Autor Wątek: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.  (Przeczytany 3552 razy)

Offline psiel

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: ASCASO STEEL DUO PID V2
  • Młynek: G-IOTA Titanium
Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« dnia: 16 Sierpień 2022, 21:59:08 »
Chcę się przyWitaćm ze wszystkichmi.

Od kilku tygodni zbieram się do zakupu ekspresu kolbowego. Kiedyś używałem marketowego ekspresu kolbowego i kawa wychodziła pyszna, jednak kiedy się zepsuł kupiliśmy z żoną ekspres automatyczny Nivona. 10 lat minęło i planuję jednak wrócić do kolby.
Pijemy zwykle 4-6 kaw dziennie, raczej czarne (espresso i americano), ale mleczne również - częściej w weekendy.
Forum czytam od kilku tygodni i jak to zauważyło już kilka osób, czym więcej się czyta tym mniej się wie. Na pewno wolałbym kupić sprzęt, którego nie będę musiał wymieniać za 3-5 lat. Aktualny automat męczy się z nami już 10ty rok i w sumie ten nowy również chciałbym aby tyle podziałał.
Nasze zainteresowanie kierowaliśmy na początku w kierunku Sage Dual Boiler i w sumie nie wiem czy to nie był właściwy kierunek, jednak jak wspomniałem, czym więcej czytałem czy oglądałem, tym byłem coraz mniej zdecydowany. Nie wiem jak z serwisem i awaryjnością tego sprzętu bo to mnie głównie blokuje przed zakupem.
Z innych, które rozważałem to NUOVA SIMONELLI OSCAR II (podobny pułap cenowy do Sage) jednak nie wiem czy można pobawić się z nim z preinfuzją czy po prostu włączam przycisk i leci. No i wylewki gorącej wody brak a jednak lubię napić się americano również.
Z droższych zwróciły moją uwagę jeszcze Lelit Elizabeth oraz Ascaso Steel Duo Pid. Wizualnie najbardziej podoba mi się Ascaso, ale jest najdroższy z nich, a wydaje mi się, że te 3 wymienione (sage, lelit i ascaso) mają zbliżone funkcje.
Podoba mi się również Profitec Go, ale jego jeszcze chyba nie ma w polskich sklepach.

Do ekspresu planuję zakup młynka tak do 2 tys złotych pewnie coś z Eureki (np. MIGNON ZERO). Może i tu ktoś coś podpowie czy to właściwy kierunek.

Najdroższy z wymienionych przeze mnie zestawów (ekspres i młynek) to 7,5 tys zł i raczej wolałbym nie przekraczać tej kwoty. Po prostu nie wiem czy znalazłbym racjonalne wytłumaczenie dlaczego powinienem zapłacić więcej (to taniej się nie dało zrobić kawy? ;)
Z góry dziękuję za sugestie.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2022, 07:01:48 wysłana przez Fux »

skansen

  • Gość
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2022, 10:17:19 »
Ciężko napisać coś nowego na temat ekspresów o które pytasz.

Z innych, które rozważałem to NUOVA SIMONELLI OSCAR II (podobny pułap cenowy do Sage) jednak nie wiem czy można pobawić się z nim z preinfuzją czy po prostu włączam przycisk i leci. No i wylewki gorącej wody brak a jednak lubię napić się americano również.
Oscar II nie ma preinfuzji, ale nie jest to powód dla którego bym go skreślał. Z wymienionych ekspresów, będzie wymagał poświecenia najwięcej czasu na opanowanie ale wysiłek na pewno się opłaci. Brak wylewki w przypadku tego typu ekspresu nie jest też jakimś wielkim mankamentem. W przypadku ekspresów typu HX (takich jak Oscar) korzystanie z wylewki gorącej wody niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

Do ekspresu planuję zakup młynka tak do 2 tys złotych pewnie coś z Eureki (np. MIGNON ZERO). Może i tu ktoś coś podpowie czy to właściwy kierunek.
Przy tym budżecie poszukałbym jakiegoś trochę lepszego młynka niż Mignon Zero. Powiedzmy Mignon XL. Przy zakupie w pakiecie powinieneś się zmieścić w budżecie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2022, 10:47:13 »
Profitec GO wydaje się najsensowniejszym wyborem , ja bym poczekał , może starczy na na Niche i zestaw z tym młynkiem bezie bardzo fajny

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2022, 10:47:58 »
Wczoraj wrzuciłem w innym wątku porównanie ASCASO UNO PID z PROFITEC GO. Poniżej link do tego wątku:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12581.msg259349;topicseen#new

Jeśli rozważasz także PROFITEC GO to nie należy go porównywać cenowo z ASCASO DUO PID. Ten pierwszy (podobnie jak UNO PID) jest ekspresem z jednym układem grzewczym. DUO PID ma dwa niezależne od siebie układy grzewcze - można jednocześnie wykonywać espresso i w tym samym czasie spieniać mleko. Podobnie jest w LELIT ELIZABETH.
Należałoby się zastanowić czy potrzebny jest ekspres typu 2T lub 2B. Jeśli nie wykonuje się na raz więcej jak 4 filiżanki cappuccino to spokojnie da się to zrobić szybko na ekspresie z jednym bojlerem / jednym termoblokiem.
Na pewno kolega @skansen ma rację w sprawie młynka. Zamiast MIGNON ZERO warto spojrzeć na młynki EUREKA MGNON SPECIALITA, MIGNON XL oraz młynki w systemie SD, praktycznie bez retencji np. G-IOTA (dostępne od ręki) lub G-micron które mają dotrzeć we wrześniu.

PS. Obecnie ceny ekspresów ASCASO są jeszcze z cennika który był aktualny do czerwca br. Ekspresy z nowej produkcji we wrześniu będą już niestety droższe. Jeśli więc podoba Ci się ASCASO to warto skorzystać z tych które jeszcze są na magazynie.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2022, 10:51:19 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień 2022, 10:49:22 »
G-iota tez będzie OK:) w przyszłości żarna SSP

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień 2022, 11:00:16 »
W przypadku ekspresów typu HX (takich jak Oscar) korzystanie z wylewki gorącej wody niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

A to dlaczego? Wiele modeli Hx-ów wodę do tej wylewki bierze ze zbiornika ew. sieci, a nie z bojlera.

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2022, 11:22:57 »
Wczoraj wrzuciłem w innym wątku porównanie ASCASO UNO PID z PROFITEC GO. Poniżej link do tego wątku:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12581.msg259349;topicseen#new

Jeśli rozważasz także PROFITEC GO to nie należy go porównywać cenowo z ASCASO DUO PID. Ten pierwszy (podobnie jak UNO PID) jest ekspresem z jednym układem grzewczym. DUO PID ma dwa niezależne od siebie układy grzewcze - można jednocześnie wykonywać espresso i w tym samym czasie spieniać mleko. Podobnie jest w LELIT ELIZABETH.
Należałoby się zastanowić czy potrzebny jest ekspres typu 2T lub 2B. Jeśli nie wykonuje się na raz więcej jak 4 filiżanki cappuccino to spokojnie da się to zrobić szybko na ekspresie z jednym bojlerem / jednym termoblokiem.
Na pewno kolega @skansen ma rację w sprawie młynka. Zamiast MIGNON ZERO warto spojrzeć na młynki EUREKA MGNON SPECIALITA, MIGNON XL oraz młynki w systemie SD, praktycznie bez retencji np. G-IOTA (dostępne od ręki) lub G-micron które mają dotrzeć we wrześniu.

PS. Obecnie ceny ekspresów ASCASO są jeszcze z cennika który był aktualny do czerwca br. Ekspresy z nowej produkcji we wrześniu będą już niestety droższe. Jeśli więc podoba Ci się ASCASO to warto skorzystać z tych które jeszcze są na magazynie.

Janusz ale DUO PID jest już v2, z poprawioną funkcją pary?
Macie je u Siebie żeby mozsna był obejrzeć, "pomacać"?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień 2022, 11:32:15 »
Mamy i w poprzedniej wersji i w tej V2 z pokrętłem zaworu pary i zmienionym oprogramowaniem. Niestety po ostatnich zakupach został mi do dyspozycji już tylko jeden DUO PID White & Wood V2. Można obejrzeć i "pomacać".
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpień 2022, 12:23:01 »
Mamy i w poprzedniej wersji i w tej V2 z pokrętłem zaworu pary i zmienionym oprogramowaniem. Niestety po ostatnich zakupach został mi do dyspozycji już tylko jeden DUO PID White & Wood V2. Można obejrzeć i "pomacać".

Ok, Muszę jakoś zebrać sie zatem do Łodzi :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpień 2022, 12:26:20 »
Zapraszamy ! Tylko daj znać dzień wcześniej aby na darmo nie jechać (jeśli się ten V2 sprzeda).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sierpień 2022, 12:54:49 »
Jutro mam nadzieje do mnie dotrze DUO PID V2, będę mógł odpowiedzieć na ew pytania.

Co do serwisu - nie wiem jak w innych firmach, ale złego słowa o p. Januszu z Ascaso nie mogę powiedzieć - pomoc w zasadzie online, wymieniałem kilka części w swoim Dream, nigdy nie było problemu z dostępnością.

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień 2022, 13:17:28 »
Jutro mam nadzieje do mnie dotrze DUO PID V2, będę mógł odpowiedzieć na ew pytania.

Co do serwisu - nie wiem jak w innych firmach, ale złego słowa o p. Januszu z Ascaso nie mogę powiedzieć - pomoc w zasadzie online, wymieniałem kilka części w swoim Dream, nigdy nie było problemu z dostępnością.
OO super. Zrób może jakąś krótką relację z uruchomienia i pierwszych wrażeń + foto.

Offline psiel

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: ASCASO STEEL DUO PID V2
  • Młynek: G-IOTA Titanium
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień 2022, 13:30:35 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szczerze to nie spodziewałem się, takiego odzewu na powtarzający się w kółko temat.

Co do młynka to faktycznie będę skłaniał się do polecanych modeli. Młynki G-IOTA wyglądają i fajnie i jak to będzie urządzenie, które posłuży przez lata to właśnie o to mi chodzi.

@Janusz  Co do ascaso uno pid to przyglądam się, dziękuję bardzo za porównanie z profitec go. Zastanawiam się czy faktycznie model duo pid jest mi potrzebne. Nurtuje mnie pytanie czy americano przyrządzę na nim przelewając gorącą wodę przez grupę do filiżanki? wiem, pytanie może wydawać się naiwne, ale jak nie mam gdzie tego sprawdzić na żywo to po prostu zastanawiam się czy kupiony sprzęt spełni oczekiwania.

@jburek jeżeli to nie problem, to również liczył bym na krótką relację z uruchomienia, szczególnie, że również rozważam zakup tego modelu.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień 2022, 16:25:46 »
U mnie Uno Pid do podobnych zastosowań. Bez najmniejszych problemów daje rade :)

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Odp: Kolejna prośba o pomoc w zakupie.
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień 2022, 18:52:58 »
Postaram sie zrobić jakis opis.
Co do wyboru uno czy duo. Ja miałem przez 5 lat Dream - czyli jedna grupa. I jako, że przyrządzamy tylko kawy mleczne to dość mocno mnie wkurzalo to, że na pare trzeba dość długo czekać. A jeszcze gorsze jest w drugą stronę, trzeba schładzać blok, zeby po spienianiu zrobić kawe. Więc jeśli budżet pozwala to bez wachania brałby coś co ma oddzielne tory. Oszczędność czasu (i nerwów:))

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi