Autor Wątek: 1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.  (Przeczytany 1814 razy)

Offline celoner

  • Wiadomości: 2
1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.
« dnia: 09 Czerwiec 2019, 21:26:54 »
Witam wszystkich :)
Troszkę poczytałem już forum, ale mimo wszystko przyznam szczerze, mam mętlik w głowie.
Bardzo proszę o pomoc. szukamy z żoną ekspresu do 3 tys zł, będzie głównie robiona biała kawa (capuccino) i czasem "espresso"
Czemu "espresso"? Oboje jakoś nie mamy wysublimowanego smaku i będziemy kupować tanie ziarna z marketów.
Dla zobrazowania podam że w tej chwili mamy ekspres kapsułkowy dolce gusto i jak dla nas smak jest pyszny tych kaw (tak, wiem, popełniamy śmiertelny grzech dla prawdziwych smakoszy kawy)  :jezyk:
Jesteśmy oboje leniwi więc prosilibyśmy by był to pełny automat, z tanią eksploatacją (tak, wiem o ich awaryjności... i jak wymienię ekspres do kawy raz na 2-3 lata korona z głowy nam nie spadnie)
Pomożecie?

/edit Zapomniałem wspomnieć, fajnie jakby mogła wielkie capuccino zrobić do jednego kubka (pól litra)
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2019, 21:31:34 wysłana przez celoner »

Offline celoner

  • Wiadomości: 2
Odp: 1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2019, 11:32:58 »
Pomoże ktoś?
Bo przyznam szczerze wybór jest niesamowicie ogomny...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: 1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2019, 13:43:57 »
Zostań przy tym co masz. Z kaw marketowych i automatu nie lepszego nie uzyskasz. A potencjał na gorsze i z problemami jest duży.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2019, 23:51:07 »
Przejrzyj DeLonghi. Różnią się w zasadzie z zewnątrz, wewnątrz jest łatwy w czyszczeniu, wyciągany moduł zaparzający i młynek ze stalowymi żarnami i 14 możliwościami ustawienia grubości mielenia. Sprawdź ile potrzebujesz zapisać receptur (tym się różnią modele) i czy podejdzie Twój kubek.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: 1 ekspres - specyficzne wymagania, do 3 tys.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2019, 00:18:17 »
Np. DeLonghi ECAM45.760.W albo ECAM 350.55.B to są niezłe automaty i w Waszym budżecie z porządnymi funkcjami. Musicie tylko wziąć pod uwagę, że DeLonghi nie zakłada podstawiania wysokich szklan pod latte macchiato - w ich mniemaniu na capuccino powinna być filiżanka typu czarka a pod latte szklanka niższa od typowej - zresztą ustawienia fabryczne takie są. Możecie zobaczyć na zdjęciach w sklepach - te "pokazowe" szklanki są bardzo małe. Dlatego sugestia donkiszota jest trafna - latte w gustownej szklance z nóżką jest tu wykluczone. Konstrukcyjnie mają dobrze przemyślany moduł spieniający - łatwe czyszczenie zbiornika na mleko (jest on zresztą celowo taki wąski, żeby można go było wyjąć i schować w drzwiach lodówki np. na noc), pojemnik można dać do zmywarki, a resztę przeczyścić szczoteczką, a potem przepłukać funkcją spieniania (woda zamiast mleka). Miałem półautomat DeLonghi z takim modułem spieniającym ponad 6 lat i nic się nie stało. Stosowałem taką technikę czyszczenia modułu i nigdy nie było problemu z resztkami mleka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi