Autor Wątek: Sage Barista Express SES875  (Przeczytany 28353 razy)

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Maj 2019, 19:18:56 »
Nie wystarczy tym pokrętłem ustawić miałkości mielenia?
Możesz mi wysłać link do oferty na priv. Też chcę kupić

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Maj 2019, 21:01:32 »
Dobry wieczór.
Ja akurat nie zamierzam kupować takiego ekspresu, ale dobry adres w sieci zawsze się przyda 😀. Opublikuj lub wyślij prv. Może trafi się coś ciekawego w dobrej cenie.

Pozdrawiam

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Maj 2019, 23:00:18 »
Dostałem i faktycznie - wychodzi 1500zl! Tylko powiedzcie czy ten młynek jest ok?

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Maj 2019, 23:39:19 »
Jeszcze interesuje mnie ten bes980-sam mieli i ubija no i automatycznie ubija mleko

Offline LukiLuki

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Sage SES875
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Wrzesień 2019, 11:34:29 »
Witam Wszystkich. Co prawda napisałem już PW do Benka  :D ale na wszelki wypadek poruszę temat na forum. Od niedawna jestem właścicielem ekspresu takiego jak w temacie. Niestety zarówno ja jak i moja Pani w temacie ekspresów kolbowych wiemy tyle co Nosacz Janusz o fizyce kwantowej czyli tyle, że jest :taktak: Na podstawie wiedzy zaczerpniętej z szybkiego przewodnika potrafimy zrobić kawę, która nie jest smaczna :sciana:. Stąd mój post. Proszę o tutorial, krok po kroku jak uczynić moje espresso smacznym :poklon:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Wrzesień 2019, 14:50:46 »
1. Na wszelki wypadek przywitać się w stosownym dziale
2. Kupić dobrą kawę
3. Poczytać forum chociażby tu gdzie napisano pomóż mi robię espresso

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Wrzesień 2019, 07:26:41 »
Podepnę się jeśli można. Czy ktoś z Was rozważał Sage Barista Touch? Czemu mnie zaciekawił:
- wygląda na ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto chce ambitniej wejść w kawy świat
- robi programowalne americano woda + espresso
- młynek możnaby do press czy dripa wykorzystać
- pieni mleko automatycznie (mniej pitych kaw mlecznych)

Chętnie poznam opinie. Minusem na pewno cena.

skansen

  • Gość
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Wrzesień 2019, 09:16:33 »
Podepnę się jeśli można. Czy ktoś z Was rozważał Sage Barista Touch?
Jest to ekspres z wbudowanym młynkiem. Temat był omawiany wielokrotnie, ale napisze:
*wadą takiego rozwiązania jest trudniejszy upgrade sprzętu - nie można zmienić na lepszy samego młynka/ekspresu, musimy od razu zmieniać całość,
*ziarna w hopperze mogą nagrzewać się wraz z ekspresem - ostatnio potwierdził to użytkownik ekspresu Lelit Anita z wbudowanym młynkiem ,
*ekspresy wbudowane w młynki to modele podstawowe z żarnami stożkowymi, ich wolnostojące odpowiedniki (Lelit Fred, Ascaso i-2) kosztują poniżej 1000zł.

Czemu mnie zaciekawił:
- wygląda na ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto chce ambitniej wejść w kawy świat
- robi programowalne americano woda + espresso
- młynek możnaby do press czy dripa wykorzystać
- pieni mleko automatycznie (mniej pitych kaw mlecznych)

Z powodów jak wyżej na pewno nie jest to dobra maszyna na początek, raczej maszyna docelowa dla kogoś kto wie, czego chce i jest świadomy wad i zalet.
Na pewno lepiej kupić oddzielnie ekspres i młynek. Jeśli interesują Cię kawy mleczne rozważyłbym ekspres z podwójnym bojlerem/podwójnym termoblokiem/HX. Wówczas mógłbyś niemal jednocześnie pienić mleko i parzyć kawę.


Chętnie poznam opinie. Minusem na pewno cena.

Daleki jestem od pisania, że Sage to zły ekspres. Sage produkowany jest w Chinach. W przeciwieństwie do niego, wszystkie polecane i lubiane tutaj ekspresy producentów europejskich (Lelit/Ascaso,Rocket, Nuova Simonelli etc) są produkowane w Europie, w pełni z europejskich komponentów. Są również łatwo i w pełni naprawialne. Jeśli koniecznie chcesz ekspres z wbudowanym młynkiem rozważ Lelit Kate.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2019, 10:51:26 wysłana przez skansen »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Wrzesień 2019, 13:14:16 »
Z żoną byliśmy przekonani do Jury E8 bo robi flat white i ciepłą wodę poda do americano.
Ale jak mamy wydać 5000 zł na ekspres do kawy i ograniczyć się do 2-3 rodzajów kaw jakie pijamy to bez sensu.

Jakie widzimy zalety tego Sage Barista Touch - bardzo akceptowalne espresso (wedle recenzji), zdecydowanie lepsze od każdego automatu w tym przedziale cenowym. Młynek, który częściowo możnaby wykorzystać do zaparzenia innych kaw (french press, drip). Fajnie programowane Americano.
Oczywiście ogranicza to trochę możliwości wiekszego programowania, ale koncepcja, że zajmuje to mniej miejsca jest też kuszące.

Na ekspres z podwójnym bojlerem, pid i młynkiem chyba nie starczy mi budżetu. Niezaprzeczalnym atutem Sage jest możliwość puszczenia ciepłej wody do americano.

Oczywiście w planach mamy wycieczkę do p. Janusza albo innego sprzedawcy ekspresów kolbowych (ktoś z Poznania?), który przekonałby nas, że zrobienie w domu espresso z kolby jest możliwe i zawsze wyjdzie chociażby smacznie i dużo lepiej niż w kawiarni. Ale jeśli Sage ma być "półśrodkiem" między kolba+młynek a automatem to jest to warte rozważenia.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Wrzesień 2019, 13:21:22 »
Sądzę, że za te pieniądze możesz mieć lepszy zestaw. Bardziej sprawdzony i z dostępnymi od ręki częściami w razie potrzeby. Zapraszam w odwiedziny.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Wrzesień 2019, 13:28:40 »
Sądzę, że za te pieniądze możesz mieć lepszy zestaw. Bardziej sprawdzony i z dostępnymi od ręki częściami w razie potrzeby. Zapraszam w odwiedziny.
Szkoda, że ta łódź tak daleko. Ktoreś kolby produkują też wodę?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Wrzesień 2019, 13:36:15 »
Każda. Przełącznik "kawa" i odkręcenie zaworu pary - masz gorącą wodę. Niektóre mają też osobny przełącznik na wodę - np. UNO PROF czy DUO PROF.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Wrzesień 2019, 14:24:12 »
Ale jeśli Sage ma być "półśrodkiem" między kolba+młynek a automatem to jest to warte rozważenia.

Sage o który pytasz to po prostu ekspres kolbowy z wbudowanym młynkiem, taki all-in-one. Tak jak wspomniałem w poście #22 nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, zwłaszcza na początek.

Do @Janusza  masz dwie godziny drogi, warto pojechać, porozmawiać, wypróbować.
 

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Wrzesień 2019, 15:23:01 »
Przepraszam, że zanudzam ponownie, ale z żoną dużo czytamy na temat ekspresów bo chcemy te 4500-6000 wydać dobrze (a już prawie jechaliśmy po Jure  :sciana:). Decyzja podjęta, że automat nas ograniczy - zwłaszcza, że lubimy dłubać w kuchni, piec, gotować - kawa może nawet wzmocnić nasze upodobania do pieczenia ciast (tam, gdzie kawe się dodaje).

Co nas znowu intryguje - wybór kolby vs Sage Barista Pro. Wiadomo, że smak jest dla nas bardzo ważny ale praktyczność też. Dlatego nie chcielibyśmy, np. przelewać wciąż kawy z filiżanki do większego kubka/szklanki (200-300 ml). Zauważyliśmy, że ascaso dream wygląda na ekspres pod który nie mieści się wieksza szklanka (czy to złudzenie optyczne?).
I czemu Barista Pro? Nie jest tak zautomatyzowany jak Touch, zintegrowany młynek zaoszczędzi miejsca. Ale... nie zamykamy się na inne opcje. Zauważyliśmy oglądając filmiki na youtube, że dobre americano po nagrzaniu ekspresu można zrobić w 1-2 minuty i tak samo cappucino.

Nie chcielibyśmy mieć też za dużego problemu obsłużyć gości poprzez zrobienie 2-3 americano i tyle samo cappucino mniej więcej jedno po drugim.
Podejrzewamy też, że do końca nie będzie nas fascynować ustawianie ręczne i wyszukiwanie czy daną kawę parzyć sekundę dłużej czy nie. Może od czasu do czasu - prostota obsługi i możliwość programowania ważna. Przeglądamy jeszcze Lelit (Diana?) i inne marki ale chętnie wysłuchamy propozycje od osób, które przed takim dylematem stały.
Budżet 4500-6000 ale bliżej 5500.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2019, 15:42:23 wysłana przez MajkJaro »

Offline bigfan

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Wrzesień 2019, 17:21:15 »
Ja co prawda miałem Dreama innej generacji (rok produkcji 2012), ale myślę, że wymiary się specjalnie nie zmieniły. W przypadku wyższych szklanek podsuwałem je pod kątem i trzymałem podczas ekstrakcji, a trzecią ręką obsługiwałem przełączniki na ekspresie. :D
Ekspertem sprzętowym zdecydowanie nie jestem, ale mogę z czystym sumieniem polecić Ascaso Dream w dowolnej wersji. To mały, zgrabny i wdzięczny ekspresik. Jeśli idzie o młynek, to mogę polecić maszynę Eureka Mignon Specialita. Jest bardzo cichy i nie zajmuje dużo miejsca (jest dość niski - 35cm łącznie z pojemnikiem na ziarna).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi