Autor Wątek: Czajnik z regulacją temperatury  (Przeczytany 31642 razy)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #90 dnia: 04 Październik 2018, 05:15:31 »
takie coś znalazłem dziś w polskim sklepie, ktoś testował już go?

https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Wyposazenie-kuchenne/Czajniki/Garcon-Pro-czajnik-elektryczny-pojemnosc-1-litr-1850-2200-W-stal-nierdzewna.html?utm_source=ceneo&utm_medium=psm&utm_term=10032291&utm_campaign=Dom%20i%20Rozrywka

Ja mam czajnik doktora hetznera który wygląda dokładnie jak ten klarstein z regulacją temperatury w rączce.
Wydaje mi się, że to pewnie jeden i ten sam producent robi te czajniki, tylko zmieniają sobie napisy na zewnątrz.

Mój czajnik codziennie gotuje wodę. Niestety nie jest dokładny i muszę sprawdzać wodę zewnętrznym termometrem. Czasami wyłącza się zbyt wcześnie (co jest lepszą sytuacją), a czasami przeleci przez zadaną temperaturę. Jeśli niedogotuje - ustawiam 100'C i ręcznie na wyczucie uruchamiam go. Słyszę kiedy włącza się grzałka i jeśli chce podnieść o 1'C wodę to czekam sekundę lub dwie.
A jeśli przedobrzy to czekam dłużej ;-)
Nauczyłem się z tym żyć i mi to mocno nie przeszkadza o ile czajnik nie przegotuje wody a mi się nie spieszy :P

Obecnie jestem zdania, że dołożyłbym do czajnika i kupiłbym Brevistę lub Bonavitę. Chociażby jeszcze z tego powodu, że regulacja w rączce powoduje, że zawsze kiedy bierzemy czajnik do ręki, zrywamy kontakt sterownika z prądem i go resetujemy. Nikt nie pomyślał o tym, aby zrobić jakieś podtrzymanie na akumulatorku czy cusik.

Potwierdzam, że nawet jeśli mam 1 litr wody w czajniku, woda się gotuje szybko, bo grzałka ma moc. Ale przez to, że ma moc, dogrzewa wodę po wyłączeniu przez "niby" regulator temperatury.
Dzisiaj chciałem mieć 93'C i miałem 94,6 :) Z reguły ustawiam stopień niżej niż potrzebuje i nawet jeśli przegrzeje mi wodę o pół stopnia, to zanim poleję filtr i ogarnę ceremonię całą, to mam wodę w sam raz.
Ale nie jest to idealne rozwiązanie. Dla wygody obecnie bym dopłacił.

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline magicwojtek

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: BLAUPUNKT CMP301 /OXO good
  • Młynek: Severin km 3873
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #91 dnia: 15 Październik 2018, 19:30:11 »
hej.
polecicie jakiś tani i mały czajnik z regulacją temperatury ? najlepiej aby był na 0.5-1l wody. myślałem aby kupić najprostszy czajnik+ do tego czujnik temperatury który by rozłączał przy 95 C.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #92 dnia: 16 Październik 2018, 04:46:22 »
hej.
polecicie jakiś tani i mały czajnik z regulacją temperatury ? najlepiej aby był na 0.5-1l wody. myślałem aby kupić najprostszy czajnik+ do tego czujnik temperatury który by rozłączał przy 95 C.

Jeśli zewnętrzny czujnik temperatury rozłączy Ci przy 95'C to niestety ciepło grzałki "dogotuje" Ci wodę bardziej. To nie jest zbyt precyzyjne rozwiązanie.
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Październik 2018, 08:36:42 »
@magicwojtek - pytasz o czajnik czy konewkę? Jeśli czajnik to za około 100 PLN masz je w Lidlu, jak konewka to najtańszą opcją są te na promocji Amazonu - linki na poprzednich stronach wątku - choć nie wiadomo do końca jak z ich wytrzymałością.
LMWDP #469

Offline magicwojtek

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: BLAUPUNKT CMP301 /OXO good
  • Młynek: Severin km 3873
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Październik 2018, 15:00:01 »
 Czajnik czajnik :-). To dzisiaj podjadę zaatakować Lidl. Chociaż w media player expert widziałem takie po 100 zł też.

111 w Lidlu ;-).
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2018, 16:00:11 wysłana przez magicwojtek »

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #95 dnia: 18 Październik 2018, 05:24:08 »
Jeśli nie zależy Ci na jakości super czajnika, który trzeba sprawdzać zewnętrznym termometrem, to kup sobie za 200zł z amazona.
Teraz widziałem, że produkują wersje z "pulpitem" w podstawce. Bo ja mam taki w rączce i po zdjęciu z podstawki resetuje się temperatura.
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Listopad 2018, 14:20:09 »
Taki Fellow Stagg kosztuje 2x więcej niż srebrny buono i stówkę więcej niż czarny, warto?
Mowa o zwykłych konewkach bez regulacji temperatury.
¯\_(ツ)_/¯

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Listopad 2018, 21:56:07 »
Jest chiński odpowiednik w postaci firmy Albohes.
Konewka z regulacją temperatury co 1 celsjusz/farenheit(dokładniej) w granicach 130-150zl

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #98 dnia: 22 Listopad 2018, 14:12:36 »
Biorę pod uwagę dwie opcje, albo konewka na gaz, albo elektryczny z regulacją temperatury. Gooseneck pod prąd traci swój urok.

1. Po taniości - Hario Buono
2. Drożej Stagg vs SENCOR SWK 1280SS w promocji za 330 zł
3. Do wymyślenia.
¯\_(ツ)_/¯

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #99 dnia: 22 Listopad 2018, 15:43:02 »
Jeśli masz zamiar kawę w dripperze zaparzać to opcja nr 1 jest tą właściwą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi