Autor Wątek: Rancilio Silvia - czy jest ok?  (Przeczytany 35437 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Grudzień 2015, 14:48:52 »
Z pompami wibracyjnymi jest tak ze nikt nie sili sie na jakies wyrafinowane ich zamocowania. Natomiast te powszechnie stosowane wyrabiaja sie po czasie. Takze prawie zawsze model ktory wychodzi z fabryki jest cichszy niz taki ktory juz rok czy dwa popracowal. Ostatnio poprawilem troche mocowane pompy w Silvi (opis w dziale serwisowym) i jest niebo a ziemia w stosunku do poprzedniego stanu a wiem ze mozna jeszcze lepiej.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Grudzień 2015, 18:15:40 »
Z jedna wada Silvi moge sie zgodzic i jednoczesnie niezgodzic. Sprawdzanie poziomu wody faktycznie nie jest latwe gdy nad ekspresem jest szafka. Z drugiej strony wyciaganie zbiornika bokiem nie bylo by mozliwe w moim ustawieniu wiec wole to z gory. Nie przeszkadza mi ograniczenie tacki gornej bo nic na niej nie trzymam a filizanki grzeje goraca woda.

Offline edward

  • Wiadomości: 20
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Grudzień 2015, 23:50:57 »
Czyli różnice technologiczne są praktycznie żadne. Bojler, moc grzałek jest prawie taką samą.
kwestia indywidualnej ergonomii obslugi i poczucia estetyki.

IMHO - to jak wygląda kolba (swoją drogą w wiekszosci E61 są niergonomiczne), czy jak wlewa się wodę jest kwestią indywidualną. Ktoś z niskim wiszącymi szafkami będzie narzekał na Silvie, ktoś z lodówką/ścianą po prawej stronie Steela też będzie narzekał na niego.

Zgadza się. Te porównania jak parę postów wyżej są w gruncie rzeczy absurdalne, bo  zarówno RS jak i Steel  dadzą porównywalny efekt. Różnią się trzeciorzędnymi szczegółami. Zależy co komu się podoba. Dla mnie Silvia ma to coś w sobie. Ten ekspres po prostu się lubi.  kawka Lepiej się skupić na doborze młyna.

Z nudów się zastanawiałem nad zmianą, ale bardziej w kierunku np. Bezzery Unica PID albo Quick Milla MOD 04005 Silvano. Nie dlatego że są takie super, ale dlatego, że mi się podobają. Po prostu. Dobry to ma być młyn.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4873
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Grudzień 2015, 10:43:08 »
Co to znaczy "nowej konstrukcji" oraz "cicha"? Są to określenia niejednoznaczne. Jak się nazywa ta pompa oraz kto jest jej producentem?

Podaję link do specyfikacji tej pompy:
http://www.ascaso.lt/image/data/detales/ars-invensys/CP4SP%20PLUS%20copper.pdf
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline adamek2000

  • Wiadomości: 11
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Grudzień 2015, 17:10:50 »
Postanowione i wybrane :  Silvia  już kupiona i z niecierpliwością czekam na dostawę.  :)

Pozostaje kwestia młynka, może by tak ożenić Ascaso i-1 steel  z Silvią , co Wy na to , czy macie może jakieś propozycje w kwesti nowego młynka do 1000 zł?


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 863
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Grudzień 2015, 09:47:20 »
A Silvia ma już w sprzedaży model na 2016 rok Rancilio Silvia E, z tego co zauważyłam różni się głównie głównym włącznikiem, który posiada dwie diody (zieloną i pomarańczową), mniejszym zużyciem prądu w trybie gotowości, i kotłem owiniętym pianką, która ma za zadanie dłużej utrzymywać ciepło

Poczytałem trochę o tej nowej, Ekologicznej Sylvii. Oprócz Twoich powyższych spostrzeżeń dochodzi jeszcze jedna, dość ważna informacja: ekspres wyłącza się po 30 minutach bezczynności.
I z porannego grzania Silvii przez godzinę za pomocą włącznika czasowego nici.

Gdyby ktoś chciał sobie poczytać w oryginale:

Cytuj (zaznaczone)
SILVIA E

A green product!

Day after day, our Group pursues its responsible mission to provide our customers with sustainable top quality products. For this reason, we are constantly researching solutions that combine our business objectives with the needs of environment and society in constantly changing. Moved by this conviction, we have implemented some new features on the Rancilio coffee machine for domestic use. In full conformity with the European EuP directive, Silvia consumes less than 0.5 Wh (watt-hour) in standby mode. The coffee machine shuts off automatically after 30 minutes of inactivity, as stipulated by the Ecodesign regulatory norms. Rancilio LAB research and development department has gone even further than this. For us, innovation means operating for a sustainable future. For this reason, Silvia Home Line is equipped with a special boiler wrapped in a foam thermal insulator with a high rate of heat absorption. A feature that enables a significant reduction of energy consumption when the machine is on. In addition, the internal parts of the coffee machine in contact with water do not release toxic substances and do not compromise the quality of the beverage in the cup. The aim is to maintain great reliability and thermal stability, main characteristics of the Rancilio Home Line from its beginning.

Mało tego, włącznik oprócz dodatkowego, zielonego światełka, przestaje działać na takiej zasadzie jak dotychczas czyli wciśnięty pozostaje w takiej pozycji. Nowy włącznik działa jak klatkowy, po wciśnięciu wraca sprężynowo do swojej pierwotnej pozycji. W związku z tym wspomniany wyżej włącznik czasowy w kontakcie traci całkowicie rację bytu. W zestawie brak krasnoludka, który wstanie godzinę wcześniej i wciśnie ten cholerny przycisk.

Cytuj (zaznaczone)
The machine is now In full conformity with the European EuP directive, they now redesigned the button to power up the machine that is not longer with the on / off toggle, like in the previous model, now it returns to its original position when pressed.

Nie powiem, miałem początkowo małego gula, że pojawia się nowa wersja z izolacją bojlera. Już mi przeszło.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2015, 10:11:21 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Grudzień 2015, 10:16:12 »
Z tym automatycznym wyłączeniem to chyba nie problem :-)
Można ustawić timer tak żeby wyłącznik wyłączył się np po 29 minutach zanim automat zadziała
i włączył ponownie np po minucie ... wtedy mamy kolejne 30 min.. A przez tą minutę temperatura raczej specjalnie nie spadnie..

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 863
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Grudzień 2015, 10:20:10 »
Ale z nowym włącznikiem nawet chwilowa utrata zasilania wyłącza ekspres na amen.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Grudzień 2015, 10:41:08 »
Nowy włącznik działa jak klatkowy, po wciśnięciu wraca sprężynowo do swojej pierwotnej pozycji. W związku z tym wspomniany wyżej włącznik czasowy w kontakcie traci całkowicie rację bytu. W zestawie brak krasnoludka, który wstanie godzinę wcześniej i wciśnie ten cholerny przycisk.


I teraz pytanie -  nowy włącznik jest po to żeby wysłać impuls, jakiś przekaźnik załącza maszynę, prosty układ timera na płycie głównej wyłączy maszynę po 30 minutach. A co jeśli ten nowy włącznik wymienimy na ten z poprzedniej wersji? Impuls się wtedy wysyła non stop, ekspres się wyłączy i włączy z powrotem. Chyba...

Podobnie działają nowe Gaggie CC Wszystko dzięki zielonemu prawu UE ;) na szczęście dotyczy ono tylko urządzeń domowych.
LMWDP #469

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Grudzień 2015, 11:08:38 »
O ile nie zmienią rozmiaru dziury w obudowie to pewnie stary wyłącznik będzie szło zamontować, płytkę z elektroniką wywalić. Co najwyżej ze dwa trzy przewody do tego też trzeba będzie wymienić.

Jasne, nie po to kupuje się nowy ekspres żeby z nim takie cuda wyczyniać ale dla chcącego nie powinna być  to trudna operacja.

Ja za izolację bojlera w V3 biorę się w styczniu. Materiały namierzone, muszę je tylko pozamawiać.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Grudzień 2015, 14:39:57 »
Co za debil takie rzeczy wymyśla.
Niedługo kuchenki elektryczne, też będą się same gasić w połowie gotowania :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Grudzień 2015, 14:46:30 »
Kuchenki już to robią, serio...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Grudzień 2015, 16:00:51 »
I czajniki chyba tez już nie mogą mieć mocy większej niż coś tam. Logiczne przecież że ilość energii potrzebnej do zagotowania litra wody zmniejszy się po zmniejszeniu moc maksymalnej grzałki.

Offline jgx

  • Wiadomości: 67
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Wrzesień 2016, 14:56:56 »
Witam
z racji tego że mój dotychczasowy ekspres nie ma zaworu trójdrożnego (co mi bardzo przeszkadza) chce zmienić ekspres. Bardzo mocno biorę pod uwage Silvie tylko niepokoi mnie jedna rzecz - gdzieś tu na forum wyczytałem że silvia po spienieniu mleka nie dopełni sama (automatycznie) wody do bojlera (z kolei w moim ekspresie to fajnie działa) czyli trzeba wykonywać jakieś czynności żeby wodę uzupełnić czy jak to jest?

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Wrzesień 2016, 15:50:44 »
Z filmów które oglądałem jest tak jak piszesz i dlatego celem dopełnienia wody nalezy z dyszy pary spuścić wodę. To zabezpiecza też przypadek przegrzania bojlera.
Spójrz na tą recenzję: https://youtu.be/A2xZv-JToB4?t=4m36s

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi