Autor Wątek: Automat do firmy 30-50 kaw dziennie  (Przeczytany 1453 razy)

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 64
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Automat do firmy 30-50 kaw dziennie
« dnia: 11 Grudzień 2020, 00:00:05 »
Cześć!

Szukam tematu dla siebie nietypowego, dlatego chciałbym prosić o Waszą pomoc. Potrzebuję kupić ekspres do kawy dla klientów do firmy. Przewidywana ilość kaw dziennie to między 30 a 50. Założenia są takie, że ma być to ekspres prosty w obsłudze, łatwy w czyszczeniu i parzący dobrą kawę czarną i białą. Punktem odniesienia dla mnie są ekspresy Franke na Orlenach. To co mi w nich imponuje, to łatwość obsługi, dobra kawa i świetnie spienione mleko.

Zastanawiałem się nad poszukaniem jakiegoś używanego WMFa, o których słyszałem dobre opinie i które też pojawiają się na Orlenach oraz spełniają powyższe założenia. W grę wchodzi leasing lub zakup na fakturę. Dokładnego budżetu jeszcze nie zakładałem, jednak wiem, że przy takiej liczbie kaw nie chcę wydawać na ekspres parudziesięciu tysięcy.

Jakieś rady? :-)

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat do firmy 30-50 kaw dziennie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2021, 15:11:57 »
Jeżeli nie chcesz na sprzęt wydawać kilkudziesięciu tysięcy to trochę mija się z celem porównywanie czegokolwiek do ekspresów marki Franke, WMF czy innych HighEndowych profesjonalnych bo one właśnie kosztują kilkadziesiąt tysięcy. Różnica w technologii i przez możliwych do osiągnięcia efektach będzie przepastna. Inną sprawą jest to że w większości ekspresy na stacjach benzynowych robią mleko z dodatkiem kawy i to co najwyżej średniej jakości. Natomiast nie wyklucza to faktu, że wymienione automaty da się ustawić tak, że będą robić poprawną kawę.

Co do twoich potrzeb to przede wszystkim musisz zastanowić czy rzeczywiście automat będzie wydawał te 30-50 kaw dla klientów. Często jest takie założenie na początku, a po pewnym czasie jednak zachodzi zmiana i pracownicy też mogą się częstować i wtedy wychodzi 80-120 kaw dziennie, a nawet więcej. Zakładając jednak, że to co napisałeś to już jest stała decyzja, to polecam rozważyć również inne opcje zakupowe poza bezpośrednią przez leasing czy FV. Otóż te wyjścia bardzo rzadko oferują serwis, a serwis urządzenia to sprawa kluczowa. Inne opcje to chociażby dzierżawa czy też kontrakt kawowy.

Co do używanego WMFa, szczerze odradzam. W razie awarii będziesz miał bardzo duży problem. Części są trudno dostępne w ogólnym obiegu i do tego drogie. Serwis tak samo, trudno dostępny poza oficjalnym i drogi. Oczywiście pseudoserwisów które podejmą się naprawy używanego WMFa jest mnóstwo ale są to tylko pseudoserwisy.

Co do ewentualnych modeli, tutaj sprawa jest jak zawsze kompleksowa. Znam takie firmy które przy tym zużyciu decydują się na Nivonę z serii 7 czy Royala OTC, i znam takie które wstawiają Saeco Idea, czy jakieś inne Necty, Carimali. Dlatego żeby Ci pomóc to musisz jednak zastanowić się, po pierwsze, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze, a po drugie jaki budżet w zależności od rodzaju rozwiązania.


Offline sinus

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura Z6 III gen
Odp: Automat do firmy 30-50 kaw dziennie
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2021, 10:30:01 »
Wydaje mi się, że istotne może być to by wylewka była jedna i zintegrowana, tzn. dawała zarówno kawę czarną i białą. I tu fajne są Jury: X10 lub cała linia Giga X...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi