Autor Wątek: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania  (Przeczytany 23408 razy)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« dnia: 01 Październik 2018, 08:04:29 »
No to jak w temacie szukam oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Skutecznego na tyle by wciągał brudy, włosy, kłaki, kurze i je filtrował. Zna się tu ktoś na rzeczy?

z wstępnych poszukiwań znalazłem takie:
https://www.trotec24.pl/maszyny/oczyszczanie-powietrza/pakiety-dla-oszczednych-oczyszczanie-powietrza/nawilzacz-oczyszczacz-aw-20-s-filtr-hepa-2-pak-filtr-wstępny-2-pak.html
https://www.airnaturel.pl/produkty/nawilzacze-powietrza/ewaporacyjny-nawilzacz-powietrza-mira/

dadzą radę?

bo ma być to urządzenie bez ultradźwięku, z filtracją przez wodę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2018, 11:17:01 »
Masz higrometr w domu? Jeśli nie, to najpierw postaw i zobacz jaka jest wilgotność powietrza, które chcesz nawilżać - u mnie w rodzinie nie sprawdzili, nawilżali, skończyło się grzybem...

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2018, 12:45:18 »
U mnie w domu nawilża Philips HU4803/01, ma wbudowany higrometr, więc od nadmiaru nam woda na głowę nie kapie. ;)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2018, 13:47:13 »
Tu chodzi bardziej o oczyszczanie, niż nawilżenie, ale to swoją drogą. Generalnie mam higrometr, ale nie sprawdzałem, słuszna uwaga. Sęk w tym, że w okresie grzewczym w Poznaniu ciężko na moment otworzyć okno, a u mnie w bloku już odpalili cieplik, **** wie po co... Otwierając okno czuję się jakby mi ktoś taką wędzonką w twarz dał, nic przyjemnego, do tego dochodzą ciągłe cofki z pionu wentylacyjnego i cały czas czuję co sąsiedzi smażą, nie jest to przyjemne.... A filtry wodne podobno najlepsze.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2018, 16:00:54 »
Ja używam Boneco W490. W okresie grzewczym wilgotność spada bardzo. Czy oczyszcza przy okazji powietrze - pewnie trochę tak, bo woda dość szybko robi się żółta.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2018, 16:45:29 »
U mojego dziecka w przedszkolu zrobiliśmy zrzutkę na coś takiego: Sharp KC-A60EUW

Było badanie czujnikiem pyłu przed i po użyciu. Jest znaczna poprawa. Dodatkowo ma filtr Hepa - istotny dla alergików.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2018, 17:29:54 »
Drogie te urządzenia, ale dziękuję za podpowiedzi! Co do okresu grzewczego dokładnie w momencie gdy wszyscy w klatce odpalają kaloryfery ciężko momentami wziąć oddech!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2018, 20:05:39 »
Pamiętaj jeszcze o jednym - czasami jeśli chodzi o problemy z wentylacją problemem są... zbyt szczelne okna. U mnie zmieniliśmy kiedyś kiedyś z drewnianych na plastikowe, chwila moment i grzyb wyszedł. A swoją drogą to pogadałbym z zarządcą budynku, skoro są takie jaja...

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik 2018, 20:17:46 »
To akurat wiem, racja! Ale problem nie u mnie... Temat na osobną książkę skarg i zażaleń, sąsiedzi instalują wentylatory i zaślepki(bo wieje) na kratki. Była kontrola na moją prośbę, kominiarze sprawdzali w mieszkaniach czy jest ciąg prawidłowy, czyścili kominy czy okapy w właściwym przyłączu etc Problem w tym, że jak tylko sobie poszli, sąsiedzi dalej swoje zaślepki +wentylatory, które oczywiście poszły w kąt na czas zapowiedzianej kontroli. Problem nawet byłby znośny gdyby umieli gotować, ale notorycznie coś przypalają i strasznie monotonna dieta, mielone, mielone i mielone... no i najważniejsze, to SMAŻONE! Dla mnie jako osoby nie spożywającej mięsa już drugi rok... temat niezbyt przyjemny

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik 2018, 20:20:01 »
Polecam też odkurzenie (co buwa karkołomne) grzejników przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Takie zakurzone grzejniki plus grzanie na maksa ("bo się zamarzło przez ostatnie kilka dni") powoduje że początkowo wszędzie czuć przypalony kurz.
A szczelne okna i brak wentylacji to temat na inną dluuugą dyskusję.
Sam oczyszczacz powietrza od kilku sezonów chodzi mi po głowie i wspomnianego wcześniej Sharpa (lub innego z tej serii) prawie nabyłem. Nie mogę tyllo wciąż pozbyć się myśli, że te oczyszczacze to więcej marketingu niż rzeczywistego efektu.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2018, 22:04:58 »
No i mi też chodzi o zwierzę w domu - włosy w powietrzu - do tego duża elektrostatyczny w sezonie grzewczym też daje niezbyt przyjemny efekt. Próby głaskania kota kończą się wyładowaniami elektrycznymi, co dla takiego malucha musi być niezłym hardcorem.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik 2018, 22:39:12 »
Nie mogę tyllo wciąż pozbyć się myśli, że te oczyszczacze to więcej marketingu niż rzeczywistego efektu.
Używam oczyszczacz powietrza Daikin już kilka lat. W sezonie jesienno zimowym załączam oczyszczacz i pracuje aż do wiosny. Gdy wychodzą z mieszkania, a na zewnątrz jest smog, to chcę się udusić. Różnica w jakości powietrza jest kolosalna. Mieszkam w Krakowie i to jest chyba najlepsza rekomendacja. Walczyliśmy z wentylacją i w końcu się udało. Podwyższyliśmy kominy do odpowiedniej wysokości, kominy wentylacyjne mają wylot po bokach a spalinowe do góry. Przed modernizacją wszystkie miały wylot do góry  :sciana: Poza tym lokatorzy zamontowali sobie regulowane wywietrzniki w oknach. To spowodowało poprawę wentylacji. Jeśli macie cofkę z wentylacji, to macie niewłaściwie uszczelnione okna.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik 2018, 23:07:31 »
Się jaraj chłopaku, że mądra rada osiedlowa i sąsiady kumate. U mnie decyzja poszła, mieszkanie pod młotek - nie ma co się przebijać przez beton. Mieszkałem w ponad 10 miejscach w swoim życiu w różnych kombinacjach i nigdy nie trafiłem na takie buractwo i kłamanie prosto w oczy jak teraz. Nie ważne, strasznie zboczyłem z tematu, przepraszam. Ale serio, serio ciesz się dobra rada ważna sprawa!

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Październik 2018, 23:23:24 »
Nie, to nie mądra rada osiedlowa tylko upór paru członków wspólnoty. Walczyliśmy z lokatorami-burakami nie potrafiącymi się dostosować do życia we wspólnym domu. Może to, że mieszkam w małym domu z 12 mieszkaniami daje większe możliwości "dogadania się"? Poza tym wielką plagą są mieszkania na wynajem krótkoterminowy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Październik 2018, 00:27:59 »
Rozwiązanie jakieś się zawsze znajdzie, we Wrocławiu powietrze jakieś super też nie jest ale nie mam potrzeby stawiania oczyszczacza powietrza w domu. Wystarczy, że mam maszynę do wyciągania wilgoci z powietrza... Choć od kiedy zaczęliśmy częściej wietrzyć nie ma problemu z wilgotnością nieraz przekraczającą 100%.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi