Autor Wątek: Soniczna szczoteczka do zębów.  (Przeczytany 18274 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Soniczna szczoteczka do zębów.
« dnia: 07 Sierpień 2018, 13:05:11 »
Ostatnio pani stomatolog poleciła mi soniczną szczoteczkę do zębów. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego. Okazuje się, że istnieje i to od dłuższego czasu. Jak się zacząłem interesować to się okazuje, że mamy sporo producentów tegoż ustrojstwa do wyboru. Philips, Xiaomi i sporo innych. Ktoś używa i poleca jakąś konkretną? Planuję zakupić najlepiej jakiś model podstawowy, tak do około 200 zł. Końcówki chyba najtaniej wychodzą ( zamienniki) w Philipsie. Natomiast sporo ludzi w necie narzeka jednak na awaryjność szczoteczek Philipsa...
Hmmm :mhh:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:18:37 »
Podatny na marketing jesteś.
 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:28:07 »
No właśnie nie ;-) Dlatego się będę zastanawiał przez miesiąc  :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:35:21 »
Żona ma Philipsa Sonicare. Po 3 miesiącach zachwytu nad sonicznym wynalazkiem przerzuciła się z powrotem na manualne.

Ogólnie Philips ok, ceny końcówek już nie bardzo.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:37:58 »
A dlaczego się przerzuciła na manualne?
Natomiast na Aledrogo jest dużo zamienników końcówek do Philipsa, wychodzą o wiele taniej niż oryginalne. Ciekawe ile to warte w rzeczywistości.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:41:19 »
Dopytam, ale z tego co pamiętam to lepiej domywała manualną. Przypuszczam że to kwestia techniki i przyzwyczajeń.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:43:02 »
Ja lubię produkty Xiaomi a mam już kilka, na żaden nie narzekam więc może warto. Szczotkę akurat mam Brauna Oral-B i chyba od dwóch lat żadnego problemu, końcówki są tanio np na ebay, pamiętam że przy wyborze kierowałem się wartością częstotliwości ruchów głowicy, teraz już nie wiem jaką. Ale ogólnie rzecz biorąc to szczoteczka jest delikatniejsza niż inne elektryki, daje wrażenie czystszych zębów, nie rani dziąseł, moja jest też bardzo poręczna i grubości takiej jak długopis.

Mój model to Pulsonic slim cena ok 200, końcówki 12-13 usd za 20 sztuk, zamiennik gorszy od oryginału ale wymusza częstszą zmianę  szczoteczki co akurat nie zaszkodzi. 
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2018, 14:17:58 wysłana przez mlopus »

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2018, 13:55:42 »
Ja razem z żoną używamy Philips Sonicare, wersja podstawowa (Easy clean), czyli ok 200 zł. Faktycznie czasami nie usuwa resztek, ale te można usunąć nitką. Z obserwacji po kilkunastu miesiącach używania kamień osadza mi się w DUŻO mniejszym stopniu niż przy używaniu szczoteczki tradycyjnej. Końcówki nie są jakieś szczególnie drogie z tego co pamiętam :) Żadnych awarii także jeszcze nie odnotowaliśmy.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2018, 14:19:56 »
Faktycznie szczoteczki Philipsa sporo się psują, dodam, że właściwie są nie naprawialne po gwarancji ale.... 70% uszk tych szczoteczek to blad klienta czyli nie czyszczenie uszczelki na koncówce rekojesci co powoduje nieszczelnosc i przedostawanie sie do srodka wody. Zamienniki szczoteczek - zapomnijcie  dramatyczna jakosc po 3-4 użyciach wloski wypadaja i nadaja sie do smieci. Ja osobiscie probowalem przesiaść się na soniczna ale mialem uczucie niedomycia zebow ale wiekszosc ludzi zadowolonych i slyszalem rowniez opinie, ze odkad mam sonicznie nie musze chodzic na "odkamienianie" do stomatologa
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2018, 14:45:57 »
mialem uczucie niedomycia zebow ale wiekszosc ludzi zadowolonych i slyszalem rowniez opinie, ze odkad mam sonicznie nie musze chodzic na "odkamienianie" do stomatologa
Czyli rano tradycyjna, wieczorem soniczna ;)

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2018, 16:07:52 »
My z żoną od kilku grudnia  używamy seysso 82tys drgań robi swoje ;) a co do odkamieniania to z czasem tak sie kamień zbiera  chyba zależy od zębów ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2018, 22:16:23 »
Czy kogoś po użyciu tej szczoteczki bolały zęby? Mnie tak i dlatego trzeba było się przerzucić na manuala i 2 minuty.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpień 2018, 07:19:51 »
Przy elektryku odruch czyszczenia ręcznego pozostaje.
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpień 2018, 08:45:34 »
Ja kupiłem Xiaomi Oclean SE jakiś tydzień temu, więc o trwałości wypowiedzieć się nie mogę. Jeśli jednak chodzi o uczucie czystości po umyciu, jest spore 'łał' w porównaniu ze zwykłą szczoteczką.
Szczoteczka ma różne programy, w tym delikatny dla osób z aparatem lub krwawiącymi dziąsłami. Podobno można ją połączyć z telefonem i będzie sugerować zmiany w technice szczotkowania, ale nie muszą Chińczycy wiedzieć, jak myję zęby ;)
Zapłaciłem około 250 złotych za szczoteczkę + dwie dodatkowe końcówki.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpień 2018, 10:04:31 »
Czy kogoś po użyciu tej szczoteczki bolały zęby? Mnie tak i dlatego trzeba było się przerzucić na manuala i 2 minuty.

Na początku przy ustawieniu zbyt dużej mocy :) i dociskaniu szczoteczki do zębów . Zmiana techniki i jest super :) nie można dociskać tylko lekko końcówką włosia myć :) 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi