Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 101930 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #270 dnia: 16 Czerwiec 2023, 11:08:50 »
@Heniutek bo to tylko klocek ze stosunkowo niskiej serii, tyle tylko że mnie Sansui zauroczyło ciepłym lampowym brzmieniem i filozofią marki, a ten maluch zaskoczył swoja kulturą i muzykalnością przekazu więc poszedłem dalej w Górę i Wodę ;-)  Quadro raczej chyba mało do wykorzystania obecnie ?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #271 dnia: 16 Czerwiec 2023, 11:23:29 »
To była taka namiastka quadro, takie chyba troche oszukane, gdzies byly opisy jak to quasi działalo.

Niestety jak dokupiliśmy 2 parę kolumn to nie było gdzie postawić, więc o odsłuchu na 4, nic nie powiem :(
Dzisiaj pewnie gdzieś te sprzęty stoją "zawinięte w koc" u rodziców.
Polskie radio w tamtych czasach (lata 70-te i 80te)  chyba robiło próby z nadawaniem audycji quadro, ale za młody jestem żeby coś więcej powiedzieć.
Diora miała chyba takie prawdziwe quadro.

Mialem kiedys wieże Sony z surroundem i pamietam że potrafiło to zaskoczyć pozytywnie, ale
to bardziej na "zielonych sesjach" odsłuchowych ;)


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #272 dnia: 16 Czerwiec 2023, 11:36:45 »
Quadro z jakiegoś powodu się nie przyjęło, jak TV 3D, pewnie z racji braku materiałów odsłuchowych w tym formacie, to polskie rozwiązanie (namiastka quadro) pewnie miało na celu rozciągnięcie sceny, wielokanałowość ale tak naprawdę obecnie sprzęty quadrofoniczne są drogie, mega drogie w serwisie a układ nie pracuje bo nie ma czego posłuchać w tym formacie więc to piękne sprzęty ale bez możliwości wykorzystania jego funkcjonalności w tym zakresie.   

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #273 dnia: 16 Czerwiec 2023, 12:00:25 »
Podoba mi się w tych Unitrach pomysł wykorzystania e-ink i podświetlenia przyjemnym dla oka światłem. Od dziecka zawsze podobały mi się te podświetlenia, czy to skali radia, czy elementów wzmacniacza. Co roku jestem w mieście, w którym były zakłady Unitry tj. w Dzierżoniowie. Jest tam sporo rzeźb na terenie miasta poświęconych konkretnym modelem urządzeń. Z tego co kojarzę to wiele produktów Unitry bazowało na Pioneerze.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #274 dnia: 16 Czerwiec 2023, 12:31:54 »
Unitra to zjednoczenie przedsiębiorstw. W Dzierżoniowie była Diora, Radmor w Gdyni, Tonsil we Wrześni, itd.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #275 dnia: 16 Czerwiec 2023, 12:39:24 »
W Dzierżoniowie była Diora
Tak, tak. Mam jeden z ostatnich zestawów Diory.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #276 dnia: 17 Czerwiec 2023, 10:36:46 »
Cytat `` Słuchanie muzyki to pewien rytuał, tak jak dla niektórych parzenie kawy`` :-)
 https://www.pb.pl/unitra-znow-zaczela-grac-1188210

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #277 dnia: 18 Czerwiec 2023, 09:48:40 »
Cytat `` Słuchanie muzyki to pewien rytuał, tak jak dla niektórych parzenie kawy``
 https://www.pb.pl/unitra-znow-zaczela-grac-1188210


Wzmacniacz 14 999 zł. Odtwarzacz CD 6 499 zł. Gramofon 10 999 zł. Kolumny głośnikowe  19 999 zł. Razem 52 496 zł. Powodzenia.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #278 dnia: 18 Czerwiec 2023, 10:30:59 »
@Jeżyk to akurat nie nasz problem, w audio kable głośnikowe potrafią tyle kosztować, ludzie teraz płacą po 35 000 za 60 letnie Sansui które dodatkowo może wymagać gruntownego serwisu więc pewnie na to samo liczy Unitra. A tak swoją drogą to sprzęt z lat 60-70 tych który w zakupie i renowacji kosztuje np kilkanaście tyś złotych potrafi grać o niebo lepiej niż obecne konstrukcje które kosztują trzy lub cztery razy drożej, więc to się ekonomicznie opłaca a dodatkowo jest to inwestycja.

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #279 dnia: 18 Czerwiec 2023, 19:09:44 »
Słuchanie muzyki to pewien rytuał, tak jak dla niektórych parzenie kawy`` :-)
Zdecydowanie coś w tym stwierdzeniu jest... Piszę to jako audiofil i kawosz... :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #280 dnia: 18 Czerwiec 2023, 20:46:45 »
Cytat `` Słuchanie muzyki to pewien rytuał, tak jak dla niektórych parzenie kawy``
 https://www.pb.pl/unitra-znow-zaczela-grac-1188210


Wzmacniacz 14 999 zł. Odtwarzacz CD 6 499 zł. Gramofon 10 999 zł. Kolumny głośnikowe  19 999 zł. Razem 52 496 zł. Powodzenia.
Chętni na pewno będą. Pytanie tylko czy jakość będzie adekwatna do ceny...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #281 dnia: 18 Czerwiec 2023, 21:14:19 »
Chętni na pewno będą.
Na tego typu dźwięk:
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #282 dnia: 18 Czerwiec 2023, 22:15:41 »
Na markę. Poza tym zaraz się znajdą tacy, którzy stwierdzą, że to nie ma znaczenia albo dorobią jakieś inne teorie...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #283 dnia: 19 Czerwiec 2023, 13:00:44 »
Firmy od lat zajmujące się produkcją High End mają renomę. Ta Nowa Unitra jeszcze NIC nie zrobiła, a chcą horrendalne pieniądze za "niewiadomoco". Jeśli tylko firmują sprzęt zaprojektowany i wykonany przez kogoś innego, to co to za Unitra. Unitra przynajmniej się nie wstydziła, że produkuje coś licencyjnego. NU w opisie twierdzi, że większość komponentów jest produkcji polskiej. No, ciekawe które to komponenty, pewnie wkręty, blacha na obudowę i chassis. No może jeszcze rezystory, płytki laminatu, gałki, przewody itp. Bo jakoś nie przypominam sobie, żeby istniała firma produkująca półprzewodniki w Polsce.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #284 dnia: 19 Czerwiec 2023, 14:07:39 »
Zgodzę się ale z jednym zastrzeżeniem, dopiero debiutują więc jeszcze nic nie pokazali, być może (osobiście nie jestem raczej o tym przekonany) będą teraz zdobywać dobre recenzje, nagrody, wyróżnienia i wyrabiać sobie dobrą opinię. Cenę ustawili tak jak chcą się pozycjonować i obecnie rzeczywiście wydaje się ona nie adekwatna do czegokolwiek, ale mamy przecież w kraju sporo dobrych twórców audio, niezłych manufaktur i zdolnych konstruktorów poczynając od głośników, poprzez transformatory, wzmacniacze itd
Czy bym kupił Unitrę, hm raczej nie bo to dla mnie wielka niewiadoma i są bardziej uznane konstrukcje w podobnej cenie.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2023, 14:18:22 wysłana przez mlopus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi