Autor Wątek: 4swiss roma a10  (Przeczytany 19923 razy)

Offline stopex

  • Wiadomości: 7
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Listopad 2018, 16:35:39 »
Saeco, Nivona ( wszystkodokawy.pl) na osiedlu Willowym.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudzień 2018, 14:37:55 »
W automacie masz zaworek super crema za ciastkiem
Jesteś pewien?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Grudzień 2018, 15:41:34 »
Jesteś pewien?
Tak, jestem pewien.

Tak przecież działa sitko super crema do ekspresu. Na zaworku kawa się pieni i robi "cremę". W Jurze to jest prawdziwy zaworek (z kulką i sprężynką). W Krupps-ie to gumka z przecięciem w środku.

Bez tego zaworu woda przelatuje przez ciastko jak wodospad.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudzień 2018, 22:36:23 »
A że tak. W sumie brzmi logicznie. Nie podoba mi się tylko, że się pieni -- przecież spieniona kawa tak nie wygląda. Ale nie mam na czym eksperymentować i sprawdzać, więc pozostanę niezaspokojony ;)

Tak czy siak, pojawiło mi się kolejne pytanie (retoryczne), czy to aby nie jest powodem, smacznych shotów na automatach przy zaledwie nastu sekundach, a takie doświadczenia mam.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2018, 00:07:34 »
W sumie brzmi logicznie
Żebyś nie musiał wierzyć na słowo, tu masz schemat hydrauliki starszych modeli Jury - na pierwszej stronie, pod literką O masz rzeczony zaworek.

Nie podoba mi się tylko, że się pieni
Trochę zapędziłeś mnie w kozi róg, bo nie chcę uprawiać końskiej filozofii, ale crema powstaje trochę inaczej, o ile wiem. Mogę to zatem nazwać sztuczną cremą. Brzmi lepiej?

Tak czy siak, pojawiło mi się kolejne pytanie (retoryczne), czy to aby nie jest powodem, smacznych shotów na automatach przy zaledwie nastu sekundach, a takie doświadczenia mam.
Czekaj, a nie jest to tak, że smaczną kawę można uzyskać nie tylko z ekspresu? ;) To wyobraź sobie, kawa z kawiarki plus crema na wierzchu.

Myślę, że zaworek ogranicza przepływ dzięki czemu grubo mielona kawa, która nie stawia oporu może się parzyć tych naście sekund, a nie np. pięć. Poza tym pamiętaj, że wszystkie znane mi automaty mają preinfuzję (taką z namaczaniem ciastka pełną mocą pompy, a potem cisza).  A kawę robią w końcu ze świeżo umielonych ziaren, co też ma niebagatelne znaczenie.

Ja muszę spróbować zrobić inny eksperyment - zważyć mokre ciastko wypadające z automatu. Będę wiedział ile kawy idzie na jeden shot (tak około 55% wagi mokrego ciastka to woda) i spróbować dopełnić wodą espresso z ekspresu aby otrzymać takie samo ratio jak z automatu - wtedy będzie ciekawie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień 2018, 00:18:51 »
Z wyłączoną preinfuzją lepiej mi smakowało. Inna sprawa, że nasłuchiwanie pompy w automacie zawsze wygląda jakby się sejf na słuch otwierało :hihihi:

A nie da się złapać suchej kawy (w opcjach serwisowych zawsze jest taka możliwość) przed zalaniem wodą? wyłączyć ekspres po mieleniu, czy podstawiając jakiś kubek pod młynek?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2018, 01:54:37 »
że się pieni
Chyba miałem rację. Tu dłuższe wytłumaczenie

Cytuj (zaznaczone)
Pressurized baskets slow down the flow enough so that you can stretch out the shot for 25 seconds and get a more or less properly extracted shot with coarse ground coffee. The same grind in a regular basket would produce a five second gush. However, instead of having the coffee oils emulsified by the fines at the bottom of the basket, the crema is produced by the restrictor nozzle. So it is not the proper foam with oil/water bubbles, but just atomized water based bubbles. This stuff does takes up a lot of room when it comes out, so it looks great for a second or two, but then it dissipates.

This atomized foam doesn't taste much like regular espresso for most coffees. However, if you use a blend with a lot of robusta, its heavier body and more stable foam make the shot taste closer to a traditional espresso. Try something like Cafe Bustello, Pilon or Segafredo, and you might be happier.
Jim Schulman

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudzień 2018, 10:44:15 »
Inna sprawa, że nasłuchiwanie pompy w automacie zawsze wygląda jakby się sejf na słuch otwierało
No bez przesady. Jura ma tłumik wibracji, więc jest ciut cichsza, ale np. Krupps to chodzi głośniej od moejgo Arca, który myszką nie jest ;)

A nie da się złapać suchej kawy (w opcjach serwisowych zawsze jest taka możliwość) przed zalaniem wodą? wyłączyć ekspres po mieleniu, czy podstawiając jakiś kubek pod młynek?
Pewnie można, ale:
1) Nie umiem dobrać się do opcji serwisowych,
2) Z kubkiem to niewygodne, choć możliwe,
3) Wyłączenie ekspresu przed ekstrakcją po prostu mi do głowy nie przyszło :)

Ostatnio przy okazji dyskusji o Nespresso wyszło mi, że tamtejsze "espresso" to jakaś straszna lura - ratio 1:8 (5g kawy, 40ml w filiżance). Podejrzewam, że z innych automatów jest niewiele lepiej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień 2018, 12:10:58 »
Chyba miałem rację.
No i ten opis nie pokrywa się z moimi doświadczeniami. Może dzieje się (w zależności od kawy i młynka) coś pomiędzy?

No bez przesady.
Wszystko zależy od okoliczności, co innego w domowym zaciszu, co innego w kuchni biura, gdy 10 osób jest w trakcie drugiego śniadania. ;)

Podejrzewam, że z innych automatów jest niewiele lepiej.
Podejrzewam, że jest to przyczyna oceny automatów, a często da się to ratio ustawić lepiej, tylko trzeba zrezygnować z opcji duża/mała i trochę poustawiać maszynę.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Grudzień 2018, 12:30:28 »
ten opis nie pokrywa się z moimi doświadczeniami.
A jakie masz w tej mierze doświadczenia?

często da się to ratio ustawić lepiej
Mam do czynienia ze stareńką Jurą E70, która ma raczej małe możliwości ustawień - mogę zmieniać ilość wody w krokach co 5ml oraz (prawdopodobnie) dozę przez dłuższe przytrzymanie przycisku. Zmiana dozy wielka nie jest (patrząc na ciastko), ale i tak kawa w stosunku do kawy z ekspresu jest nieco lurowata (co nie znaczy, że niesmaczna).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudzień 2018, 15:26:23 »
A jakie masz w tej mierze doświadczenia?
13-17s. ~50ml -- smak i crema całkiem prawdziwe.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Grudzień 2018, 15:41:52 »
A ile kawy?

PS. Zauważyłem, że crema z automatu jest znacznie jaśniejsza od tej z ekspresu. Mówię o użyciu tych samych ziaren w obu przypadkach.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Grudzień 2018, 16:11:15 »
Nie wiem. W gastro automatach to możesz ile chcesz. W jednych się kończy na 18g. w innych na 22g. Przy węższym zaparzaczu niż 58mm to już spore ciacho. W delongu nie wiem ile było, mogę zapytać.

Piłem też jednocześnie tę samą kawę z automatu i z HX -- różniło się tylko nieco gęstością, body, ale nie jakoś znacznie, bez bezpośredniego porównania chyba bym nie narzekał.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Grudzień 2018, 16:35:39 »
To ja porównywałem kawę z Jury E70 i Ascaso. Przepaść, choć z automatu nadal była sympatyczna.

Może ważne jest określenie, którego użyłeś - gastro automat. Może to nie to samo, co automat do domu.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Grudzień 2018, 18:25:12 »
To ja porównywałem kawę z Jury E70 i Ascaso. Przepaść, choć z automatu nadal była sympatyczna.

Może ważne jest określenie, którego użyłeś - gastro automat. Może to nie to samo, co automat do domu.


Mam jeden automat 2 GR. Udało mi się go naprawić. Wymaga odkamienienia i wyczyszczenia(roboty sporo) i małego nakładu finansowego. Waga 80-90 kg. Elektrycznie ogrzewane grupy, 2 młynki z żarnami płaskimi 64 mm, bojler 10 l z wymiennikami o pojemności ok. 0,45l.
Jak myślisz Krakus, zrobi to coś dobre espresso?  ;)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi