Autor Wątek: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015  (Przeczytany 30124 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #120 dnia: 04 Styczeń 2016, 14:26:36 »
Tak ten Sundlaug zasmakował, że pod koniec stycznia pewnie pójdzie (zbiorowe?) zamówienie. Ceny ok, przesyłka do Polski ok.

jak będziesz coś organizować, daj znać :)

Offline ruseus

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: -
  • Młynek: -
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #121 dnia: 08 Styczeń 2016, 13:35:28 »
A mi właśnie się zrobiło przykro. Bo dostałem paczkę na którą nie zasłużyłem :(

Chciałem wziąć udział w konkursie, wiec zarejestrowałem się na stronie podanej na początku tematu. I wstępnie wszystko wyglądało w porządku. Ale jakaś dziwna rejestracja. Nie dostałem ani potwierdzenia udziału na maila, ani nie dostałem adresu osoby która miałbym obdarować.
"No nic" - myśle sobie - "pewnie coś się skopało przy rejestracji i albo nie biorę w ogóle udziału, albo dostanę potem" - jako że pierwszy bralem udział, nie wiedziałem kiedy mam dostać adres.
Napisałem do nich w tej sprawie. Odpisali mi że nie było żadnego zgłoszenia do konkursu, dlatego nie biorę udziału w nim. No trudno.

Zapomniałem juz całkowicie o tym wszystkim aż do dziś... Kiedy dostałem paczkę. No i tu nie ogarniam. To oni w systemie nie widzieli ze biorę udział? Bo jakim cudem ktoś dostał koje dane do wysyłki i wiedział że chodzi o obdarowywanie się kawą? Dziwna sprawa. Ale czuje się strasznie głupio, że nie mogłem nikomu wysłać rownież :/





Tapnięte dłutem do kamienia

Offline ruseus

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: -
  • Młynek: -
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #122 dnia: 08 Styczeń 2016, 13:55:04 »





Tapnięte dłutem do kamienia

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #123 dnia: 08 Styczeń 2016, 14:05:23 »
Teraz musisz zmienić nick na Forum i podzielić się wrażeniami teksańskiej kawy ... Prezent ładny :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Styczeń 2016, 14:11:57 »
jak to mówią w usa "what comes around goes around" więc trzeba przekazać jakoś to dobro ;). Napisz może do wichtelnów jak się ma sprawa i czy ktoś się zgłosił poszkodowany, że wysłał a nie dostał. Może będą mogli Ci jakiś adres podać, to się zrewanżujesz ;) Albo zrób jakąś paczkę z kawą np. dla schroniska dla bezdomnych.

Offline ruseus

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: -
  • Młynek: -
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Styczeń 2016, 14:24:14 »
Chyba tak właśnie zrobię @krystians :) bo aż mi głupio kosztować tej kawy z myślą że ktoś został bez prezentu


Tapnięte dłutem do kamienia

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Styczeń 2016, 14:27:35 »
Oddanie takiej kawy bezdomnym byłoby... co najmniej nierozsądne. Lepiej za kwotę zbliżoną do wartości kawy zrobić paczkę żywnościową, albo wpłacić ją na jakiś szczytny cel, gdyż będzie z tego większy pożytek. Zacząłbym jednak od kontaktu z organizatorem. Poza tym i na naszym forum jest chyba ktoś, kto paczki nie dostał - zostań jego Mikołajem i wyslij tą, lub inną kawę  ;)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:00:20 »
Na grupie TWW na facebooku znalazłem taki post:
"And it's true, there are so many reasons why the coffee doesn't arrive: it is still on the road, customs holds it, bad parcel service, or a coffee addicted mail man...
What we gonna do is: make a survey (similar to last year) where we will ask you if you shipped the coffee, received the coffee, how long it took...
But don't expect answers or anything, we just can't do it. Sorry. And please don't come up with super ideas and suggestions what we could do, that will be part of the survey. But remember the size of the project. More than 2.000 people! And the circumstances! Not every parcel service is as reliable as DHL or FexEx. And in some countries, customs don't even notify you, they just retain the coffee.
We hope you understand."

Więc może być trudno z uzyskaniem po raz kolejny adresu, bo pewnie są zawaleni pytaniami stylu "dlaczego jeszcze nie dostałem".
Ja tam mam nadzieję, że moja idzie z daleka :)

Offline ruseus

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: -
  • Młynek: -
Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:12:50 »
Napiszę do nich tak czy siak.
Jeśli nie dostanę odpowiedzi to poszukam jakiegoś poszkodowanego na forum ;)

P.S. Ktoś tu pisał o czasie dostawy. Moja przesyłka była podstemplowana 30.12.2015, w Austin, Texas. Dzisiaj została doręczona, wiec szła trochę ponad tydzień. Jak na przesyłkę z USA, i to jeszcze w trakcie świat, to szybko :)

Tapnięte dłutem do kamienia
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2016, 15:14:54 wysłana przez ruseus »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:52:36 »
@spinacz coś takiego właśnie miałem na myśli, a kawa jako dodatek. Nie żeby nie wiadomo jak wyrafinowaną kawę dawać, choć myślę że Ci ludzie z noclegowni w kwestii smaków niewiele się różnią od przeciętnej społeczeństwa, ale może łatwiej docenić im coś smacznego.? Właściwie to nie musi być w ogóle kawa, ino jakieś dobro, które ucieszy obdarowanego :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Styczeń 2016, 16:58:02 »
Wysłałem 12 grudnia do USA ale nie mam informacji zwrotnej czy paczka dotarła a poczta nie umożliwia śledzenie paczek na terenie Stanów. No i w drugą stronę to samo, nic a nic :(

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #131 dnia: 08 Styczeń 2016, 17:01:27 »
Mnie spotkało to samo co ruseusa.
Na mojego maila zarejestrowałem siebie i brata. Przyszedł jeden mail potwierdzający, a Markus odpisał, że dublety mailowe były kasowane.
Ale jak widać ktoś dostał też i mój adres (brat dostał był kawę) i dostałem paczkę samemu nie wysyłając. Strasznie głupio. Mam zamiar poczekać chwilę i znaleźć przez fb wiarygodnego nieszczęśnika, który nie otrzymał kawy.
Napisałem w tej kwestii do Markusa parę dni temu. Przeczytał, ale nie odpisał.
Obawiam się, że problem może być szerszy i może ich przerastać...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #132 dnia: 08 Styczeń 2016, 17:09:26 »
ja myślę, że mają nieogarnięty system do losowania komu paczkę wysłać... albo zgłosiło się na tyle dużo osób, że się wykrzaczył i sami nie wiedzą, kto info dostał a kto nie.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #133 dnia: 08 Styczeń 2016, 20:59:31 »
ja dostałem kawę z Kaliforni, a moja żona z Niemiec i o dziwo moja kawa (kawy ;-)) poleciała na Florydę a mojej żony też do Niemiec :)
Niestety nie mam info z drugiej strony że kawy dotarły. Wysłaliśmy dwa takie same zestawy z 2 kawami i słodkim dodatkiem.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Sekretny Kawowy Święty Mikołaj - Third Wave Wichteln 2015
« Odpowiedź #134 dnia: 17 Styczeń 2016, 20:18:05 »
Kenia Kedovo z niemieckiej palarni Rabenschwarz jest od soboty u mnie. Wraz z miłymi, słodkimi dodatkami. Na razie nie otwieram, chcę wrzucić na FB z hashtagiem, jak należy.
Moja poleci do USA, jak tylko wyskubię trochę kaski na zakupy u Gorana.  :-[
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi