Autor Wątek: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?  (Przeczytany 6921 razy)

Offline vianooo Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Witam. Stoje przed zakupem ekspresu i wybór padł na Nivone z serii 7xx. Czy modele z nowej linii a więc 790 czarny i 796 biały mają jakieś różnice oprócz koloru bo różnica w cenie to jakieś 400zł.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2023, 13:19:07 »
Różnice napewno są bo nawet na stronie producenta masz informację że 796 może zaparzyć 2 filiżanki jednocześnie i że jest ekstra cicha czego w opisie 790 nie ma, ale dokładnych różnic nie znam.

Offline vianooo Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2023, 20:21:37 »
Różnice napewno są bo nawet na stronie producenta masz informację że 796 może zaparzyć 2 filiżanki jednocześnie i że jest ekstra cicha czego w opisie 790 nie ma, ale dokładnych różnic nie znam.

Dzięki.
Doczytałem w kartach produktów, że różnice poza obudową są dwie:
1. 796 ma kółeczka z tyłu przez co łatwiej go przestawiać.
2. 796 ma podświetlenie filiżanki.
I na tym różnice się chyba kończą...

Offline sergio Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Aeropress + Fellow Prismo, Chemex, Tygielek, Nivona 791
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2023, 19:22:56 »
Moja rada: nie kupuj Nivony! To niemiecki szajs.
Mam od 2 miesięcy model 791 i właśnie zepsuł się na amen. Wyświetlacz zawiesił się na komunikacie „Napełnij zbiornik na wodę”. Można dolewać i wylewać w nieskończoność. Ekspres nie reaguje. Włączanie i wyłączanie również niż nic nie daje. Teraz czeka mnie zabawa w wysyłanie do serwisu. Długo pociągnął...
Zerknij na wpisy innych użytkowników o Nivonie. Awarie to chyba specjalność tej firmy.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2023, 19:26:03 wysłana przez sergio »

Offline sergio Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Aeropress + Fellow Prismo, Chemex, Tygielek, Nivona 791
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2023, 19:33:27 »
Moja rada: nie kupuj Nivony! To niemiecki szajs.
Mam od 2 miesięcy model 791 i właśnie zepsuł się na amen. Wyświetlacz zawiesił się na komunikacie „Napełnij zbiornik na wodę”. Można dolewać i wylewać w nieskończoność. Ekspres nie reaguje. Włączanie i wyłączanie również niż nic nie daje. Teraz czeka mnie zabawa w wysyłanie do serwisu. Długo pociągnął...
Zerknij na wpisy innych użytkowników o Nivonie. Awarie to chyba specjalność tej firmy.

Wygląda na to, że to dokładnie ten sam błąd, który opisał użytkownik @uqx https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12449.0 Ekspres też zakupiony w Konesso. Ciekawe czy też sam naprawi się w trakcie transportu do serwisu? Może powinienem go popodrzucać jak piłkę przed wysyłką? ;-)

Offline msz38

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: v60, switch, aeropress
  • Młynek: Wilfa Uniform
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2023, 08:04:05 »
@sergio  wnioskowanie na temat marki z jednego przykładu jednego modelu to kiepski pomysł. Niektóre maszyny serii siedem mają błąd, i ja bym faktycznie unikał, ale na przykład seria 6 to koń roboczy. Działa bezawaryjnie latami.

Offline kafkaluz

  • Wiadomości: 2
Odp: Czy nowe modele Nivona 790 vs 796 się czymś różnią?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2023, 15:18:25 »
@sergio  wnioskowanie na temat marki z jednego przykładu jednego modelu to kiepski pomysł. Niektóre maszyny serii siedem mają błąd, i ja bym faktycznie unikał, ale na przykład seria 6 to koń roboczy. Działa bezawaryjnie latami.
To bład który tutaj opisuja? A czy seria 8 np. 821 jest wolna od tego błedu?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi