Autor Wątek: działanie HX  (Przeczytany 10451 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Marzec 2018, 13:13:05 »
zachować przepływ wody w okolicach 1 ml na sekundę
To jest chyba najważniejsze w tak prowadzonym pomiarze.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Marzec 2018, 14:23:28 »
I zdjęcie:



Jak wspominałem, w ten sposób można zachować wymagany przepływ wody by urealnić pomiar. Na koniec trzeba założyć sitko, żeby kolba dobrze się blokowała w grupie.
A miernik przyda się na przyszłość :)
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2018, 14:36:38 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline zubik66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID; Kawiarki: GAP, Bialetti
  • Młynek: Baratza Vario, Hario Skerton.
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Marzec 2018, 15:59:48 »
Albo za 100 zł termometr z 2 termoparami  :o
Miernik o tyle fajniejszy, podaje max jak i minimalną temperaturę danego pomiaru i jest banalnie łatwy w obsłudze.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2018, 16:28:12 wysłana przez zubik66 »

Offline lian Mężczyzna

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: La Cimbali Junior D/1
  • Młynek: La Cimbali Cadet
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Marzec 2018, 20:36:27 »
Mam różne multimetry z pomiarem temperatury więc nie ma problemu. Po drugie muszę zrewidować swoje oczekiwania. Podniosłem ciśnienie bojlera. Kilka minut po uruchomieniu ekspresu, gdy para już wytworzy odpowiednie ciśnienie, kawa wychodzi trochę chłodniejsza i kwaskowata. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja jest faktycznie inna: nie jest już kwaśna i jest gorętsza. Warto zmierzyć temperaturę, ale konstrukcja ekspresu cimbali junior jest dość "ruska" i taka uroda tegoż ekspresu. Nawet jeśli udałoby mi się podnieść temp. na starcie, to potem byłaby za wysoka. Więc temat regulacji temperatury uznaję za nie były. Zwrócę na to uwagę kiedyś jak będę kupować droższy ekspres (acz nie zamierzam).

Powraca jednak inny problem, który nie zniknął po remoncie, a na to liczyłem. Nie zniknął również po wymianie OVP.
Czasem jest tak, że nie mogę podłączyć kolby i zrobić kawy, bo woda nie poleci. Dopiero za drugim razem.  Inny objaw fiksacji wodnych jest fakt, że kawa spływa nadal dość słabym strumieniem, nieregularnym. Może pompa słaba? Nie wiem jeszcze jak teraz będzie z powtarzalnością ilości wody. Dziś będę testować.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Marzec 2018, 21:59:08 »
kawa wychodzi trochę chłodniejsza i kwaskowata
Przypuszczalnie grupa jest zimna i woda przechodząc przez nią (mimo, iż ma odpowiednią temperaturę) ochładza się.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2018, 20:53:35 »
Kilka minut po uruchomieniu ekspresu
To jest chyba clou problemu. W tego typu maszynach musisz poczekać z pół godziny, aż się wszystko solidnie rozgrzeje, inaczej zapomnij o powtarzalności.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline lian Mężczyzna

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: La Cimbali Junior D/1
  • Młynek: La Cimbali Cadet
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2018, 23:36:43 »
Tak. Najlepsze jest to, że lubię trochę kwaśną kawę do śniadania do jajecznicy :) Deserowo już nie - powinna być bardziej zrównoważona, gładka, słodka.

Co wpływa na nieregularny lub  za mały strumień? Układ jest drożny. Zostaje jakby pompa no i to co w kolbie. Może za drobno mielę? Na młynku La Cimbali Cadet mam ustawione 27. Dodam, że chyba jest to jedno z najdrobniejszych mieleń, które daje praktyczne efekty. Dawniej próbowałem schodzić w dół i trochę się jeszcze dało, ale młynek już ptrzebował duuużo więcej czasu żeby tak zmielić, a ekspres już nie dawał rady wody przez to przetłoczyć. Zastanawiam się więc czy te 27 to nie jest za drobno i na granicy możliwości ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2018, 23:39:04 wysłana przez lian »

Offline lian Mężczyzna

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: La Cimbali Junior D/1
  • Młynek: La Cimbali Cadet
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Marzec 2018, 21:24:07 »
Ja odpowiem na to pytanie. Otóż firma cymbali lipnie rozwiązała z pozoru mało ważne rzeczy. Wężyk zwrotny do zbiorniczka z sONdami biegnie tuż nad sondami. A one dość luźno siedzą w swoich gniazdach. Podczas ekstrakcji ten wężyk się napina, przesuwa i drży. I przesuwa sondy! Widziałem to na własne oczy. Jeszcze trochę i będzie hi-end :)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2018, 12:39:04 »
Nie wiem na które pytanie odpowiadasz sam, ale nierównomierność ekstrakcji nie zależy raczej od tego tego że przesuwa Ci sondy. To co najwyżej może załączyć pompę dopełniającą ten zbiornik. Nierówna ekstrakcja to raczej kwestia kawy/mielenia/dystrybucji/tampingu.
Co do samego przesuwania sond  to założył bym jednak że nie złożyłeś tego identycznie tak jak było wcześniej/fabrycznie.
A co do nagrzewania się to dużo metalu potrzebuje czasu żeby się nagrzać. Trochę lepiej może być w ekspresach z grupą e61 albo z elektrycznym grzaniem grupy ale i tu cudów bym się nie spodziewał. Zainwestuj w gniazdko z autostartem czasowym i rano będziesz miał wygrzany ekspres.

Offline lian Mężczyzna

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: La Cimbali Junior D/1
  • Młynek: La Cimbali Cadet
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2018, 15:39:05 »
Sondy są po to, żeby cztery dostępne programy wyregulować jak się chce. Zanurzenie tych sond właśnie wpływa na ilość wody która całościowo zostanie przepompowana przez grupę. To się właśnie nimi reguluje. Przesunięcie ich przez wężyk wpływa na ilość wody pompowanej przez grupę. Różnice w ilości są nieporównywalne do różnic wynikających z dozy czy siły ubijania kawy.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Marzec 2018, 09:14:16 »
Ok, czyli to ten model z pokrętłami/przełącznikami na dole?

Ale to w końcu co tam masz, różne ilości wody w filiżance czy nierównomierną ekstrakcję (raz szybszą/ raz wolniejszą). Bo to dwie różne sprawy.
W drugim wypadku "nierównomierność" przez sondy mogła by być tylko w wypadku gdybyś wyraźnie słyszał wyłączanie i ponowne załączanie pompy w trakcie trwania ekstrakcji.
Co do sond to możesz przecież je zorganizować tak żeby te od najdłuższego programy  były w miejscach gdzie "kolidują" z rurką (bo są najgłębiej schowane i mają największa szansę nie kolidować), lub poprostu wymienić ją na trochę dłuższą i przymocować tak żeby nie haczyła

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Marzec 2018, 09:25:03 »
Czyli to jest to cudo. Sprytny prosty sposób na programowanie dozy wody choć upierdliwy w ustawianiu.

Offline lian Mężczyzna

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: La Cimbali Junior D/1
  • Młynek: La Cimbali Cadet
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marzec 2018, 09:37:47 »
Tak, to jest stary junior z guzikami na dole. Właściwie przed remontem ekspresu nie rozumiałem co robi ekspres: czy parametrem odniesienia jest czas, czy ilość wody. Teraz już wiem na czym to wszystko polega.
Generalnie było tak, że była różna ilość wody i różny czas ekstrakcji - robił jak chciał i kiedy chciał. Po opanowaniu tych sond, zamocowałem je sztywniej, rurkę przesunąłem, ilość wody jest powtarzalna - i to jest jakby parametr bazowy, który przy poprawnie funkcjonującym ekspresie nie powinien się zmieniać. I już teraz jest ok.
Czas ekstrakcji - tu widzę rozjazdy faktycznie, wynikające z regulacji parametrów po stronie baristy :) grubość zmielenia i ubicia nań wpływają. Obecnie jestem w trakcie poszukiwania optymalnego mielenia. Miałem już uzyskane 30ml na 25 sek dla espresso i to było powtarzalne.
ALE: robiłem to przy taniej kawie, którą kupiłem do eksperymentów. No i potwierdziły się słowa baristów, że zmiana ziaren może pewne ustawienia wywalić. Gdy zasypałem młynek inną lepszą kawą, ekstrakcja wydłużyła się z 25sek na 45sek. No i też do końca nie wiem czy to tylko zmiana kawy, bo w tym samym czasie obniżyłem ciśnienie bojlera do zalecanego.
Wiec teraz już tylko eksperymenty...

Pytanie teoretyczne: czy zasadą w działaniu ekspresów ciśnieniowych jest kontrola ilości wody i temperatury przez ekspres? W sensie, że parametr czas ekstrakcji "wychodzi" zależnie od zmielenia,kawy i ubicia. Czy są ekspresy gdzie np. czas jest kontrolowany, a ilość wody się zmienia?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Marzec 2018, 10:05:45 »
Tak, ekspres trzyma temperaturę i pojemność, poniekąd. Te parametry też barista kontroluje, np temperaturę odpowiednim flushem jeśli chodzi o HX lub ustawieniami presostatu. Jeśli chodzi o ilość wody, to też ustawiasz do każdej kawy od nowa, albo, jeśli brak automatyki, patrzysz na wagę/pojemność, ale lepiej wagę. Dla każdej kawy grubość mielenia i doza też się zmienia. Te wszystkie parametry są płynne, czasem nawet w obrębie tej samej kawy z tej samej paczki, bo wilgotność powietrza drastycznie się zmieniła.

Efektem ma być ratio 1:2 w 25 sekund, to jest stała, choć ta stałą później też sobie będziesz sam ustalał dla różnych kaw inaczej.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 10:09:00 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: działanie HX
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Marzec 2018, 10:24:28 »
No i potwierdziły się słowa baristów, że zmiana ziaren może pewne ustawienia wywalić.
To nie jest kwestia że może. Na 98% będzie. To jest tak że jak zmieniasz kawę to zmieniasz opory "filtra" i różnice w czasie muszą być. Są oczywiście ekspresy które tylko ustawiają czas ekstrakcji ale to zdecydowanie gorsze rozwianie. Co Ci po tym że ekstrakcja będzie trwała 25 sek jak w filiżance będziesz miał trzy krople kawy. Sposób zapewnienia stałej dawki wody w Twoim ekspresie całkiem mi się podoba i powinien być w miarę dokładny bo przy tej samej kawie i jej dozie, doza wody powinna być równa. Co jest upierdliwe to sam sposób "programowania" tej dozy. Ale wszystkie metody są obarczone swoimi problemami. Jedyną 100% pewną metodą było by gdyby ekspres mierzył/ważył napar wychodzący już z kolby (np. waga pod filiżankami). W innych wypadkach przy zmianie kawy, dozy czy stopnia mielenia, większe lub mniejsze różnice w ilości naparu zawsze będą się pojawiać.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 10:26:49 wysłana przez Bacek »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi