Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 102006 razy)

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #75 dnia: 05 Grudzień 2013, 18:01:29 »
No lipa pan panie. No nie chce im się pisać.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Marzec 2014, 08:29:31 »
Kochani, powiedzcie mi taką rzecz. Marzy mi się zestaw głośników 5.1, ale żeby jak najbardziej zredukować ilość kabli. Są zestawy z bluetoothem. Jak to działa? Główny wzmacniacz ma moduł BT, który komunikuje się z urządzeniem i rozsyła po kablach audio dźwięk do głośników?

I taka kwestia - http://www.sony.pl/electronics/kino-domowe-wszystko-w-jednym/bdv-n9200w-n9200wl - w opisie stoi: Wzmacniacz bezprzewodowy. Co to?

Urządzenia, jakie chciałbym do tego podłączyć, aby śmigały to smartfon z androidem, iphone oraz laptop (niekoniecznie wszystko na raz :P)

Pioneer widzę że dokłada 3 miesiące Spotify Premium co jest bardzo fajną opcją...

No i na jakie firmy zwrócić uwagę, co brać pod uwagę itp. Cena.... Ze średniej półki.

« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2014, 08:31:50 wysłana przez Poe »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Czerwiec 2014, 23:57:12 »
Potrzebuję jakieś tańsze kolumny do pracy - używki do 500zł. Coś lepszego od wysłużonych altonów, w których poleciały membrany w wysokotonowych głośnikach ze starości chyba.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Czerwiec 2014, 14:17:47 »
Jak wystarczą małe to ładnie grają Tannoye M1. Kto wie, może będę sprzedawał swoje jak kupię większe  ;)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Czerwiec 2014, 14:42:51 »
Już mam Tannoy M3 produkcji U.K. Słyszałem, że są najlepiej wykonane, produkowane na Węgrzech są niestarannie zrobione, a widziałem że teraz i w Tajwanie produkują. Poprawa jest znacząca. W starych altonach wysokie tony to jakby przez mgłę idą, takie przytłumione. A tu już jest fajnie, jeszcze jakiegoś Rotela niedrogiego poszukam i będzie dobrze. Podobno ładnie grają z Rotelem.

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Czerwiec 2014, 17:47:45 »
Do Tannoyów jeszcze polecam Cambridge Audio. Mam w sypialni M1 i CA A1 i świetnie razem to gra.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #81 dnia: 09 Lipiec 2014, 11:29:29 »
Kochani, powiedzcie mi taką rzecz. Marzy mi się zestaw głośników 5.1
No i nikt Ci nie odpowiedział a szkoda bo ja też mam podobne zapotrzebowanie z tym że ja ze wzmacniaczem bym chciał. Zadałem pytanie na jakimś forum audio to mi kable za 1700 ktoś wciskał a jak określiłem budżet na około 2 tyś. to mnie wyśmiali. Ja audiozbokiem nie jestem tylko mi potrzeba coś lepszego niż głośniki w TV a po wstępnej orientacji w sklepie MM dochodzę do wniosku, że ładny (wizualnie) sprzęt można nabyć za około 2 tyś. Sporo tego zalega w sklepach i tu pytanie moje który producent w tym przedziale cenowym ma coś co kilka lat będzie grało ?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Lipiec 2014, 12:18:42 »
A jak duże pomieszczenie jest?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Lipiec 2014, 12:29:46 »
Zamiast się cieszyć, że jeżeli brak wiedzy w tak specjalizowanej działce jak zestawy all-in-one to i porad nie ma, Wy marudzicie.

ps. Przed zakupem warto zestaw posłuchać. Bez słuchania nic bym nie brał. Coś z tego słuchałeś? Brałeś swoją (doskonale Tobie znaną) płytę?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Lipiec 2014, 12:55:22 »
Pokój ma około 7,5 na 9 metrów nie mam dywanów ani zbyt wielu mebli. Dźwięk z TV słabo słychać a jak się konkretnie pogłośni to dudni i wyje i marnie to słychać. Nie wiem co w tej dziedzinie nazywa się all-in-one ale mnie interesuje wzmacniacz 5.1 i zestaw kolumn. Kable mam rozprowadzone pod wylewką z gniazdami głośnikowymi na ścianie w rogach pomieszczenia więc nie potrzebuję jakichś bezprzewodowych technologii stosować. Do tego zestawu będzie włączony tylko TV a ściślej to raczej tuner NC+ Nie słucham i nawet nie posiadam płyt CD z muzyką ani bluecośtam z filmami. Wychodzę z założenia że może być tylko lepiej ale sprzęt Panasonic czy LG z cienkimi plastikowymi trzeszczącymi kolumno-słupkami jakoś mi nie pasuje. Wydaje mi się, że długo to nie pochodzi a wymiana takiego sprzętu oznacza w praktyce konieczność zaglądania w miejsca gdzie jest duże kurzu i kłębowiska kabli.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Lipiec 2014, 13:09:55 »
Kochani, powiedzcie mi taką rzecz. Marzy mi się zestaw głośników 5.1
No i nikt Ci nie odpowiedział a szkoda bo ja też mam podobne zapotrzebowanie z tym że ja ze wzmacniaczem bym chciał. Zadałem pytanie na jakimś forum audio to mi kable za 1700 ktoś wciskał a jak określiłem budżet na około 2 tyś. to mnie wyśmiali. Ja audiozbokiem nie jestem tylko mi potrzeba coś lepszego niż głośniki w TV a po wstępnej orientacji w sklepie MM dochodzę do wniosku, że ładny (wizualnie) sprzęt można nabyć za około 2 tyś. Sporo tego zalega w sklepach i tu pytanie moje który producent w tym przedziale cenowym ma coś co kilka lat będzie grało ?



To trzeba było powiedzieć, że możesz mu dać 2 kilo czekolady za kable ;)
Jeśli nie jesteś wymagający to sprzęt z marketu ci wystarczy, ja po swoich doświadczeniach  nie kupię już nowego sprzętu. Co z tego, że odsłuchasz, wybierzesz niby dobrej klasy sprzęt w sklepie dla audiofilów jak i tak cię oleją w razie awarii. Przeglądając fora specjalistyczne dowiesz się, że 2k, 5k, 10k, to za mało .
Więc albo z marketu i nie będzie żal jak zdechnie, albo używki w takiej cenie ale lepszej klasy. Ja kupiłem ostatnio kolumny od użytkownika audio-vision z allegro i jestem zadowolony, grają o wiele lepiej niż moje stare kolumny. Ma on trochę fajnego sprzętu, może z UK ściąga. Można zagadać i coś skompletuje, napewno lepiej taki zestaw zagra niż plastikowe głośniczki  z MM. Np ROTEL RSP-1066. Dodam jeszcze, że nie musisz od razu 5 kolumn stawiać, znaczącą poprawę uzyskasz przy amplitunerze i głośnikach frontowych.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2014, 13:13:37 wysłana przez gromog »

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Lipiec 2014, 13:21:05 »
@maro, ja swój sprzęt kupiłem tutaj , mega pomocny człowiek :) masz niedaleko więc załatwisz temat na miejscu.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Lipiec 2014, 13:51:46 »
Na taką przestrzeń to plastik się nie nada.
Musi być zapas mocy, aby dźwięk był czysty.
Używam w domu i aucie HK i rozkręcenie nawet na maxa powoduje, że brak jakichkolwiek zniekształceń.
Na marginesie nie podbijam niskich i wysokich.
Odsłuchuję zawsze na 0.
Dźwięk jest taki, jak wychodzi od Producenta/Inżyniera, który go tworzył.
80 do 100W na kanał moim zdaniem.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Lipiec 2014, 15:40:39 »
maro

jeżeli sprzęt relatywnie tani, nie audiofilski to w np. polpaku (.com.pl) zerknij na Kodę czy Taga
Kable głośnikowe miedź beztlenowa o odpowiednim przekroju za parę złotych z metra i masz komplet.

Tam są nawet tanie zestawy z ampli, trzeba jedynie dołożyć sub (jeśli potrzebujesz do 5.1) i finito.
Zdecydowanie lepiej będą brzmiały niż coś w stylu LG plastik...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Sierpień 2014, 19:04:57 »
Hmm, tak parzę na swoje stereo i nawet ten mizerny zestaw kabli do tego kosztował więcej niż 1700, ale przy 5.1 pewnie to nie ma sensu i mogą być takie "zalane wylewką" ;). Chyba nie pomogę....Jestem i już chyba do końca tego marnego żywota pozostanę fanem lampowych rozwiązań stereo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi