Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 95865 razy)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #225 dnia: 10 Luty 2019, 19:50:23 »
Rozumiem starych wyjadaczy ;)

Kiedyś używałem. Teraz stwierdzam, że mowa o jakości dźwięku w przypadku dokonałowych to bzdura...

Quna, nie chce mi się inwestować w duże nauszniki. I jeszcze zewnętrzny amp do nich. Już mam jedne audio stacjonarne.
powoli się nawracam!! :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #226 dnia: 10 Luty 2019, 20:07:50 »
Ja też mam w domu ale jakoś nie czuję potrzeby kupowania słuchawek z najwyższej półki do chodzenia po mieście a tym bardziej targania jeszcze wzmacniacza do nich. Posłuchać lubię, ale audiovoodoo to nie dla mnie...

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #227 dnia: 10 Luty 2019, 20:19:53 »
Nie no spoko! Stacjonarka kolumnowa to do domu i słuchawkowa np. przy kompie.
Jednak tanie i dobre słuchaweczki - dokanałówki lub pchły zawsze mi się przydadzą np na tegorocznych feriach.
Chińskie doki za niecałe 17$ z audiovoodoo potrafią mi stworzyć iluzję koncertu live niemal i nie mam im tego za złe.
Za złe mam że po 1h muszę szybko je odłożyć bo robi się mało komfortowo.

powoli się nawracam!! :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #228 dnia: 10 Luty 2019, 20:26:57 »
Jak nie jesteś pewna z allegro, to Venture (to nazwa firmy) Monki spokojnie kupisz na Ali i to chyba bezpośrednio od producenta, czy np na massdropie. Zobacz ceny tylko na Ali uważaj na te właściwe monki, bo identycznie wyglądających z innym logo jest trochę, a nikt ci nie powie co jest w środku, zwłaszcza że przy tej cenie nie warto ryzykować.

A same słuchawki są bardzo warte zakupu, podbiją dolny zakres i są dość duże, są też dobrze wykonane. Do słuchania na ulicy i noszenia w kieszeni ciężko im dorównać, zwłaszcza że mówimy kwotach rzędu 30-40zł. Nie znam żadnych innych w takich cenach, o których warto wogóle rozmawiać o składowych ich brzmienia ;) Jest też nowsza wersja, sama słuchawka jest mniejsza, niektórzy narzekają na za małe uszy ;) i podobno z bardziej neutralnym brzmieniem, ale nie miałem z nimi okazji na żywo. Chociaż ta ich basowość ma swoje plusy. Nie zniekształca zabardzo i chodź w domu na słuchawkach szukam zimnego i jak najbardziej analitycznego odsłuchu, to na zaszumionej ulicy przyjemny jest taki lekki sprzętowy loudness :)

Przy czym przy dokanałowych będą zupełnie inne odczucia, nie powiem ci czy lepsze, bo sam ich nienawidzę i się tym rynkiem nie interesuję, ale porównując do innych zwykłych pchełek, to mając w domu zauważalnie lepsze AKG i tak na codzień noszę monki, są na tyle dobre że uszy od nich nie krwawią ;) a nie szkoda ich zwinąć do kieszeni.

Jeżeli wogóle rozważasz coś z tego segmentu, to warto je kupić chociażby dla samego rozeznania, na pewno się nie zmarnują.

No i kolega co ma wersje z mikrofonem i 3 przyciskami  narzeka na cichy mikrofon.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #229 dnia: 10 Luty 2019, 20:51:35 »
Ja gdybym miał kupować takie coś, to... nic bym nie kupił. Miałem jakieś lepsze sennehisery, chińskie, marketowe, markowe itd. i po czasie stwierdzam, że jednak wolę połazić z nausznymi. Tym bardziej jak przy słuchawkach za 30 zł widzę w aukcji "Fantastyczne brzmienie, wyrównane z bardzo szeroką i szczegółową sceną"... I to jeszcze pewnie grają tak podłączone pod parszywe źródło.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #230 dnia: 10 Luty 2019, 21:00:12 »
Ja gdybym miał kupować takie coś, to... nic bym nie kupił. Miałem jakieś lepsze sennehisery, chińskie, marketowe, markowe itd. i po czasie stwierdzam, że jednak wolę połazić z nausznymi. Tym bardziej jak przy słuchawkach za 30 zł widzę w aukcji "Fantastyczne brzmienie, wyrównane z bardzo szeroką i szczegółową sceną"... I to jeszcze pewnie grają tak podłączone pod parszywe źródło.

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić... Ludzie kupują słuchawki w elektromarkecie za parę groszy i myślą, że to wszystko już gotowe. A karta dźwiękowa w kompie lub dobry odtwarzacz przenośny? Przydaje się :)

Ja używam w pracy smartfona, foobar2000, muzyka format FLAC, wzmacniacz słuchawkowy FiiO E05 i słuchawki seenheiser hd201 lub brainvavz delta, a to i tak takie minimum dla dobrego dźwięku poza domem. Na więcej na razie nie ma kasy :(

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #231 dnia: 10 Luty 2019, 21:34:43 »
Jasne @siewcu  i @Damian pełna zgoda!
Szczególnie przy "Fantastyczne brzmienie, wyrównane z bardzo szeroką i szczegółową sceną". Nie mam tego w 100% na stacjionarce, no może szerokość sceny, podstawa i jakaś tam muzykalność. Przydałoby się jeszcze ciepłych wokali i perły na górze :)

Zadowolona ze słuchawek to byłam przy HD650 + klon albo AKG 701 (moje ulubione kiedyś) + nikt nie potrafił dobrać wzmacniacz.
Jednak nie moja półka cenowa.

OK, co do zakupów wybrałam 2 modele: VE Monk Plus standardowe  i Ve Monk Lite 120om. U prawilnych sprzedawców - na Alle u Bigmarasa wychodzi 120 zeta a w Veclan Store na Ali 25$. Tak więc różnica pomijalna a u polaka szybsza przesyłka :)
powoli się nawracam!! :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #232 dnia: 10 Luty 2019, 21:59:21 »
A ja mam starocie słuchawki i nie miałem problemów ze wzmacniaczem. Taki jest co nie zmienia barwy dźwięku... Teraz jeszcze czekam aż mi w końcu części do DACa dotrą  i będę się bawił w składanie w końcu do kupy całości.

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #233 dnia: 10 Luty 2019, 22:30:30 »
Ojj jakby mi ktoś dokończył AK4490. Miałabym super duper chiński hi-end usb przy kompie i nie tylko  ::)

Teraz jadę na Maya USB wielkości 2 pudelek zapałek :(, troche ostrawy -- to ta neutralność?!?
powoli się nawracam!! :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #234 dnia: 11 Luty 2019, 10:20:29 »
AK4490 powinno być proste do poskładania. Co tam Ci zostało? Podrzuć na priv, może coś się ogarnie ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #235 dnia: 05 Czerwiec 2020, 12:02:32 »
@kulka jak tam sprawa Thorensa, naprawiony?
Po dwóch latach wreszcie udało się ogarnąć temat naprawy :szampan: Dla przypomnienia: Thorens TD318 czekał na likwidację trzasków w jednym z kanałów, a przy okazji na wymianę okablowania. @pj.w, SonusOliva niestety nie grzebie przy gramofonach, niemniej obiecał pomóc gdybym nikogo nie znalazł. Pewna firma ze stolicy, która na swojej stronie chwali się odświeżaniem Thorensów, nie poświęciła mi większej uwagi. W zasadzie żadnej. Ostatecznie moim przypadkiem postanowił zając się pewien jegomość z Krakowa, z polecania @Coil. Napisać że był to strzał w dziesiątkę to za mało. Pochylił się nad gramofonem nie tylko, żeby zlikwidować problem i wymienić przewody, ale żeby wydusić z tego sprzętu wszystko co najlepsze, łącznie z lakierniczymi poprawkami. Nie sztuką jest to zrobić gdy pieniądze nie mają znaczenia, sztuką to uczynić przy bardzo ograniczonym budżecie. Gdybyście potrzebowali serwisu/odświeżenia/ulepszenia gramofonu to tylko tam.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #236 dnia: 15 Wrzesień 2020, 18:51:59 »
Żaden ze mnie audiofil, ale..od jakiegoś tygodnia na moim biurku zawitały po raz pierwszy porządne monitorki :)

Panie i Panowie, Heco Victa Prime 202 :)

Heco_Victa_Prime_.jpg

Grają z Technicsem SU-V570 PXS cap, którego rok z kawałkiem temu kupiłem po nagłej awarii mojego komputerowego zestawu 2.1 od Microlaba. Przez ten czas wzmak grał z przerobionymi satelitkami z tamtego zestawu (w Microlabie padła jednostka centralna - pewnie zasilacz albo coś w ten deseń).

Sporo innych miałem pomysłów przez ten czas, a w ostatnim czasie już ze zrezygnowania nawet chciałem jakiś zestaw od Edifier'a przytulić, ale nic nie mogłem od ręki znaleźć czarnego w macie :/ Kilka innych pasywnych też rozważałem (Wharfedale, Kef, Polk) ale albo cenowo była jakaś masakra, albo znów strasznie duże były, mimo nie najmniejszego biurka. A te przy gabarytach 67 x 265 x 235 mm są w sam raz :)

Wykonanie na porządnym poziomie, winyl nie odłazi, gdzieniegdzie zdarza się że coś nie jakby przetarte na krawędzi, ale nic co się rzuca w oczy. Pudła solidne, z MDFu, 8kg sztuka ;) Początkowo nie byłem przekonany do kształtu, tego zwężania się do tyłu ( jak w niektórych Wharfedale Diamond), ale na żywo wygląda to lepiej niż myślałem i chyba mi się podoba :)

Dźwiękowo? Początkowo byłem raczej rozczarowny. Stare głośniki miałem na kanale B, nowe podłączyłem do A. Puściłem parę kawałków i tak raczej myślę "meh". Potem przełączyłem na B i..prawie spadłem z krzesła :D Pewnie ze trzy razy sprawdzałem czy coś się nie odpięło, albo że coś się przestawiło. No nie wiem jak ja mogłem tyle czasu używać tych małych pierdków :D Raz czystość dźwięku, dwa separacja, trzy pozycjonowanie (nie sądziłem, że mogę czuć aż taką różnicę w zależności od odległości w jakiej siedzę), cztery bas..i to nie jest po prostu bas, to jest BAS! To jak płasko brzmiały stare głośniki nie da się opisać :D Teraz jestem na etapie przesłuchiwania ulubionych kawałków i odkrywania ich na nowo ;) Zresztą tak samo z grami czy jakimkolwiek źródłem dźwięku :D

Tak więc podsumowując..polecam, zwłaszcza za 460zł za parę :D
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2020, 18:57:34 wysłana przez bMind »

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #237 dnia: 15 Wrzesień 2020, 20:26:32 »
Nie jestem pewien czy to dobrze może zagrać, w sumie są całkiem małe, ale takie kolumny raczej nadają się do słuchania z 2-3m. Do komputera lepiej było kupić aktywne monitory bliskiego pola. Np. JBL Mkii 305 albo Adam Audio.
Monitory bliskiego pola są stworzone do słuchania z bliska i zaoszczędziłbyś miejsca i prądu :)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #238 dnia: 15 Wrzesień 2020, 20:44:40 »
Na JBL patrzyłem, ale jakoś mnie nie urzekły :P Może masz trochę racji, ale z drugiej strony nie są to takie kobyły jak chociażby Heco Aurora 300, Wharfedale Diamond 220 czy Q Acoustics (one w sumie są bardziej głębokie niż duże) a często się przewijają w zestawach biurkowych.

A co do prądu..obok stoi mój lab (15U) więc głośniki raczej nie nadwyrężą za bardzo mojego rachunku za prąd :D

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #239 dnia: 17 Wrzesień 2020, 11:19:20 »
U mnie pojawiły się Triangle Borea BR09. Jeszcze wygrzewają się.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi