Autor Wątek: Casadio Enea on Demand  (Przeczytany 5734 razy)

Offline marcello82 Mężczyzna

    • Deszcz'owe Studio
  • Wiadomości: 5
    • Fotografia
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof
  • Młynek: Casadio ENEA on demand
Casadio Enea on Demand
« dnia: 23 Marzec 2018, 14:13:21 »
Witajcie.
Trafiła się okazja zakupu młynka Casadio Enea on Demand używany około 8 miesięcy, 5 - 30 kaw dziennie. Znajomy zamknął działalność i ma wspomniany młynek do sprzedania. Stał on jakiś czas w piwnicy z resztką zmielonej kawy na żarnach, śruba mikro regulacji pracuje dość ciężko. Pytanie do użytkowników tego młynka bądź podobnych z elektroniką. Czy rozkręcenie żaren by je kompleksowo wysprzątać wiąże się z ponowną kalibracją elektronicznego wyświetlacza grubości mielenia z ustawieniem żaren? Dajcie proszę wskazówki, porady - na YT prawie nic o tym młynku nie ma.
Pozdrawiam
:)

Offline marcello82 Mężczyzna

    • Deszcz'owe Studio
  • Wiadomości: 5
    • Fotografia
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof
  • Młynek: Casadio ENEA on demand
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2018, 20:31:50 »
Kupiłem młynek. Wykręciłem żarna, wyczyściłem z zalegającej kawy. Po wkręceniu żarna i odpaleniu młynka wykasowały się proporcje i nastawy. Czas mielenia się wyzerował a grubość mielenia na wyświetlaczu wskazuje 88.5 bez względu na ustawienie czasu mielenia czy ustawienia mikroregulacji. Żarna ustawiłem w takim samym położeniu jak były przed wykręceniem, tak samo potencjometr. Brak pomysłu na skalibrowanie wyświetlanej grubości mielenia na wyświetlaczu z ustawieniem mikroregulacji.
:)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2018, 20:35:38 »
Proszszszszs.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2018, 20:38:33 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline marcello82 Mężczyzna

    • Deszcz'owe Studio
  • Wiadomości: 5
    • Fotografia
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof
  • Młynek: Casadio ENEA on demand
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2018, 20:41:39 »
Tak czasy wiem jak się ustawia, lecz nad czasami jest grubość mielenia. Kręcąc śrubą nie ma reakcji na wyświetlaczu, działo przed czyszczeniem żaren.
:)

Offline marcello82 Mężczyzna

    • Deszcz'owe Studio
  • Wiadomości: 5
    • Fotografia
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof
  • Młynek: Casadio ENEA on demand
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2018, 20:49:39 »
https: //www.youtube.com/watch?v=tSvhIO186-o
:)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2018, 20:58:38 »
Aaa tak to działa  :ups: :doh:

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2018, 21:01:28 »
Potencjometr jest obracany przez pokrętło, nic nie spadło? Potencjometr nie ma przerwy w połączeniu z panelem? Nie wyświetla ci się na panelu symbol klucza?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline marcello82 Mężczyzna

    • Deszcz'owe Studio
  • Wiadomości: 5
    • Fotografia
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof
  • Młynek: Casadio ENEA on demand
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2018, 21:24:41 »
Pokrętło obraca ślimaka regulującego żarna, na tej samej zębatce jest potecjometr który kreci się wraz z obrotem żaren. Jak widzicie nie ma reakcji. Czas można ustawiać jak na filmach które pokazaliście. Podczas czyszczenia nic nie strzeliło, potencjometr omijałem jak tylko mogłem :) Po złożeniu liczniki się zresetowąły, wszystko było na zero. Kluczyk pojawia się jedynie po wejściu w tryb ustawiania czasu mielenia. Po wyjściu z tego ustawienia, kluczyk znika a wyświetlacz pokazuje to co widać na moim filmiku. Oczywiście w mieleniu kawy to nie przeszkadza bo wszystko działa. Czasy, grubość mielenia można ustawić lecz że jestem z tych upierdliwych chciałbym też by działał odpowiednio licznik / wskaźnik grubości przemiału.
Nie mam pomysłu już... Myślałem że może ktoś z Was ma ten młynek ew. serwisował.
:)

Halik

  • Gość
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2018, 15:45:04 »
Odkopuję - czy tytułowy młynek, czyli Casadio Enea on Demand z roku 2012 za tysioncpincet to jest w ogóle warty uwagi? Stan podobno git i mało używany, ale nie mam pojęcia, czy to sprzęt pancerny i czy ewentualne części zamienne są do kupienia bezproblemowo, czy każdej pierdółki trzeba szukać po ibejach różnych?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2018, 16:13:35 »
Jeśli jest kompletny (tacka, pokrętło, hopper) i działa w nim wszystko to cena powiedzmy że OK. Utargowałbym na nowe żarna, chyba że z przebiegu młynka (wyświetla ilość porcji) wyjdzie, że nie zrobił jeszcze 400kg kawy. Fajny cichy i szybki młynek.

W ciemno bez oględzin i testu bym nie kupił za takie pieniądze.

LMWDP #469

Halik

  • Gość
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2018, 16:34:22 »
Dziękuję. :)
Czekam jeszcze na informację o przebiegu tego młynka, skoro jest dostępna na wyświetlaczu.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad 2018, 16:43:02 »
Manual do tego młynka, na 11 stronie masz przykład jak to wygląda. Ilość pojedynczych i podwójnych porcji.

Przyjmij odpowiednio 8 i 16g na porcję ;)
LMWDP #469

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2018, 20:17:31 »
No to ja napiszę, bo od @drUsagi zakupiłem ów młynek pół roku temu. Wcześniej używałem Mazzera z dozownikiem, a szukałem czegoś z namielaniem bezp do kolby.
Na pewno jest cichy. Dobrze odmierza zaprogramowane dozy. Po wymianie żaren, choć chyba nie musiałem (kupiłem chyba ostatnie w ATP) przemiał bardziej puszysty, ale to chyba też związane z tym, że w tym samym czasie wyjąłem taką klapkę co miał przykręconą na wylocie, coś ala antyzbrylacz. Po tym młynek trochę brudził naokoło. Teraz założyłem antyzbrylacz z cieniutkiego drucika, jest lepiej, choć młynek ciągle troszkę zbryla.
3 - 4 razy zdarzyło sie, że silnik nie chciał wystartować/ruszyć. Pomaga wtedy lekkie (jeden - dwa) obroty śrubą do mikroregulacji - rozkręcenie żaren. Tu widać, że Mazzer miał mocniejszy silnik.
Poza tym nic się nie dzieje, jestem zadowolony, kupiłem w ciemno ale dlatego że od Doktora :-) I zgadzam się z Nim, że z taką cenę musisz być pewny co bierzesz.
Myślę, że z częściami może być w PL krucho, nie jest to popularny model.

Halik

  • Gość
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad 2018, 21:39:14 »
Dzięki. Wciąż czekam na odpowiedź, bo sprzedająca jest jeszcze w pracy.

Offline pl_adamk

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Szukam
  • Młynek: również szukam...
Odp: Casadio Enea on Demand
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2019, 13:06:38 »
Witajcie, odkopuję temat. Mam 3 szybkie pytania odnoście młynka jak w temacie bo widziałem opcję kupienia w moim mieście za 1,2k:
 - jaka jest orientacyjna żywotność żaren? Ewentualna wymiana jest kosztowna/problematyczna?
 - Jest możliwość dokupienia mniejszego hoppera, np 250g?

No dobra, czwarte pytanie - taki młynek to dobra opcja na pierwszy sprzęt do mielenia na początek  walki o przyzwoity czarny napar?   kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi