Autor Wątek: Ascaso ARC po 3 latach  (Przeczytany 13606 razy)

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwiec 2019, 08:56:34 »
Dembiec,przyjrzyj się moim zdjęciom.To jest miejsce gdzie w expr. jest termoblok ,pompa itp.Możesz być pedantem ,ale nie będziesz rozkręcał obudowy,żeby powycierać wodę po zrobieniu każdej kawy.Pozdrawiam.

   Rozumiem emocje, ale byłbyś łaskaw zadbać o interpunkcję - spacje po znakach, itp.  pafcio0   
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2019, 09:02:25 wysłana przez pafcio0 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Czerwiec 2019, 10:40:51 »
Jeśli termoblok i pompa Ci cieknie to rzeczywiście coś nie tak z tym ekspresem.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Czerwiec 2019, 10:53:10 »
Zdaje mi się, że na Forum nie używamy słowa "Pan". Pozwól więc odpowiedzieć w tradycyjny sposób.
Masz do mnie pretensje o to że nie odpowiedziałem na Twój post. Zakończyłeś go jednak słowem "Amen". Uznałem to więc za koniec dyskusji w tym temacie. Skoro do niej wracasz to odpowiadam.
Sam napisałeś dnia 23.05.:
"Skala pordzewienia była jak na 3 lata tak duża,że moim zdaniem zaczął rdzewieć już dawno."
Moim zdaniem też. A to świadczy tylko o tym, że problem był nie tylko nad zbiornikiem z wodą ale wycieki na złączkach musiały nastąpić także wewnątrz obudowy. Wycieki te nie zostały w odpowiednim momencie zauważone i usunięte. Jeśli byś to zgłosił do nas to miałbyś usunięte nieszczelności i wymienioną obudowę na nową. Nawet gdybyś to zgłosił już po gwarancji. To samo napisałem Ci w mojej odpowiedzi dnia 23.05. Ty jednak wolisz dalej ciągnąć temat mimo słowa "Amen".
Ja, w Twoim przypadku nie zrzucam winy na użytkownika. Jedyne co mogę Ci zarzucić to nie zgłoszenie tego przypadku do naszego serwisu. Jak pisałem problem z rdzewiejącą obudową w ekspresach ARC jest nam znany, przyczyna jest zdiagnozowana i reagujemy na zgłoszenia na bieżąco.
Mój sprzeciw budzi jednak Twoje i kolegi powyżej uogólnianie tych przypadków na wszystkie ekspresy ASCASO i na markę ASCASO w całości. Jednostkowe przypadki nie dają podstaw do takich uogólnień a takie twierdzenia szkodzą ewidentnie marce. Być może o to Wam właśnie chodzi...
Nadal też twierdzę, że stan ekspresu w dużej mierze zależy od użytkownika. To w jakim stanie niekiedy trafiają do nas sprzęty to woła o pomstę do nieba. Wybacz Kolego ale nie wszystkie ekspresy mają kontakt z wodą w miejscach które tego nie przewidują. Zdecydowana większość z nich nie. Nie ma wycieków. Na pewno miejscem tym nie jest wnętrze obudowy gdzie wszystkie połączenia winny być szczelne ani też płyta pod tacką obudowy w ekspresie STEEL. Nie będę się licytował wiekiem ale też urodziłem się dość dawo i nie lubię jak wciska się mi ciemnotę. Proszę też mnie nie pouczać o składzie stali, przygotowywaniu stali do lakierowania itp. Zapewniam że moje wykształcenie obejmuje te dziedziny. Amen !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:02:49 »
Mój budżetowy La Pavoni Domus BAR DMB ma obudowę z nierdzewki włącznie z blachą pod wysuwaną tacką ociekową, czyli jednak można. Co więcej to jest bliźniaczy sprzęt z Lelitem Anitą, czy ktoś z posiadaczy mógłby potwierdzić czy tam też jest nierdzewka? Okazało by się że jednak można w sprzęcie za trochę ponad 2k mieć dobre wykonanie z nierdzewki, nie trzeba wcale Grimaców i La Marzocco.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2019, 11:09:13 wysłana przez k3lt »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:09:29 »
A tacka z czego jest wykonana ? Przypadkiem częściowo nie z plastiku ? No i jak na budżetowy ekspres to jest jednak prawie dwa razy droższy od modelu ARC.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:11:19 »
Kratka z nierdzewki, tacka z tworzywa. https://www.konesso.pl/product-pol-2633-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anita-PL042EM.html
Ze zniżką dla forumowiczy pewnie będzie coś koło 2-2.1k, czyli cena mniej więcej jak za Arca. To są bliźniacze ekspresy, La Pavoni jest przebrandowany i jak się domyślam płacimy za markę.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2019, 11:15:08 wysłana przez k3lt »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:13:30 »
ARC ze zniżką dla forumowiczów może kosztować nawet ok. 1700 PLN. Nie jest to wiec cena ARCa. Do tego ja odnosiłem się do ceny LaPavoni Domus Bar (tego niby budżetowego).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:20:11 »
Tak wiem, ale to są 2 identyczne przebrandowane ekspresy. Twierdzę tylko że za 2k można dostać sprzęt z nierdzewki bez oszczędzania na materiałach to wszystko, nie próbuję nikogo atakować.. :ok:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:26:42 »
Zgoda. Ale nie wszystko w tym sprzęcie jest z nierdzewki. To co nie jest to jest właśnie oszczędność na materiałach. Plus np. grubość blachy czy też jakość materiału i wykonania grupy kawowej. Trafił do nas na serwis Lelit z pękniętą grupą kawową. A ASCASO na grupy daje obecnie 5 lat gwarancji.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:32:31 »
Jeśli termoblok i pompa Ci cieknie to rzeczywiście coś nie tak z tym ekspresem.

Marek.

Takie objawy są najczęściej przy zakamienieniu ekspresu. Zwykle jest to następujący schemat: zakamienienie - nieszczelności - woda wewnątrz obudowy - rdzewienie - pretensje do producenta.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:08:58 »
Kolego Januszu.Jestem po technikum obróbki skrawaniem, więc o metalach co nieco musiałem się nauczyć,był taki przedmiot,technologia,nawet zaliczyłem i mam świadectwo do wglądu. Amen, to zakończenie mojego wpisu i nie zamierzałem kontynuować.  Handlujesz Ascaso i gdybyś napisał:kurcze,zardzewiał,zdarza się,trudno.Ale nie,teraz już wietrzysz spisek,konkurencja niszczy markę.Otóż zapewniam Cię ,że zajmuję się zupełnie inną branżą ,a mój wpis sprowokowała reklama Ascaso Arc na stronie firmy w odniesieniu do tego co stało się z moim sprzętem.Nie zająknąłem się jak wymieniliście ponoć  20 barową ,oryginalną pompę na ulkę,choć w moim poprzednim ekspresie miałem właśnie problem z ulką więc kupując nowy ekspres cieszyłem się że jej tam nie ma.I firma Ascaso rekomenduje na wymiany gwarancyjne ulkę? Przypominam, w sklepie z częściami AGD 45 zł. Rozumiem że wartość oryginału na pierwszy montaż jest znacznie wyższa,jeśli firma chwali się mocną ,świetną pompą....Dalej:dobrze wiesz w którym miejscu zaczęła sie korozja,bez zdejmowania górnej pokrywy nie mogłem zauważyć rdzy ,jestem użytkownikiem nie serwisantem,bez powodu nie grzebię w telewizorze,samochodzie i również  w ekspresie.Zauważyłem gdy rdza wyszła na zewnątrz obudowy,wtedy było już za późno.Rozebrałem ,wypiaskowałem ,itd więc zwracanie się z problemem do waszej firmy rok po  gwarancji uznałem za bezcelowe.Nawet jeśli wchodziła w grę wymiana blach na nowe otrzymałbym takie same, więc co to dla mnie za korzyść.Zamiast wkurzać się na mnie ,że Ci psuję interes,zwróć uwagę firmie na problem i tyle.Prawdy nie zaczarujesz,blachy stalowe są miękkie,niskowęglowe,łatwe w obróbce,ale podatne na korozję.Niech obudowy chociaż będą ocynkowane w kąpieli, lub chociaż galwanicznie,nie wiem,to nie mój problem.I zadbanie o montaż.Wyjąłem z pudła, włączyłem,jak zaczął grzechotać i dzwonić to strach.Dzwoniłem wtedy do Ciebie i powiedziałeś żebym odesłał ex do was lub zdjął obudowę i sobie dokręcił to co rzęzi. :)A dlaczego tak to ma  wyglądać?Czemu Hiszpańczyk tego dobrze nie poskłada??Przepraszam,Katalończyk.Za leniwy jest? Ale nie.Wg Janusza wina jest w nieumiejętnej obsłudze ekspresu. Acha i na koniec wytłumacz nam wszystkim jakie przesłanki technologiczne przyświecały firmie ,że ta pordzewiała,gruba  płyta w steelu jako jedyna nie jest z nierdzewki? Nie dotyczy to mojego ex,pytam z ciekawości.Tylko proszę, nie pisz, że  n i e  musiała być nierdzewna ,gdyż została pokryta grubą warstwą lakieru proszkowego,bo to już wiem. Z Formuły 1.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:21:21 »
Możesz być mistrzem tokarki, ale twoich wypowiedzi nie da się czytać. Weź proszę to edytuj albo ściągnij gumowe rękawice.
¯\_(ツ)_/¯

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:23:01 »
Na stronie Ascaso pisze że Steel jest wykonany w 100% ze stali nierdzewnej, to samo w broszurce.  :mhh:

http://www.ascaso.pl/produkt/steel/
http://www.ascaso.pl/wp-content/uploads/2016/07/Ekspres-do-kawy-Ascaso-Steel-v1-1.pdf

Cytuj (zaznaczone)
Ekspresy serii Steel wykonane są w 100% ze stali nierdzewnej.
Cytuj (zaznaczone)
Obudowa wykonana w całości ze stali nierdzewnej.

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:34:53 »
Wascu,tylko na tyle Cię stać? Kolejny obrońca Ascaso bez umiejętności czytania? Sekcja gimnastyczna,tam nie trzeba czytać.

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:37:15 »
Przeszkadza treść?Sprawdziłem ,to nie forum literackie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi