? Boję się że wtedy ta woda się wyleje.

W sensie że podczas wyjmowania woda ze zbiornika zaleje ekspres? W moim zbiornik ma zawór otwierany dopiero po wciśnięciu go w gniazdo, można wyjmować i wkładać na pełno.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2019, 20:59:14 »
No o to mi chodzi. Wtedy wkręcam śrubę i baniaka nie trzeba tam trzymać.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2019, 22:45:12 »
A nie ma w instrukcji nic? W Rockecie, żeby przełączyć ze zbiornika na sieć, to trzeba właśnie wyjąć zbiornik, bo prztyczek jest specjalnie schowany w takim miejscu. Wszystkie zbiorniki z ujściem na dole - nawet w marketowych automatach mają taki zawór, zdziwiłbym się gdyby Beza miała inaczej.

Edit: Zanim wkręcisz śrubę to przetestuj podłączenie z sieci - u mnie (Rocket), gdy zbiornik z wodą jest pełny, to jest cichutko, gdy jest pusty lub go nie ma, to wibracje obudowy są znaczne.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2019, 23:03:09 »
Witam,

Pytanie do posiadaczy bezzery z pompą rotacyjną. Czy jeśli będę podłączał ekspres to mogę wyciągnąć pojemnik z wodą i ją wylać? Bo muszę go wyciągnąć, wkręcić śrubę i dopiero w opcjach zmienić. Ekspres mi generalnie informuje, że jest mało wody i nie chcę robić już kawy jeśli nie doleje jej ale w zbiorniku jest jeszcze trochę wody. Banalna sprawa ale nie mam doświadczenia.

Mam Bezzerę, ale bez rota. Wyjmij zbiornik i zobacz, że ma 2 śrubki po bokach. Te śrubki stykają się w blaszkami w środku. Gdy woda w zbiorniku jest ponad te śrubki to prąd przechodzi i zamykając obwód daje znać, że jest woda i można robić kawę. Gdy woda zejdzie poniżej śrubki obwód jest przerwany i sygnalizacja, że brak wody. A nieraz te blaszki się odginają i mimo wody ekspres się wyłącza. Trzeba je wtedy dogiąć.
Tak jest w Magica. Podejrzewam, że w rota też. Z tego powodu może wynikać koniecznosc wody w zbiorniku.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2019, 23:06:38 wysłana przez hlary »

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2019, 05:43:15 »
Dzięki za odpowiedź. Generalnie kupując ekspres miałem od razu w zamyślę podłączanie go do sieci.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2019, 17:33:09 »
Bo wydaje się, że inne rozwiązanie jest, gdy ekspres ma zbiornik na wodę i MOŻLIWOSĆ podłączenia do sieci, a co innego, gdy to jest typowa "sieciówka" bez zbiornika na wodę.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2019, 21:06:42 »
Perzua możesz wrzucić kamienie do zbiornika, ja tak zrobiłem i w sumie wiem że zbiornik się nie zgubi jakbym go wyjął :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2019, 21:12:04 »
To ja o wibracjach pisałem. Jutro idę po cegły ;).

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2019, 15:51:05 »
W środę wszystko podłączę. Graty jak z filmiku WLL, tylko bez reduktora ciśnienia.

Myślicie, że warto robić odpływ ? I tak dziurawię blat. Mam takie spostrzeżenia, że trzeba tę tackę i tak myć. Chociaż raz w miesiącu przu backflashu. Ktoś ma ? Warto ?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maj 2019, 17:11:22 »
Ja mam. Warto - jak już dziurawisz blat to tym bardziej. Oczywiście co kto lubi: jak wolisz mieć motywację do mycia tacki to odpływ rozleniwia i trzeba pamiętać o tym. Ale jak masz małą tackę - nie wiem jaka jest u ciebie - to ułatwia życie. Pamiętaj, że potrzebujesz spadku, bo ściek leci grawitacyjnie, bez ciśnienia z pompy.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj 2019, 17:18:52 »
O spadku wiem, bo już robiłem kiedyś. Generalnie będę mył tackę przy backflashu. Planuję to robić raz w miesiącu.
Może być mały problem, bo kolanko pod zlewem mam bardzo wysoko.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Podłączenie ekspresu do wody
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj 2019, 17:39:26 »
Jak grawitacyjnie ścieka ze zlewu to z tacki tym bardziej powinno??

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi