Autor Wątek: 4swiss roma a10  (Przeczytany 20152 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Sierpień 2019, 13:37:06 »
automatów jako takich
Raczej nie. Mam nowy automat Jury (nie wymieniony w stopce, bo nie o tym tu piszemy) i jednak jakość konstrukcji i montażu zależy od producenta.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Sierpień 2019, 14:02:32 »
@pawelc222

Wszystkie problemy, jakie wymieniłeś, dotyczą Saeco Royal. Interesujące, że to jest chyba suma wad nieprzemyślanych kombajnów biurowych.
Inna sprawa, co ludzie potrafią robić takiemu sprzętowi (np. wpychanie na siłę wysokich kubków pod grupę).

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Sierpień 2019, 16:43:32 »
Zgadzam się z tym, że podobne bolączki trapią inne ekspresy, ja po prostu zebrałem wrażenia dotyczące tego ekspresu. Miałem porównanie do Jura S9 OT, S90, Siemens EQ7 i większość z opisanych wad była mniej uciążliwa w porównaniu do roma a10 (głownie zbiornik na wodę i dolna tacka).

skansen

  • Gość
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Sierpień 2019, 21:01:20 »
Czy udało się komuś obejrzeć/przetestować ten ekspres?

Promuje go (bo recenzją bym tego jednak nie nazwał - nie ma żadnych wad) Jakub Kuroń:
https://kuron.com.pl/ekspres-automatyczny-4swiss-roma-a10-home-recenzja/
Pytałem Jakuba Kuronia o ten sprzęt, stwierdził, że w pracy ma 3-grupowy VICTORIA ARDUINO VA388 BLACK EAGLE ale do domu bardziej pasuje mu automat.... Jakoś nie przekonuje mnie to tłumaczenie. Gdybym był zmuszony do zakupu automatu kupiłbym na jego miejscu raczej coś z wyższej półki... W ogóle nie jest to sprzęt z mojej bajki. 4Swiss nie wzbudza mojego zaufania jako marka. Dla mnie to taki kolejny GoClever. Ale za jedną rzecz muszę ich pochwalić - podają w miarę dokładne parametry techniczne. Niestety nie zająknęli się o tym w jaki sposób jest ogrzewana woda... Ciekaw jestem jakie "bebechy" ma ten sprzęt w środku - rewelacji się nie spodziewam :)

Offline titto

  • Wiadomości: 17
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Kwiecień 2021, 09:38:08 »
 kawka Cześć,
Właśnie trafiłem na ten automat a mam w koszyku już Nivone 756 i dylemat...
Ale po kilku wpisach osób na końcu rozumem że lepiej zostać przy Nivonie.
Poradźcie proszę bo nigdy nie wyjdę z kapsułek  ;)

Pozdrowienia!
Marcin

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Kwiecień 2021, 10:21:42 »
Ja bym polecał firmy, które się w tym od lat specjalizują ze stabilną pozycją na rynku. 4swiss to taka chińska produkcja, która w każdej chwili może zniknąć. Jakąś straszną kasę na promocję wydają.

skansen

  • Gość
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Kwiecień 2021, 10:39:19 »
Dodam jeszcze, że ten 4swiis jest od dłuższego czasu na rynku a żadnych opinii jego realnych użytkowników jak nie było tak nie ma. Ja bym nie ryzykował...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Kwiecień 2021, 11:28:59 »
Popularność produktu jest w dużej mierze kwestią marketingu. Tu na forum młynek DF64, produkt całkowicie nowy i niezbadany w dłuższej eksploatacji, jakoś znalazł uznanie i nabywców ...   [emoji38]
Ale chyba najważniejszy i chyba decydujący jest stosunek jakości do ceny. Produktów chińskich nie ma co się bać, pod warunkiem że nie chcemy ich kupić za grosze. Obserwuję chiński rynek sprzętu hifi i czasami testuję chińskie produkty. To nie wydmuszki, ale poważna myśl techniczna i technologia - to już nie są bezmyślne kopie produktów z Europy czy Ameryki. Pozostaje otwarta kwestia ewentualnej gwarancji i jakości serwisu.
W kwestii automatów - nie widać jakichś przełomów w technologii parzenia kawy i jej jakości. U Jury czy Nivony, to raczej kosmetyka, lifting starych technologii, a przecież to wiodące marki.

Offline titto

  • Wiadomości: 17
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Kwiecień 2021, 13:18:32 »
Dziękuję za informację.
Chyba nie będę ryzykował, zostanę przy Nivonie... kawka
Pozdrowienia!
Marcin

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Kwiecień 2021, 09:48:17 »
4swiss roma a10 - wygląda imponująco. Chyba najładniejszy ekspres automatyczny jaki widziałem.

Nie rozumiem zmasowanego ataku adminów na ten ekspres. Przecież to forum jest ogólnodosępne i można pisac chyba każdym ekspresie?
Czy raczej tylko o ekspresach dystrybuowanych przez firmy współpracujące z forum?
Chyba raczej to drugie, czego przykładem jest niedoskonały chiński młynek oferowany przez firmę zaprzyjaźnioną? Rozumiem, że przede wszystkim adminą muszą się zgadzać $% ze sprzedaży? Wykorzystanie forum jako dźwignię handlu to świetny pomysł, ale swoim zachowaniem trochę to za bardzo manifestujecie i często "zielonych" uzykowników sprowadzacie na manowce.
Sami sobie potraficie przeczyć. Polecacie automaty pewniej firmy. Jako super, świetne, sprawdzone, okazuje się, że po zakupie są jak najniższej jakości zabawki z chin, skrzypią w rękach a co dopiero podczas pracy - jakby sięmiały rozlecieć. Ludzie kupują, a potem zaczynają się problemy. A tutaj osobnik napisał o 4swiss, składanym w Europie a wy jako "autorytety" oceniliście, że jednak jest chiński popimo, że nic o nim nie wiecie.
To samo tyczy się ekspresów kolbowych. Jak widzę co polecacie osobom nieobeznanym w temacie to scyzoryk w kieszeni się sam otwiera. Po paru miesiącach większość trafia na pchli targ, polecacie zakup kolejnego, droższego. Itd itp.
A biznes się kręci i % się zgadzają. 

 :uklony:

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Kwiecień 2021, 11:15:51 »
Nie rozumiem zmasowanego ataku adminów na ten ekspres. Przecież to forum jest ogólnodosępne i można pisac chyba każdym ekspresie?
Jakiego ataku? Proszę przytocz jakieś argumenty, które miałyby oczerniać bezpodstawnie ten produkt? Ja ze swojej strony mam duże wątpliwości jeśli przez kilka lat widzę że jest pakowana spora kasa w marketing produktu, ale nie pojawiają się wiarygodne pozytywne recenzje. W takim wypadku wolę produkty które są na rynku od dawna i mało prawdopodobne, aby nagle zniknęły.

A tutaj osobnik napisał o 4swiss, składanym w Europie a wy jako "autorytety" oceniliście, że jednak jest chiński popimo, że nic o nim nie wiecie.
Przychodzi z CHin w częściach, dużo rzeczy tak jest składane  w Europie, co nie koniecznie musi oznaczać, że lepiej niż w Azji.

Czy raczej tylko o ekspresach dystrybuowanych przez firmy współpracujące z forum?
Bzdury.

Rozumiem, że przede wszystkim adminą muszą się zgadzać $% ze sprzedaży?
Twoje teorie spiskowe są obraźliwe i nie mają żadnego związku z rzeczywistością. To są po prostu oszczerstwa i Twoje niezbyt dobrze przeanalizowane teorie.

Polecacie automaty pewniej firmy. Jako super, świetne, sprawdzone, okazuje się, że po zakupie są jak najniższej jakości zabawki z chin, skrzypią w rękach a co dopiero podczas pracy - jakby sięmiały rozlecieć.
Kto gdzie i co polecał, może jakieś konkrety zamiast ogólników?

To samo tyczy się ekspresów kolbowych. Jak widzę co polecacie osobom nieobeznanym w temacie to scyzoryk w kieszeni się sam otwiera.
To samo co, kto polecał? Jakiś konkret? Ja polecam przeważnie aeropress. Czasami jak ktoś nie chce ręcznie, to polecam najprostszą Melittę do czarnych kaw, bo jest tania, łatwa w obsłudze, daje ok rezultaty,  używałem jej u mojego ojca, gdzie od roku działa bez problemu.

Oczywiście, że społeczność forum się wspiera, ale nie w taki spiskowy sposób jak Tobie się wydaje.

Co do samego produktu 4swiss chętnie przeczytałbym recenzję zaufanej osoby z forum.

Może to Tobie ktoś płaci żebyś dezawuował to forum?
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2021, 11:58:54 wysłana przez krystians »

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Kwiecień 2021, 13:42:55 »
4swiss roma a10 - wygląda imponująco. Chyba najładniejszy ekspres automatyczny jaki widziałem.

Mimo, że jestem zwykłym użytkownikiem forum nie mającym żadnych "ukrytych motywów" ;),  ani on dla mnie  imponujący ani ładny... .

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Kwiecień 2021, 15:31:04 »
Mam podobne odczucia, trochę nawet jak jakiś biedronko/lidlo produkt
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Kwiecień 2021, 17:00:26 »
Te ekspresy to brandowane ekspresy ROOMA:
https://rooma.en.alibaba.com
http://www.nbrooma.com

Rooma jak na producenta wygląda na stosunkowo małą firmę. Deklarują moce produkcyjne na poziomie 50tyś urządzeń rocznie. To niewiele biorąc pod uwagę wielkość chińskiego rynku. Dla porównania Jura produkuje ok. 400tyś ekspresów rocznie.

Off-Topic:
Strona producenta mimo braku SSL mi się podoba - zdjęcia modelek zza naszej wschodniej granicy dodają jej uroku. Miałem kiedyś dziewczynę z Kijowa. Bardzo miło wspominam tamą znajomość. Aż się rozmarzyłem - dobrze, że żona na forum nie zagląda :diabelek:
 
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2021, 18:13:22 wysłana przez skansen »

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Kwiecień 2021, 18:30:26 »
To nie to samo, nasze są Szwajcarsko - Polskie. :D Z nazwy czwórszwajcarskie, a dystrybuowane w Polsce. Jeszcze z rzymskim modelem, stąd ta niebywała forma i klasyczna kawowość :)
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2021, 18:32:34 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi