Autor Wątek: Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?  (Przeczytany 4060 razy)

Offline floru85

  • Wiadomości: 2
Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?
« dnia: 31 Grudzień 2014, 18:38:22 »
witam, posiadam ekspres Philips Senseo HD 7852/50 (na tzw pady), moje pytanie jest następujące czy jest to ekspres przelewowy czy może ciśnieniowy ,a może nisko ciśnieniowy? Pytam gdyż chcę używać coffeeduck i nie wiem jakiej grubości zmielenia ziarna będę potrzebować (posiadam młynek żarnowy) i wiem ,że grubość mielenia zależy od używanego ekspresu, proszę o odp bo mam rozbieżne informację. Jedni podają ,że jest o mocy 1,5 bar a inni 15 bar, natomiast w internecie można się spotkać z różnymi informacjami raz ciśnieniowy raz przelewowy. Dla znawcy tematu z góry dzieki
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2014, 18:42:19 wysłana przez floru85 »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2015, 08:10:38 »
Parametr ile bar ma Twoja maszynka nic Tobie nie da, musisz metodą prób i błędów mielić kawę.
Może warto, do celów porównawczych, zobaczyć w jakim stopniu jest zmielona kawa w "padzie" - to da punkt wyjściowy,
ale i tak zmieniając kawę (gatunek/marka) powinno się wyregulować stopień zmielenia.

I jeszcze jedno, owe 15 bar to ekspresy tej klasy mogą mieć tylko i wyłącznie na papierze.

Offline floru85

  • Wiadomości: 2
Odp: Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2015, 08:55:48 »
KrzychK zgadzam się z Tobą w 100 % jeżeli chodzi o metodę prób i błędów,porównaniem "konsystencji" z pada itd,  jednakże chciał bym wiedzieć jaki rodzaj ekspresu posiadam przelewowy , ciśnieniowy czy nisko ciśnieniowy ,nawet z samej ciekawości?? Ponadto identyczne urządzenie użytkują w mojej rodzinie jednakże nie posiadają młynka i przy zakupie kawy sprzedawca pyta jak zmielić pod jaki ekspres (rodzaj) sama nazwa philips senseo sprzedawcy nic mu nie mówi jego interesuje przelewowy, ciśnieniowy, niskociśnieniowy i tu się pojawia pytanie z wątku

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2015, 09:20:50 »
Nawet producent w materiałach reklamowych nie zająknął się nt ciśnienia.
Ale te Twoje wyszukane 15bar to 1,5bar ale bez przecinka.
Zdecydowanie niskie ciśnienie - co słychać na filmach z zaparzania.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Philips Senseo jaki rodzaj ekspresu ?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2015, 09:44:20 »
Dzwoń do Philips Polska.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi