Autor Wątek: ścianka z kawy - dekoracja  (Przeczytany 3035 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
ścianka z kawy - dekoracja
« dnia: 18 Listopad 2014, 13:36:14 »
Będę robił coś w rodzaju ścianki działowej/przegrody w pomieszczeniu i koncepcja jest taka żeby to zrobić w formie szyby zespolonej laminowanej wypełnionej kawą. Mam wątpliwości co do tego czy kawa w środku nie będzie pleśniała, gniła z czasem bo demontaż byłby trudny i kłopotliwy a kawy też tam wywrotka wejdzie. Ktoś z Was ma doświadczenie w tego typu "dekoracjach" ? Jak to zabezpieczyć ? Jakiś gaz tam wtłoczyć ?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: ścianka z kawy - dekoracja
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2014, 14:31:42 »
Z kawą nie powinno sie nic złego dziać. Wiłgotność po upaleniu nie wielka, bakterii i pleśni brak, jeśli tylko będzie chermetycznie zamknietę to już spokój bo najwięcej szkody to może kurz zrobić. Jeśli kupisz świeżą włoską kawę, to przynajmniej dwa lata wytrzyma, tak piszą producenci a potem i tak może Ci się juz znudzić ;) Widziałem w Tchibo takie witryny z kawą, nie wierze że dawałi jakiś gaz do środka. Jaka duża ta ściana ma być? Chyba też strzele sobie w domu coś takiego. 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ścianka z kawy - dekoracja
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2014, 14:47:19 »
Z czasem pojawia się specyficzny zapach. Warto kawę odizolować od otoczenia.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: ścianka z kawy - dekoracja
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2014, 15:01:39 »
Zależy jaka gruba byłaby ścianka. Może warto byłoby wypełnić czymś tą ściankę w środku, a kawę wysypać tylko z wierzchu (po brzegach) - "na widoku".  Nie trzeba byłoby wtedy kupować tyle kawy na dwie cienkie warstwy.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: ścianka z kawy - dekoracja
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2014, 18:25:26 »
Ścianka ma być na tyle gruba by nie było widać co jest po przeciwnej stronie czyli w zależności od wielkości ziarna. Ja robiłem "testy" na ziarenkach o długości 10-11mm i wyszło, że odległość między szybami musi być minimum 25mm by uzyskać wymagany efekt wizualny. Będą to więc szyby 5mm zespolone dwiema ramkami 12mm lub 12+16mm bo akurat takie ramki są dostępne. Całość będzie zamknięta tak jak typowa szyba zespolona w oknie. Mogę to wypełnić argonem lub ditlenkiem węgla bo akurat takie gazy mam dostępne ale czy to coś da ? Czy wpłynie na trwałość kawy ? Szyby okleję folią na wypadek stłuczenia.
Ścianka ma mieć wielkość około 160x320cm ale nie wiem czy całość wykonam "w kawie" czy będzie to kombinacja z drewnem lub czymś innym.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ścianka z kawy - dekoracja
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2014, 18:33:12 »
Nie wiem czy z czasem kawa olejków nie puści. Może to pobrudzic szybę od środka i zepsuć efekt wizualny.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi