Autor Wątek: Problem z doborem kawy  (Przeczytany 1790 razy)

Offline xamqa

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Delonghi ec685.bk
Problem z doborem kawy
« dnia: 02 Listopad 2020, 18:12:46 »
Cześć!
Właśnie zmierza do mnie ekspres kolbowy Delonghi dedica ec685.bk i problem pojawia się z doborem kawy. Niestety nie jestem w stanie w tym momencie kupić "entry-level" młynka za 1000zł a młynki ręczne są właściwie do metod alternatywnych bo nie są w stanie tak zmielić kawy jak te droższe elektryczne.   
Więc, czy są jakieś kawy już zmielone specjalnie pod ekspresy kolbowe? Spodziewam się, że zwykła mielona kawa nie nadaje się bo źle zmielona?  kawka

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Problem z doborem kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2020, 22:23:16 »
Większość palarni oferuje mielenie pod espresso przy zakupie ich kaw, więc nie musisz się w tym momencie przejmować szukaniem już zmielonej kawy.
Palarnia na życzenie Ci zmieli przed wysyłką.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Problem z doborem kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2020, 22:38:59 »
Do sitek zaworkowych "super crema" musisz mieć trochę grubiej mieloną - jak zamawiasz w palarniach - poproś, żeby Ci zmielili pod takie sitko

A jak kupujesz w marketach - to niemal każda z palarni będzie lepsza ;)

Ale... odkładaj na młynek...
Myślę, że spokojnie poradzi sobie młynek severin km 3873 (nie tańszy 3874 - ten ma gorsze żarna) - i dopiero wtedy zobaczysz jaka jest różnica!!!

A na początek - polecam Ci palarnie Eurocafe i ich kawę Polish Horse (myślę, że La Vaca i Extra Select też powinny fajnie się sprawdzić)
Never Give UP †

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Problem z doborem kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2020, 09:39:41 »
młynki ręczne są właściwie do metod alternatywnych bo nie są w stanie tak zmielić kawy jak te droższe elektryczne.   

Do ekspresu który kupiłeś w zupełności wystarczy xeoleo, jeśli chciałbyś wydać więcej to najtańsze 1zpresso już bez problemu zmieli do KAŻDEJ kolby. To z młynków ręcznych.
Jeśli chodzi o "entry level" to młynki z karuzelą w okolicach 500zł nie są rzadkością (oczywiście używki), każdy z nich zmieli wystarczająco do kolby. Każdej kolby.

Edit:
Ogłoszenie 1
Ogłoszenie 2
Ogłoszenie 3
Ogłoszenie 4
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2020, 09:51:38 wysłana przez szym-h »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi