Autor Wątek: Automat do 8000 zł  (Przeczytany 3251 razy)

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Automat do 8000 zł
« dnia: 14 Grudzień 2022, 15:01:03 »
Uszanowanie koledzy!
Szukam ekspresu dla rodziców. Zdecydowanie pod kawy czarne - 4 filiżanki dziennie, w weekendy do 16. Kawy z mlekiem nikt w rodzinie nie pije. Fajnie jakby sprzęt był w stanie wycisnąć dobre espresso - w tym budżecie można już tego chyba wymagać? Bardzo spodobała mi się Jura Z10 ale kupno jej za te pieniążki jest raczej nieosiągalne. Proszę uprzejmie o pomoc w dokonaniu dobrego wyboru:)

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2022, 15:11:32 »
Model S8 ?
A jak nie w eurasie teraz Ekspres Sage SES990BTR za ósemkę jest

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2022, 15:14:26 »
Taki widziałem u znajomego ostatnio, ale kawy nie piłem :) (tylko do czarnych) https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/saeco-aulika-evo-office.bhtml
Osobiście w tej kwocie wybrałbym do dobrego espresso Kazak Rota + młynek (np Niche) + coś do przelewów do większych kaw

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2022, 16:13:03 »
Za taką kasę kupiłbym ten:

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-wmf-perfection-860l?gclid=EAIaIQobChMIlcqE-bH5-wIVE9WyCh0ajQryEAQYASABEgKcrvD_BwE

Espresso w dozie 7g i uwaga, chwalą się, że czas ekstrakcji 25s! To jest niespotykane w domowych automatach.

« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2022, 16:16:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2022, 16:27:43 »
Espresso w dozie 7g i uwaga, chwalą się, że czas ekstrakcji 25s! To jest niespotykane w domowych automatach.
Tylko czy tam nie ma przypadkiem odpowiednika sitka ciśnieniowego? W takiej sytuacji tego 25s nie da się porównać do 25s ze zwykłego sitka w kolbie...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2022, 16:31:09 »
Tylko czy tam nie ma przypadkiem odpowiednika sitka ciśnieniowego? W takiej sytuacji tego 25s nie da się porównać do 25s ze zwykłego sitka w kolbie...
Możliwe, ale i tak jest to znacznie lepsze niż standardowe 10-15s ekstrakcji.

Model S8 ?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem z filmiku, WMF ma metalowy blok zaparzający sprzężony z termoblokiem, a w Jurze niestety kawa jest parzona w plastiku...
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2022, 17:53:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2022, 10:22:27 »
WMF wygląda na ciekawą propozycję. Wstrzymam się jednak do czasu pojawienia się rzetelnych recenzji. Jeśli ktoś z forum miał okazję go używać to bardzo proszę o podzielenie się opinią. Co do grupy w której zaparzana jest kawa - nie mogę znaleźć żadnych zdjęć a nie ukrywam że ciekawi mnie konstrukcja sitka. Napiszę do dystrybutora i jeśli dostanę jakieś zdjęcia - zostaną opublikowane tu albo w temacie o ekspresie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2022, 12:46:25 »
Napiszę do dystrybutora
Wczoraj rozmawiałem o sitku telefonicznie, jak dostanie info od WMF-a, to się odezwie.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 12:51:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Smerfi

  • Wiadomości: 4
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudzień 2022, 18:40:52 »
U mnie w pracy mamy do dyspozycji ekspres automatyczny WMF Perfection 840L, wiec jak macie jakies pytania to piszcie. Mnie bardzo z niego smakuje kawa i namawiam meża na zakup. Jest o wiele bardziej aromatyczna, niż z innych ekspresów (Siemensa, Delonghi). Może to sprawa metalowego bloku zaparzajacego? W obsłudze jest tez łatwy, ma wyświetlacz dotykowy. Fajny ma tez system czyszczący, bo nie trzeba uzywać żadnych detergentów, tylko sam się myje wykorzystując 50 ml wody i 50 ml pary :) Wybierzcie się do jakieś restauracji, gdzie serwuja kawę z tego ekspresu :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:14:25 »
I na co ci GostRado ten dystrybutor, jak pod ręką masz wtykę z działu marketingu :D Śmiesznie chociaż jest, bo o zaworku ciśnieniowym raczej w sloganach do przeklejania nie piszą :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:24:15 »
Śmiesznie chociaż jest, bo o zaworku ciśnieniowym raczej w sloganach do przeklejania nie piszą
Napisz szerzej o tym dedykowanym wątku - przyda się.
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:33:18 »
Nie rozumiem? Ta wtyka to nie ja, tylko z reklamo-postow Smerfi się nabijam ;)
Chyba w życiu nie widziałem tych automatów na oczy i szczerze obojętne mi jak jest w nim zakończone "sitko" :) Chodź wątpię żeby zaworka nie było

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:49:07 »
Chodź wątpię żeby zaworka nie było
Tylko o to mi chodziło.
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień 2022, 12:33:10 »
Jeśli głównie do kaw mlecznych to w zupełności wystarczy Ci JURA E6 - z dużym modułem zaparzania i systemem P.E.P. do kaw espresso i risttretto, a pozostałą część pieniędzy będziesz mógł zainwestować w dobrą kawę, porcelanę oraz środki do konserwacji ekspresu.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline edi7777

  • Wiadomości: 5
Odp: Automat do 8000 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień 2022, 20:02:39 »
Mam Jurę E8 i kawa jest dobra ale gdybym miał kupować jeszcze raz to wziąłbym chyba S8 dla możliwość ciepłego mleka bez pienienia. Mleczna piana z E8 jest bardzo sztywna i po chwili robi się zimna - pije się kawę z pod pianki. Czasem wolałbym po prostu dodane ciepłe mleko. W modelach E8 z przed chyba 2020r. Wystarczyło zmienić element spieniacza a w tej najnowszej podobno już się nie da zrobić takiej podmiany.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi