Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 155879 razy)

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #660 dnia: 18 Marzec 2021, 11:06:19 »
Moim zdaniem zawsze zostanie Ci coś w okolicach oringa ponieważ przy wyjmowaniu pojemnika będą odpadać/opadać na niego wiórki które były na żarnie i w środku samego młynka. Ja to pędzelkiem strzepuję do filiżanki j.w.
PS. Nigdy nie wypadło mi denko, ale mieliłem maksymalnie 40g.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2021, 11:10:31 wysłana przez Shonsu »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #661 dnia: 18 Marzec 2021, 11:39:08 »
Wypadnie oczywiście wtedy gdy pojemniczek będzie pełny kawy
Hmm, a mi jeszcze nie wypadło, ja tylko ostukuję wewnętrzną stroną dłoni. Nigdy nie rozkładałem na części pojemnika. Jakoś na tyle się trzyma w zwartej całości, że nie ruszam. Jak zauważę, że denko zaczyna się przemieszczać, to wyjmę i podkleję. W końcu póty denko nosi kawę, póki się nie urwie ;)

Offline rummelsburger

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bialetti 3tz, Chemex
  • Młynek: Kinu Phoenix
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #662 dnia: 30 Kwiecień 2021, 14:15:05 »
Jeśli ktoś się zastanawia czy plastiki w phoenixie to dobry pomysł - młynek to kawał sprzętu, konstrukcja jest sztywna i czuć od razu że to najwyższa półka. Mieli szybko, wygodnie, a ten dźwięk kruszonej kawy... boski!  :uklony:

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #663 dnia: 30 Kwiecień 2021, 15:07:47 »
Cześć, gdzie kupowałeś?

Offline rummelsburger

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bialetti 3tz, Chemex
  • Młynek: Kinu Phoenix
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #664 dnia: 30 Kwiecień 2021, 16:23:25 »
Labuna. Wysyłają z Polski  :brawa:

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 402
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #665 dnia: 08 Maj 2021, 15:06:06 »
Z tego, co czytam, standardowe żarna Kinu są szybkie - ze 3 razy szybsze do żaren Comandante. A mimo to w paru recenzjach napisano, że mieli się nimi łatwiej niż w Comandante. Pomijam czas, chodzi mi o wysiłek. Jak to jest? Jaka jest rzeczywista różnica w "ciężkości" mielenia? Porównywał ktoś?
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #666 dnia: 08 Maj 2021, 15:24:50 »
Kinu ma bardzo przyjemną średnicę -- węższą niż komeś, ma też antyobrotowy detal, więc łatwiej się go trzyma.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #667 dnia: 08 Maj 2021, 15:55:19 »
Przy grubym, dripowym przemiale oboma młynkami miele się łatwo i przyjemnie. Najwieksza różnica jest przy bardzo drobnym przemiale, np. pod espresso. W przypadku Kinu jest to ok.40 sek przyjemnego, spokojnego mielenia, bez większego wysiłku.  W przypadku Comandante jest wyraźnie ciężej i przy szybszym machaniu korbką trzeba poświęcić ok. 1min 10 sek. Mam oba młynki i od długiego już czasu Comandante używam wyłącznie do przelewów, a Kinu do espresso. Jeśli masz wybrać tylko jeden młynek to Kinu jest lepszym wyborem.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 402
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #668 dnia: 08 Maj 2021, 16:19:50 »
Dzięki, Picasso83, b. cenna uwaga. Choć nie kumam, dlaczego wolniej mielący Comandante ciężej chodzi. Pewnie specyfika żaren. Ja mam Comandante i go w życiu nie sprzedam, ale - jak już wcześniej pisałem - szukam drugiego młynka do espresso - z precyzyjniejszą regulacją stopnia przemiału, ale nie chcę przy tym zbyt "ciężkich" żaren. Ok, dzięki.

No tak, Antonio, duża średnica Comandante to dla mnie minus - zwłaszcza przy b. drobnym przemiale, szkoda, że Kozak Tura jest identycznej grubości - bo gdyby był węższy - już bym się nie zastanawiał...
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #669 dnia: 08 Maj 2021, 18:25:36 »
Do Kinu można też dokupić żarno optymalizowane pod przelew, a nim mieli się jeszcze łatwiej niż standardowym. Nie czuć w zasadzie żadnego oporu, ale okupione jest to oczywiście dłuższym czasem mielenia.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #670 dnia: 08 Maj 2021, 18:40:15 »
Uważam, że to wolne żarno Kinu do przelewów jest zbędne, bo już to standardowe daje znakomitą jakość przemiału pod przelewy (nie dostrzegam jakiejś większej różnicy względem Comandante) i co ważne jest szybkie i łatwe

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #671 dnia: 08 Maj 2021, 18:47:09 »
Dedykowane żarno pod przelewy zdecydowanie mniej pyli. Ale fakt, że jeśli ma być i do espresso i pod przelewy to standardowe żarno świetnie się sprawdzi.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #672 dnia: 08 Maj 2021, 18:52:16 »
Zgadzam się, jakość przemiału pod przelew ze standardowego żarna jest bardzo dobra. Jednak może była chęć wśród nabywców na takie akcesorium, a przy okazji chwalić się jednorodnością przemiału na papierze?

@Miro Miro Co do wysiłku potrzebnego do mielenia w M47, to zależy od grubości przemiału. Przy mieleniu pod tygielek jest łatwiej niż przy mieleniu pod espresso. Pod espresso  trudność sprawia jedynie zmielenie bardzo jasno palonych ziaren. Więc jeśli ktoś lubuje się w espresso z jasnych ziarenek, to może to żarno pod przelew być dobrym rozwiązaniem.

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 402
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #673 dnia: 08 Maj 2021, 19:09:34 »
Ja do przelewów planuję zostawić Komesia :taktak:

Mam go trzy lata - więc stały związek hehe. Jego wygląd, ergonomia [np. te słoiki], niska waga, pakowność do np. plecaka, są dla mnie super. Poza tym, są młynki Ferrari, są młynki Porche, są młynki Skody - ale Comandante to jest niemieckie BMW - mit wiecznie żywy - poza skalą  :lol2: Wygłupiam się... ale tylko troszkę ;)

Drugi młynek będzie tylko do espresso - nie jasnego, ewentualnie kawiarki. Ma być precyzyjny w doborze grubości mielenia, ergonomiczny i w miarę "nieciężki" w kręceniu - nie w stylu szybkich żaren Kozaka Tury, bo turem nie jestem hehe.

Ok, dzięki za informacje udzielane w różnych wątkach - już mi się prawie opcja wykrystalizowała.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2021, 19:13:40 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #674 dnia: 08 Maj 2021, 19:17:07 »
Kazak Tura ma parę zalet. Pasuje do Rota i ma fajną regulację. Gdyby tak @Valerii pomyślał o jakimś "dynksie", unieruchamiającym korpus młynka w garści...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi