Autor Wątek: Problem z Jura ENA 8  (Przeczytany 4016 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Problem z Jura ENA 8
« dnia: 21 Listopad 2021, 17:01:51 »
Od 3 lat jestem w posiadaniu ekspresu Jura ENA 8. Od jakiegoś czasu mam z nią problem gdyż od czasu do czasu robi niedobrą kawę. Dwa miesiące temu wyjąłem z niej jednostkę zaparzającą rozkręciłem na pojedyncze części i dokładnie wyczyściłem. Miałem hipotezę że może to jakieś zalegające resztki spleśniałej kawy lub zabrudzone wężyki mogą wpływać na smak nowo zaparzanej kawy. Chwilę było dobrze jednak cały czas dla tego samego opakowania kawy są okresy że kawa jest pyszna a są okresy że przez kilka dni robi nie dobrą kawę i tak to się przeplata na zmianę. Zastanawiam się co może być problemem? Może to moduł odpowiedzialny za temperaturę pozwala na zbyt gorącą wodę do zaparzania czy to może być jeszcze coś innego?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2021, 08:08:14 »
A może ma to jakąś zależność z wymianą filtra lub odkamienianiem ekspresu?
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2021, 08:48:51 »
Niestety nie, filtra nie używam bo mam w domu stację zmiękczającą wodę i leje wodę z lodówki która ma swój filtr węglowy.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2021, 20:10:19 »
Nie wiem czy to słuszna droga, ale ja sugerował bym na początek pominąć stację zmiękczającą...
W twoim przypadku, oprócz samego ekspresu tylko woda może mieć wpływ na smak kawy.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2021, 20:29:44 »
Stacja zmiękczająca jest na wejściu do domu i zmiękcza wodę która na wejściu ma jakieś 25 stopni niemieckich. Te samą wodę pijemy na codzień z dyspozytora lodówki, nigdy nie smakowała źle. Wydaje mi się że to niestety nie ten trop.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2021, 22:11:39 »
Zgadzam się :) Spróbuj z wodą bezpośrednio z kranu i filtr w zbiorniku
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Problem z Jura ENA 8
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2021, 14:09:56 »
Z kranu jest już po zmiękczeniu, mogę spróbować wody źródlanej z butelki. Nie szkodzi spróbować.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi