Autor Wątek: Sage Barista Express SES875  (Przeczytany 28582 razy)

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Sage Barista Express SES875
« dnia: 27 Maj 2019, 16:47:06 »
Dzień dobry. Jest to mój pierwszy post i pierwszy wątek na forum. Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych. Zamierzamy z żonką kupić powyższy ekspres do kawy. Dlaczego ten?
1. Uwielbiam dobre espresso (nie musi być najlepsze na świecie), a żonka mleczne kawy na bazie dobrego espresso.
2. nie mamy za wiele miejsca w kuchni, na dodatkowy młynek, ten jest kompaktowy
3. nie smakuje nam kawa z ekspresu automatycznego (może nasi znajomi nie umieją poprostu go poustawiać).
4. przerobiliśmy małą, marketowską kolbę za 90euro, z kawą mieloną w  kauflandzie (w niemczech są młynki prawie w każdym markecie) , i kawa smakowała nam lepiej, niż u znajomych z automatu za 4,5tyś.
5.wreście będziemi mieli dostęp do świeżo zmielonej kawy, i nie będziemy uzaleznieni od ziaren z marketow.
6. Jest względnie tani, a ma nawet PID. W niemczech 500euro. Szczerze powiedziawszy, totalnie nie rozumie rozbierzności ceny (w polsce ok 3,5tyś).

Przepraszam za błędy, pisze na szybko z telefonu. Moja żona chce, żebym już po pracy dziś z nią pojechał, ale wstrzymamy się chyba do jutra. Wciągneła się w smaczną kawę, chyba bardziej niż ja, a na początku było zupełnie na odwrót   :D. No dobra. To tyle. A teraz czemu "nie daj boże" ten ekspres?  :D

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2019, 18:44:24 »
Nawet marketowa kolba może być lepsza od automatu, bo Ty ubijasz kawę (tego w automacie nie ustawisz :-) ). Temat Sage właśnie idzie na innym wątku - zobacz: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7612.msg172573#msg172573
Może wystarczy Wam półautomat, jak DeLonghi EC860? Jest kolbowy, ale mleko robi sam.

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2019, 19:59:27 »
No właśnie zupełnie o co innego nam chodzi. W podanym przez ciebie ekspresie, nie ma młynka (a strasznie nam na nim zależy, i woleli byśmy nie zawalać kuchni dodatkowym sprzętem) ,i co ważniejsze- chcemy sie nauczyć spieniac mleko dyszą samodzielnie. Czemu? ten ekspres za 90 euro, którego używaliśmy, miał właśnie taki automatyczny system spieniania. Pierwszy miesiąc było super. potem trzeba było co 2 dni "parzyć" to wszystko w zmywarce (nieraz 2 razy pod rząd) bo łatwo odkładało sie tam mleko w zakamarkach i wszysto poprostu śmierdzialo, mimo trzymania w lodówce. Wolał bym już chyba kupić osobno spieniacz, niż taki automatyczny. Po akcjach ze zmywarka, dostawały po d... uszczelki i w efekcie coraz słabiej to spieniało, aż do wcale. Potem kupiliśmy inny marketowski, ale ten to porażka. Połowa kawy zawsze zosteje na sitku grupy, nizależnie od ubicia czy poziomu zasypu. Syf w kolo niemilosierny, ale zwykla dysza parowa do spieniania nam sie spodobala. Noi ten system PID mnie przekonuje. Nie mam doświadczenia z tym, ale po przeczytaniu troszke waszego forum, zaczolem przelewac filizanki, grupę,kolbę na "pusto" gorącą wodą przed ekstrakcją, i kawa wychodzila wyraźnie gorętsza i smaczniejsza (normalnie wszystko było tam zimne, a kawa wychodziła letnia). Mimo wszystko, bardzo dziekuje za odp. I obiecuję, że jak już zdecyduję się na ten ekspres (a narazie na to wskazuję) to opiszę po krótce wrażenia, choć będą one mocno subiektywne, zważając na moje doświadczenie

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2019, 15:21:48 »
EC 860 tak nie ma. Używałem takiego ponad 6 lat. W zmywarce myłem tylko sam pojemnik. Spieniacz płukałem w ten sposób, że wlewałem do zbiornika wodę i puszczałem "capuccino" (bez kawy oczywiście). Dwa razy wystarczyło i było czyściutko. Kawa zasychała tylko na wejściu do spieniacza (łączenie z gumową rurką) oraz w miejscu "wpinania" spieniacza do ekspresu, co usuwałem zwykłą szczoteczka do zębów (w kuchni to moje stałe wyposażenie  [emoji38]).
Nie ma tam żadnych "zakamarków", czy innych miejsc. Spieniacz jest odpinany od ekspresu jako całość, bo możesz zastępować go "kranikiem" do dystrybucji gorącej wody.
Ale rozumiem Twoje oczekiwania.

Tym niemniej propnuję Ci, byś sobie pomierzył to wszystko. Ja też kierowałem się miejscem w kuchni. W efekcie mam tak, że mój ekspres wygląda jak miniaturka przy młynku  [emoji38] (a w ogóle tak tego nie przewidywałem), ale ma grupę E61 itd, choć nie spienia mleka (bo mnie to nie interesuje). Ale ten zestaw zajął mi tyle samo miejsca co wcześniej DeLonghi z mniejszym młynkiem. I nawet znalazło się miejsce na odbijak.
Bo, wbrew pozorom niekoniecznie będzie tak, że ten Sage zajmie Ci mniej miejsca co stojące obok siebie wąski ekspres i młynek (który o ile nie jest typem Ceado E37, to jest z reguły wąski).

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2019, 16:58:06 »
Połowa kawy zawsze zosteje na sitku grupy, nizależnie od ubicia czy poziomu zasypu
Co to znaczy że połowa zostaje? Do filiżanki leje się tyle ile trzeba czyli jakieś 25 -50ml w uproszczeniu. A reszta to tylko woda z fusami i ile jej jest w kolbie, dla samej kawy nie ma znaczenia.

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2019, 17:08:49 »
Co to znaczy że połowa zostaje? Do filiżanki leje się tyle ile trzeba czyli jakieś 25 -50ml w uproszczeniu. A reszta to tylko woda z fusami i ile jej jest w kolbie, dla samej kawy nie ma znaczenia.

Może źle się wyraziłem. Chodzi o to, że połowa kawy z kolby, zostaje przyklejona do sitka u góry. W poprzednim marketowskim ekspresie tak się nie działo. Ogólnie straszny bubel. No ale czego się spodziewać po kolbie za 70€. Zrobiłem w nim z 10 kaw i oddałem.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2019, 17:12:07 wysłana przez zenekbenek »

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2019, 08:04:24 »
noi po rybach  ;)

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2019, 10:46:31 »
Swoją drogą, trudno tu pokonwersować, skoro po kilkanście godzin czeka się na akceptacje moderetora

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2019, 18:41:55 »
noi po rybach  ;)

Wygląda ładnie (to przecież też, dalibóg, ma znaczenie)! Oby Ci służył!

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj 2019, 19:02:22 »
Ładny, no może pomijając tą wylewkę.  :picardpalm: Co to za znaczniki na dzbanku, to cudo jest z termometrem? Jeśli tak to super gadżet.  :brawa:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2019, 20:00:56 »
Pewnie jest to naklejany termometr ciekłokrystaliczny. Mam takie w ofercie. Chcesz ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj 2019, 20:42:47 »
Mi to nie potrzebne bo spieniam mleko FP.  :mrgreen:

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2019, 22:03:05 »
ten zegar to manometr. pokazuje ciśnienie w trakcie ekstrakcji. nie ma tam cyfr, tylko zaznaczony przedział w którym powinno wyjść "boskie" espresso. jak za male badz za wysokie, to trzeba kombinowac z mieleniem i ubiciem (to tak wedlug instrukcji)  [emoji38]. termometru jako tako nie ma, ale jest niby pid, i temperature można zmieniać co 1 stopień, lub przywrócić fabryczną. Problem w tym, że nigdzie się nie wyświetla jaka jest aktualnie, i jaka fabryczna. a na kubku do spieniania mleka jest termometr. taki gratis. sorki za literowki, szybko z telefonu. kawy jeszcze sie nie napilem, bo nie mialem czasu

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2019, 20:20:35 »
To jest mój trop - mam podobne preferencje co do ekspresu. Kupiłeś w Polsce? Ja oglądam oferty na niemieckim Ceneo (idealo.de). Czekam z niecierpliwością aż opiszesz wrażenia z użytkowania. Proszę napisz coś o młynku jak się sprawuje - czy dobrze mieli i czy robienie espresso to ciągle kombinowanie czy bezproblemowe raz dwa trzy😀

Offline zenekbenek

  • Wiadomości: 8
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj 2019, 15:08:21 »

Kupiłeś w Polsce?

Nie. Kupiłem w Niemczech. Troche przepłaciłem, bo żona chciał na już ;-) . 555€, gwarancja 2 lata + 1rok po zarejestrowaniu urządzenia na stronie producenta, polska instrukcja obsługi. Najtaniej widziałem go w necie za 450€ i jest dodatkowo promocja -20%, co daje cene 360€!, nowego! Aż podejżane. Nie wiem czy wolno mi pokazać tą stronę. A z kawą pokombinowałem dziś rano, i narazie cały czas za grubo miele kawę. Jak uda mi się dojść do jakiegoś sensownego wyniku, to opisze. Poprostu nie mam czasu. Prawie caly dzien w pracy, a kawe robie tylko rano. pozdrawiam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi