Autor Wątek: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?  (Przeczytany 142507 razy)

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #345 dnia: 02 Czerwiec 2016, 00:35:50 »
Witam wszystkich. Przeczytałem ten wątek z uwagą, natomiast dochodzę do wniosku że zakup sprzętu kawowego jest trudniejszy od zakupu samochodu.

Mój budżet to ok. 3000 zł na ekspres + młynek, chciałbym kupić nowy sprzęt w PL (odpadają amazony itp.). 90% kawy to będzie espresso. Do tej pory miałem okazję pijać je jedynie na mieście, natomiast w domu raczyłem się zalewajką ;) Nie oczekuję, że kawa na sprzęcie za te pieniądze będzie porównywalna do tej pijanej na mieście; chciałbym, żeby była porządna, smaczna i przyjemna.

Poza Ascaso cokolwiek wchodzi w grę? Rancilio Silvia na styk? Dodam, że miejsca na blacie kuchennym nie mam niestety zbyt wiele. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #346 dnia: 02 Czerwiec 2016, 06:47:45 »


Nie oczekuję, że kawa na sprzęcie za te pieniądze będzie porównywalna do tej pijanej na mieście;
Dlaczego? Może być znacznie lepsza od większości kawiarni.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #347 dnia: 02 Czerwiec 2016, 07:12:49 »
Matey - to jest właśnie wartość dodana do długiego szukania sprzętu, bojów (z własnym rozsądkiem) o kasę, nauki i walki z kawą o kawie z kawami, aby samym końcu wkurzać się podczas wizyt w 99% kawiarni w tym kraju za podanie kwasu akumulatorowego!
Ale powrót do domciu i  kawka:poklon:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2995
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #348 dnia: 02 Czerwiec 2016, 08:28:03 »


Nie oczekuję, że kawa na sprzęcie za te pieniądze będzie porównywalna do tej pijanej na mieście;
Dlaczego? Może być znacznie lepsza od większości kawiarni.


Prawda.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #349 dnia: 02 Czerwiec 2016, 09:03:32 »
Poza Ascaso cokolwiek wchodzi w grę? Rancilio Silvia na styk?

Co do Rancilio to szukałbym wersji z przed ekologicznej modyfikacji. Nowa maszyna sama się wyłącza po bodajże 20 minutach bezczynności, nie da się jeje wystartować timerem :( No chyba że jest już znane jakieś obejście problemu.

A z marek powszechnie dostępnych masz Ascaso, La Pavoni może coś z QuickMill'a się znajdzie.
W Ascaso masz opcję elektronicznego termostatu - taka namiastka PIDa, ale nie wiem czy to tylko w modelu Dream czy w niższych też można go montować.

Jeśli jednak rozważysz sprzęt używany to tutaj masz gotowy zestaw Silvia + Mazzer.
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4870
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #350 dnia: 02 Czerwiec 2016, 11:17:10 »
Elektroniczny termostat jest montowany tylko w modelach DREAM i w przyszłości także STEEL. Nie można natomiast o nim powiedzieć że jest to namiastka PIDa. Daje on większą stabilność temperaturową niż PID montowany w ekspresach z bojlerami. Więcej wkrótce w Supermarkecie...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #351 dnia: 06 Czerwiec 2016, 00:37:36 »
Poza Ascaso cokolwiek wchodzi w grę? Rancilio Silvia na styk?
A z marek powszechnie dostępnych masz Ascaso, La Pavoni może coś z QuickMill'a się znajdzie.

Nie myślałem wcześniej o La Pavoni, bardzo interesujący sprzęt z fajnym designem! Czy Europiccola ma sens dla osoby początkującej? Na YT mówią, że chyba nie za bardzo. Dolce Espresso Dempid? Domus Bar? (wbudowany młynek to dla mnie duży plus, więcej miejsca w kuchni - chyba, że waszym zdaniem to zupełnie nie zdaje egzaminu?)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #352 dnia: 06 Czerwiec 2016, 01:23:54 »
Hmm a dlaczego nie? Brak powtarzalności? Ja ostatnio często sięgam po te maluchy, jak mi nie wyjdzie to wylewam i robię kolejne. Dobre ziarno na różne sposoby pokazuje różne smaki i to już od Ciebie zależy które akceptujesz...

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #353 dnia: 07 Czerwiec 2016, 00:40:42 »
A jaki wtedy młynek do Europiccoli?

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #354 dnia: 07 Czerwiec 2016, 08:31:31 »
Najlepiej wcześniej spróbować czy to jest ta droga... Może znajdziesz kogoś w swoich okolicach co dysponuje sprzętem podobnej klasy...
Janusz na pewno zapoznałby Cię z każdym szczegółem w Ascaso, a z  La Pavoni będziesz musiał raczej samemu się w temat zagłębiać.

Ale jeśli już to na OLX jest Pavoni za 800:
http://olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-la-pavoni-professional-lusso-CID628-IDfWxr1.html#3760fd6e5a

To w tym układzie zostałoby Ci na dobry, gastronomiczny młyn, który byłby bazą do kolejnych zmian wedle Twoich dalszych upodobań.

Offline Andres

  • Wiadomości: 2
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #355 dnia: 20 Listopad 2016, 01:55:48 »
Mam nadzieje ze nie odkopie za bardzo tego posta, ale nie chce tworzyć smiecić nowym. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z zabawą z ekspresem, aktualnie użytkuje kawiarki spodobał mi się ten cały proces, wręcz wciągnął i chciałbym się dalej rozwijać.
zacząłem jak każdy tutaj radzi od dobrego młynka,Kupiłem macap m2m. teraz poluje na ekspres kolbowy kwota do 3000-3500max koniecznie nowy ponieważ potrzebuje faktury. Doradzicie coś? wpadł mi w oko La Pavoni Professional PLQ ale nie wiem czy to dobry wybór tym bardziej że jest dźwigniowy. Będę dłużny kawę za pomoc  :evil:
Pije kawe z mlekiem ale spieniać generalnie moge spieniaczem ręcznie, chyba nie ma roznicy jakby to za mnie robił ekspres?
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2016, 02:08:16 wysłana przez Andres »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #356 dnia: 20 Listopad 2016, 07:26:27 »
Dźwignia nie jest prosta w użytkowaniu ale jak widzę dobrą kawę już masz, chcesz czegoś nowego -- myślę że to jest dobry pomysł. Mleko spienisz ręcznym, nie tak samo jak dyszą ale czy gorzej? Niektórzy zachwalają takie rozwiązanie -- dyszą jest szybciej.

Edit: sprawdziłem w googlu, ten model ma dyszę pary -- dlaczego nie chcesz jej używać? Spieniasz ekspresem.

Mam nadzieje ze nie odkopie za bardzo tego posta, ale nie chce tworzyć smiecić nowym.

Za to +100 pkt na starcie.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2016, 07:30:06 wysłana przez piomic »

Offline Andres

  • Wiadomości: 2
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #357 dnia: 20 Listopad 2016, 12:42:12 »
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)
Właśnie boję się tego ze moge sobie nie dać rady z dźwignią. Poleciłbyś jakąś alternatywę w postaci automatycznej? może będzie mi łatwiej podjąć decyzję.
tak ma dyszę pary, zle sie okresliłem. PO prostu nie zależy mi przy wyborze by ekspres miał tę dyszę pary bo zawsze mogę sobie spienić sam, jeśli będzie miał to oczywiście bede z niej korzystał :)

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #358 dnia: 20 Listopad 2016, 15:53:19 »
Pije kawe z mlekiem ale spieniać generalnie moge spieniaczem ręcznie, chyba nie ma roznicy jakby to za mnie robił ekspres?

Ekspres sam za Ciebie nie spieni, sztuką jest osiągnąć dobrą teksturę mleka i w odpowiedniej temperaturze. Jeśli pijesz kawy mleczne to dysza z parą musi być, inne rozwiązania to półśrodki.

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Ekspres kolbowy + młynek za ok. 3000 pln jaki?
« Odpowiedź #359 dnia: 04 Grudzień 2016, 16:10:02 »
Witam serdecznie wszystkich
chciałbym podziekowac za wiedze/metlik w głowie/ zdobytą na forum
od m-ca mój poczciwy cafe treviso pada /o ile kiedykolwiek robil cos przyzwoitego tak sie zastanawiam czytając od m-ca niniejsze forum/ i gdybając co kupic przeszedłem i odrzuciłem już pare zestawów tj.
-poczatkowo ascasso dream bo taki ładny ale potem załapałem ze termoblok jest gorszy od bojlera
-RS byłem juz na stówe pewny żę mój ci on ale temp niestała i trzeba pidować
-Lelit pl081 ale serwis nie wiadomo gdzie i jakoś mało ludzi jest za i te niedobre 57 mm
-ascasso uno ale poszli w termobloki i to też nie wiadomo co
-brezzera bz09 ale po co tyle płacic skoro to sb wiec bida ale ładna jest
no i dupare
z młynkami tez problem
eureka mignon wszyscy troche krecą nosem
m2m podobnie
ascasso 1i/1i mini niby dobre ale nikt zbytnio nie poleca
compak k3 za drogi
freda 043 wkłada lelit z Anną do Anity no i nikt nie pochwalił tego combo
 i sam już nie wiem co
może jura e6 i żona bedzie zadowolona bo ładny kawal plastiku
ale chciałbym 2x dziennie dobre espresso w domu wypic i kobita capu - i tak pewnie nie nauczy sie wiec do ala espresso mleka naleje
na komplet wydam 3-4k i razcej nowy sprzet
te wszystkie dripy mnie nie interesują tylko espreso i pochodne
prosze pomóżcie podjąc decyzje
czy na max 2 kawy 250-300 ml bojler lelita wystarczy bez czekania
czy rzeczywiscie RS z tą temp jest taka chwiejna?
najlepiej krótko idż kup to i to
Boże chciałbym już czytac dział jakie kawy kupować..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi