Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1081475 razy)

Offline AniaPawel

    • -
  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: -Lelit Grace PL81T
  • Młynek: -1ZPRESSO J-MAX, Fiorenzato AllGround
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6495 dnia: Dzisiaj o 14:46:36 »
Dlaczego ciągle wychodzi mi za gorzkie espresso?

Czy ciśnienie ma aż taki wpływ na gorzkość naparu? Kombinowałem z temperaturą, dozą, wodą, jedyny czynnik jaki mi został to chyba ciśnienie ? Na ślepym sitku dobija do 12 barów, aby uzyskać espresso 1:2 ciśnienie oscyluje w granicach 11 barów aby uzyskać 1:3 ciśnienie oscyluje w granicach 10 barów. Nie jestem już wstanie mielić grubiej bo uzyskam espresso 1:4 albo i lepiej, a to przecież nie espresso, nie jestem wstanie już załadować więcej do sitka bo nie założę kolby. Skoro ciśnienie jest za wysokie, to po co takie ustawiają?  Jakaś rada co robić ?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 802
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6496 dnia: Dzisiaj o 15:04:10 »
Załóż ślepe sitko i na OPV ( regulując ), zejdź z ciśnieniem do 10 bar na ślepym sitku.



Offline Ziomegz364

  • Wiadomości: 3
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6497 dnia: Dzisiaj o 17:25:01 »
Co może być przyczyną bardzo dużej ilości cremy na espresso? Pojawia się jej bardzo dużo po samym zaparzeniu, ale równie szybko znika prawie do zera. Podczas parzenia zauważyłem też, że strumień jest nierówny i czasami na sekundę leci duża ilość cremy jakby i później znowu normalnie. Ekspres kolbowy, parzenie standardowo trwa około 25-30 sekund jak zawsze i uzyskuję koło 40 g kawy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5408
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6498 dnia: Dzisiaj o 18:57:12 »
Ekspres kolbowy,
Wpisz pod swojego nicka, jaki posiadasz młynek i ekspres.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi