Autor Wątek: Wymiana ekspresu  (Przeczytany 1312 razy)

Offline Matthew

  • Wiadomości: 2
Wymiana ekspresu
« dnia: 06 Listopad 2023, 14:51:55 »
Cześć wszystkim,

Mój leciwy Delonghi(chyba Ecam 23 albo 24) , po raz kolejny trafił na serwis i coś czuję, że to może być jego ostatnia wizyta. Nawet jak nie, to chyba już czuję że pora na zmianę

Chciałem kolobwy, Lelita Anna z młynkiem. Jednak nie jestem sam w domu, no i nie będę zmuszał wszystkich do ręcznego robienia kawy. Automat na pewno się sprawdzi jak dotychczas.

Jedyne co bym chciał uzyskać to jak najlepsze espresso , w cenie do 3500 max

Czarnych kaw 8 dziennie minimum .Kaw mlecznych pijemy kilka w miesiącu , i to głównie goście.

Ten ekspres przykuł moją uwagę, a nie mogę za bardzo znaleźć o nim inforamcji : Jura ENA 4 , jakieś opinie?

Ewentualnie co byście polecili ?




Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wymiana ekspresu
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2023, 21:35:08 »
  Jura ENA 4 EB = 3500zł.
Regulowana jednostka zaparzająca 6-10 g, więc lepiej kup trochę droższy:

https://www.konesso.pl/product-pol-9253-Ekspres-do-kawy-Jura-E4-Piano-Black-EA.html

Bo: regulowana jednostka zaparzania 5-16g. Lepsze espresso z Jury, jeśli napar z automatu można tak nazwać, piłem tylko z WMF perfection.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2023, 21:41:44 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Matthew

  • Wiadomości: 2
Odp: Wymiana ekspresu
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2023, 08:32:08 »
  Jura ENA 4 EB = 3500zł.
Regulowana jednostka zaparzająca 6-10 g, więc lepiej kup trochę droższy:

l

Bo: regulowana jednostka zaparzania 5-16g. Lepsze espresso z Jury, jeśli napar z automatu można tak nazwać, piłem tylko z WMF perfection.


To już będzie poza moim budżetem, nie musi być Jura

w tym wypadku coś w kierunku Nivony?

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Wymiana ekspresu
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2023, 15:37:02 »
A ja tu podpowiadam, że ze względu, iż z automatu i tak prawdziwego espresso nie wyciśniesz - to nie ma co iść w koszty i wystarczy kupić prosty, porządny ekspres, który nie zrujnuje kieszeni w momencie zakupu, jak i potem (bo będzie niezawodny). U mnie w pracy do niedawna (ale od wielu lat!) stały Saeco Lirika - dziennie wykonywały po kilkadziesiąt kaw i działały niezawodnie, bez awarii nawet przy stanie licznika 25-30 tysięcy! W domowych warunkach, jeżeli przyjąć u Ciebie 10 kaw dziennie (czyli 3650 rocznie) - oznacza to potencjalną bezawaryjność powiedzmy przez 8-10 lat. Mając budżet 3.5 tys. zł i kupując aktualny model Lirika Plus, zostanie Ci w kieszeni jeszcze prawie 2 tys. zł na dobre ziarna :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wymiana ekspresu
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2023, 17:09:01 »
Saeco Lirika
A jak z czasem ekstrakcji? Ustawiałem u kontrahenta espresso na najdrobniejszym ustawieniu młynka i za szybko leciało. Ekspres wrócił z serwisu.
》tertium non datur《

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Wymiana ekspresu
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2023, 17:58:56 »
"A jak z czasem ekstrakcji?"
Przyznam się, że już nie mogę sprawdzić, gdyż zmieniłem miejsce pracy... Ale nie było z tym czasem raczej problemu. Nie mierzyłem, natomiast wydało mi się, że raczej w okolicach 20 sekund, nie mniej. Była tam używana ciemno palona włoska mieszanka arabiki i robusty, wyraźnie oleista.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi