Autor Wątek: Polish Horse Peaberry Espresso Blend - palarnia kawy Euro Cafe (forumowy @ranGo)  (Przeczytany 20627 razy)

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Tak, zdecydowanie dobra kawa pod tym kątem, o którym pisze kolega powyżej - moja żona od czasu do czasu wypije ze mną espresso, a to jej bardzo smakuje - nie czuje goryczy, kwasowości etc. Aksamitne wręcz espresso, bardzo wdzięczne i trudno je zepsuć (mi się nie udało jeszcze, a tu mam pewne zdolności bądź co bądź...). Bardzo, bardzo uczciwa cena (72 PLN za 1kg wychodzi), generalnie chyba mam swoją nową kawę na co dzień.

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Trochę dziwne z tym brakiem kwasków. U mnie z Roty lekkie kwaski wyczuwalne niemal zawsze, bez względu na ustawienia. Ale kawka zacna.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
18g / 1:2 / 27s / 92C - zero kwasu. Faktycznie ciężko popsuć shot-a.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
U mnie z Roty lekkie kwaski wyczuwalne niemal zawsze, bez względu na ustawienia
Widocznie to efekt "niedogrzania" roty - ktróryś z użytkowników próbował z "grzałką" - może warto iść w tym kierunku?
bo dal mnie Polish Horse - to, obok Ariadny, pewien wyznacznik kawy do nauki "jak zrobić dobre espresso" ;)
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Polish Horse - to, obok Ariadny

Właśnie po to jest mi potrzebny m.in. młynek ręczny, porządny, aby zrobić sobie z rana 20g na pobudkę, a pozostałe z 250g opakowania schować do próżni, zaś w Ceado mam ustawioną inną kawkę na potrzeby żony i moje, na pozostałe pory dnia.

Ile procentowej "robustowej" mocy ma Polish Horse?
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2020, 08:38:56 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
To wie tylko Goran ;-) Ja pamiętam, że chyba 20-30% ale jest jeszcze LA VACA która ma 20% robusty i jest ciemniej palona, moim zdaniem bardziej budzi ;-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Nie więcej jak kilka procent. Dobrej robusty, co warto zaznaczyć.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
kilka procent

Trochę mało.

ciemniej palona

Wolałbym jaśniej. Choć u konkurencji "001", nie jest zła.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2020, 08:53:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Polish Horse Peaberry Espresso Blend - palarnia kawy Euro Cafe (forumowy @ranGo)
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Grudzień 2020, 15:52:40 »
W tych malutkich ziarenkach kryje się mnóstwo słodyczy i smaku.

Zaparzyłem 3 espresso z użyciem Flair Pro 2 i muszę przyznać, że pochlebne opinie nie są na wyrost.
Bardzo słodkie espresso, przebija się sporo ciemnych owoców ale kwasowość jest przyjemna i umiarkowana.

Crema gęsta i ciemna, pismak delikatny owocowy.

Próbowałem:
17.5g - 37g
17.5g - 40g
17.5g - 42g
Pierwsza proporcja mnie najbardziej smakowała.
Polecam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi