Autor Wątek: Ascaso ARC po 3 latach  (Przeczytany 13603 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Maj 2019, 13:36:49 »
Korpusy z nierdzewki to przeszłość. Tylko jak napisał Antonio w najdroższych ekspresach rama jest z nierdzewki. Szkoda, bo dawniej rama z nierdzewki była spotykana nawet w tańszych ekspresach. Takie firmy jak IMAT, DAL TIO, GRIMAC i kilka innych brandowały ekspresy dla wielu marek. W nich były albo korpusy z nierdzewki, albo (rzadziej) z tworzywa. Nawet poczciwe budżetowe Saeco nie robiło dawniej żelaznych rdzewiejących elementów w swoich ekspresach. No cóż, takie czasy, że nie podnosi się cen, a obniża się jakość towaru. Ma to na celu przynajmniej dwie sprawy. Jedna to obniżenie kosztów, a druga to niestety przyspieszenie starzenia się sprzętu.  Malowanie proszkowe kiepsko przygotowanej blachy powoduje jej dość szybką korozję. Mam jeden z pierwszych RS i tam też jest żelazny korpus chętnie łapiący rdzę. Córka ma Rocketa R58 też jednego z pierwszych egzemplarzy. Stelaż jest zrobiony z blachy pokrytej lakierem, a tani to on nie był. Ponieważ jest podłączony do odpływu i zasilania wody, na razie jest spokój z rdzą. Miałem Ascaso Steel Duo Prof (produkcja 2010r) i w całości był wykonany z nierdzewki. Jak jest teraz? Nie wiem.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Maj 2019, 13:47:49 »
Rynek czy też klient oczekuje że nowa pralka ma kosztować w sklepie 999 zł, więc teraz już nawet silnik jest w większości z tworzywa, najgorzej ze dotyczy to tych za 999 zł i tych za 2999 zł no może podobno po za Miele ale to już chyba ok 5000 zł. W ekspresach jest większa możliwość wyboru mimo wszystko.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2019, 13:49:51 »
Nic się nie zmieniło. UNO PRO i DUO PROF mają obudowę ze stali nierdzewnej polerowanej lub dodatkowo lakierowanej proszkowo. Jedyny element ze stali zwykłej lakierowanej proszkowo to blacha pod wysuwaną tacką ociekową.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2019, 14:49:23 »
Jedyny element ze stali zwykłej lakierowanej proszkowo to blacha pod wysuwaną tacką ociekową.
No to coś się jednak zmieniło. Ja miałem taki egzemplarz z wszystkimi elementami z nierdzewki. Dlaczego akurat ta blacha pod tacką ociekową jest zrobiona tak, żeby była narażona na rdzę? Obudowa to jedno, a korpus czy jak kto woli stelaż lub rama, powinny być zabezpieczone jak najlepiej przed korozją.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maj 2019, 15:17:10 »
Ten element nie stanowi stelażu ani ramy a zabezpieczony antykorozyjnie jest grubą powłoką lakieru. Tackę należy opróżniać a nie dopuszczać do jej przepełnienia. A jak się przepełni to należy wytrzeć. Producent nie przewiduje przepełniania tacki ociekowej. Na tej zasadzie to równie dobrze ktoś użytkujący ekspres mógłby mieć pretensje do producenta ekspresu o zniszczony blat w kuchni.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Maj 2019, 16:48:09 »
Januszu, nie mam absolutnie pretensji do Ciebie. To jest po prostu taka tendencja na świecie. Kto ma ekspres z tacką, która przyjmuje ścieki z zaworu 3D ten wie jak to czasem chlapnie. Nawet największe staranie zachowania czystości nie uchroni tego przed zamoczeniem. Jeśli w dodatku są zgrzane blachy, między które dostanie się woda, to jest problem. Budżetowe ekspresy są wykonane jak są i nic nie da zaklinanie rzeczywistości. Tylko szkoda, że cena tych ekspresów już taka budżetowa nie jest.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Maj 2019, 17:00:35 »
Nie jest to kwestia oszczędności. Ten element celowo jest zrobiony z grubej blachy lakierowanej proszkowo. Jego zadaniem jest usztywnienie całej konstrukcji. Ekspresy z linii STEEL nie mają ramy. Bez tego elementu w podstawie ekspres nie byłby tak stabilny.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maj 2019, 21:15:02 »
Jeżeli tacka stoi bezpośrednio na metalowym elemencie to warto dokleić po jej rogach jakiś małe gumowe lub silikonowe nóżki/podkładki. Dzięki temu powłoka lakiernicza nie będzie się rysować przy wyciąganiu a dzięki zwiększeniu odległości małe ilości wody będą miały większą szansę na wyschnięcie.

A przy okazji będzie mniej brzęczenia w trakcie pracy pompy.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maj 2019, 23:02:12 »
ja posiadam właśnie steela i nie ukrywam farba odchodzi z 1/3 tej blachy ,chcesz go rozebrać i odświeżyć gdyż poprzednik chyba nie wylewał wcale wody z tacki...... Tylko muszę nitownice ogarnąć zanim to rozbiore bo śrubami mało miejsca aby to skręcić ale spróbuję już nie będzie problemu z czyszczeniem spodu :)

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Czerwiec 2019, 22:51:15 »
Udalo mi się wydostać podstawę stan jest sredni....

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwiec 2019, 11:35:23 »
Płytkę udało się zamówić w Ascaso co mnie bardzo cieszy:) Niestety ekspres ma już swoje lata( 2011 ) ja mam od niecałych dwóch i nie ma co ukrywać ale poprzednik jak widać nie dbał do końca o sprzęt bo oprócz tacki wymiotłem z zakamarków pełno brudu . Nikt tam nie zaglądał i woda musiał stać tygodniami, jak się dba tak się ma niestety poprzednim byś świn..... ale najważniejsze ze serwis stanął na wysokości zadania i będzie cześć zamienna to jest najważniejsze. 
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2019, 11:38:49 wysłana przez dembiec »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwiec 2019, 11:38:13 »
Przy normalnej eksploatacji czyli wylewaniu zawczasu, bez przepełniania tacki ociekowej i wycieraniu wody po rozlaniu to się nie zdarza. Mamy w tej chwili na serwisie dwa używane od kilku lat ekspresy, jeden z 2012 r i drugi z 2013 r i  płyty nie są zardzewiałe. Wniosek z tego - jak kto dba tak ma.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec 2019, 11:41:54 »
Ja jestem pedantem dlatego wymieniam i w życiu bym do takiego stanu nie doprowadził , a naprawdę woda musiała tam długo stać bo warstwa proszku lakierowanego jest mega gruba wiec jak pisałem wczesnej poprzednik brudas i tyle w temacie...

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Czerwiec 2019, 21:55:03 »
Kurczę,miałem już nic nie pisać,ale naprawdę trudno zdzierżyć.No Panie Januszu,nieładnie.Jakoś nie odniósł się Pan do mojej odpowiedzi na Pańskie zarzuty,że nie potrafię się obchodzić ze sprzętem. Za to wciąż czytam kolejne wpisy gdzie "dowodzi Pan"że rdzewienie Ascaso to wina użytkowników ! Jak dbasz tak masz  !No niestety tego nie da się obronić. Nawet najlepiej polakierowana proszkowo stal będzie rdzewieć jeśli jest kiepskiej jakości ,oraz została źle przygotowana do pokrycia antykorozyjnego.Nie pomoże lakier używany w Formule 1! Nie potrzeba wówczas odprysków lakieru ,uszkodzeń powłoki ani nawet bezpośredniego oddziaływania wody na metal.(Wie to każdy właściciel Mazdy 6!  ;))Tłumaczy Pan że w Steelu jest jeden element stalowy malowany proszkowo,gruba płyta w podstawie umieszczona dla stabilności.I niewycierana może rdzewieć.Dlaczego ,skoro cały ekspres jest z nierdzewki, ta płyta nie jest?Czy nierdzewka jest lżejsza od zwykłej stali,czy przemawiają za tym wymogi technologiczne?A może to znów po prostu źle pojęta oszczędność? Najpierw opisuje Pan poprawiony ponoć błąd powodujący korozję w ARC ,chwilę potem winą obarcza użytkownika. Kolego " dembiec",Twoja płyta w ex.zardzewiała,bo miała zardzewieć.Choćby nie wiem jak gruba powłoka lakieru została położona.Zła koncepcja+ marne materiały +niedbałe przygotowanie, oto powód uszkodzeń.Cytuję
'"Przy normalnej eksploatacji czyli wylewaniu zawczasu, bez przepełniania tacki ociekowej i wycieraniu wody po rozlaniu to się nie zdarza. Mamy w tej chwili na serwisie dwa używane od kilku lat ekspresy, jeden z 2012 r i drugi z 2013 r i  płyty nie są zardzewiałe. Wniosek z tego - jak kto dba tak ma."  Nie Panie Januszu,wniosek z tego że niektóre rdzewieją,a niektóre nie w zależności od tego co powyżej (mat+przygot)Wszystkie ekspresy mają kontakt z wodą.  Na temat jakości stali,jej wygładzenia,% zawartości żelaza,węgla,chromu,niklu czy związków siarki itp.  i wpływu powyższych na proces korozji nie chce mi się pisać. Widzę że broni Pan Ascaso jak niepodległości ale proszę nie wmawiać ciemnoty użytkownikom  tego forum.Mnie na przykład to obraża  ale może zbyt dawno się urodziłem, w czasach gdy słowo miało swoją wagę i coś znaczyło.



















Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Czerwiec 2019, 08:36:03 »
Masz taką opcję "ignoruj użytkownika". Szkoda tylko tych co się nabiorą na tą wszechobecną propagandę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi