Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 155270 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #645 dnia: 13 Luty 2021, 12:05:17 »
Mamy może na forum posiadacza aktualnego modelu Kinu M68?

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #646 dnia: 13 Luty 2021, 21:56:01 »
Też używam Kinu do przelewów, Niche tylko do espresso, a Kinu przelew - szybko, smacznie i wygodnie, w tej chwili Mr Clever Dripper raz dziennie pomiędzy rannym a popołudniowym espresso.

Offline keermit Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera BZ09
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #647 dnia: 17 Luty 2021, 09:17:46 »
Witam,

warto dopłacić do Simplicity? Młynek do dzwigni, pod espresso.  :taniec:
Dodatkowo zapytam, gdzie kupić, nie mogę trafić go w polskich sklepach.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #648 dnia: 17 Luty 2021, 09:42:56 »
Dodatkowo zapytam, gdzie kupić, nie mogę trafić go w polskich sklepach.
Zajrzyj do rostory.

Offline keermit Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera BZ09
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #649 dnia: 17 Luty 2021, 20:50:27 »
znalałem jeszcze w Labuna  :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #650 dnia: 26 Luty 2021, 20:07:33 »
》tertium non datur《

Offline niebieski_luk Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Aeropress, V60, Kazak Rota
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #651 dnia: 16 Marzec 2021, 11:13:13 »
Przeczytałem cały wątek... i się skusiłem na M47 Simplicity. Kawał młyna w porównaniu do mojego starego Porlexa, przeskok jakościowy ogromny, ale brudas z niego straszny. Przez ten plastikowy pojemnik na przemiał (u mnie mocowany na oring) w kuchni jest masakra - wiórki kawy latają po całym blacie i trzeba dobrze pukać-stukać aby cały przemiał przesypać. Porlex cały z metalu i przesypywanie w porównaniu z naelektryzowanym Kinu to bajka.
Jest jakiś patent na spasowanie jakiegoś metalowego kubeczka do Kinu? Mam ochotę wyrzucić oryginalne denko przez okno.

Offline radwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione v2, V60
  • Młynek: G-micron DF64P, Wilfa Uniform, Comandante
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #652 dnia: 16 Marzec 2021, 12:38:08 »
Spryskanie ziaren przed mieleniem powinno pomóc. Sprawdz tutaj: youtube .com/watch?v=D8zqp3CgcbA
Jak nie masz pod reką takiej buteleczki, to przemieszaj ziarna zmoczoną łyżeczką.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #653 dnia: 16 Marzec 2021, 12:43:15 »
Ja też mam na oring, to było pierwsze rozwiązanie i nie narzekam. Ellektrostatyka w dużej mierze zależy od kawy i grubości przemiału. Jak zmielę kawę to opukuję od dołu dłonią pojemnik. Potem zdejmuję go i przesypuję do zaparzacza. Natomiast resztki zarówno z żarna jak i pojemnika usuwam do zlewu małym, okrągłym pędzelkiem. E marketach budowlanych do kupienia za grosze lub trochę lepsze za parę złotych do detailingu.  Mocowanie włosia musi być z tworzywa żeby nie rysować wszystkiego.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #654 dnia: 16 Marzec 2021, 13:51:51 »
Ja też mam na oring, to było pierwsze rozwiązanie i nie narzekam.

To było coś co mnie raczej nie zachęcało do tego młynka, ale z perspektywy czasu okazuje się, że było to rozwiązanie bardzo dobre. Minęło już sporo czasu odkąd kupowaliśmy młynki, a ja tylko raz przez ten czas zmieniałem oring :)

Offline niebieski_luk Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Aeropress, V60, Kazak Rota
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #655 dnia: 17 Marzec 2021, 00:04:26 »
Metodę ze spryskiwaniem ziarna znam - niestety u mnie nie powoduje ona większych zmian.
Powiem tak, młynek świetnie zrobiony, precyzje czuć, jakość przemiału super ale ten zbiorniczek na przemiał to porażka.
W mojej wersji (Simplicity) jest cały wykonany z badziewnego plastiku ale najgorszy jest kształt wewnętrznego cylindra - on ma w środku rant (schodek), który zatrzymuje część przemiału po odwróceniu o 180 stopni jeśli dodać do tego elektrostatykę to daje razem niezły bałagan.

naelektryzowany spód po mieleniu grawitacja nie daje rady - bez pędzelka czy szmatki nie odpadnie: ibb.co/TKjNpV2
zbiorniczek i naelektryzowana kawa na wspomnianym rancie: ibb.co/34b2Yvk

 
Na zdjęciach z tego wątku - odp #238 widać zupełnie inną konstrukcje tego pojemniczka - o niebo lepszą - tak jakby w środku był dodatkowy metalowy cylinderek, gładkie ścianki brak rantów.
Szkoda, że w głupim Porlexie obrót o 180 stopni daje 100% wysyp przemiału, a tu w młynku 6 razy droższym sporo zostaje - trzeba się dodatkowo bawić w pędzelkowanie i odpukiwanie.

Rozwiązanie z mocowaniem przez oring nie uważam za wadę.




Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #656 dnia: 17 Marzec 2021, 13:50:54 »
U mnie jest tak samo, kawa dużo zmienia. Jak miałem natural z Indii to potrafiło zostać 1,5 - 2 g na młynku, ale przeważnie nie zostaje więcej niż 0,1 - 0,2 g. Zdaje się że pojemnik metalowy można kupić osobno na rostory. idzę, że nieźle sobie liczą za ten element. U Ciebie na tym zdjęciu z młynkiem prawie nic nie ma na żarnach. a w pojemniku te pyły przyklejone, niekoniecznie specjalnie potrzebne są.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2021, 14:20:46 wysłana przez krystians »

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #657 dnia: 17 Marzec 2021, 14:41:41 »
Od pół roku dzień w dzień 2-3 krotnie używam tego młynka i oczywiście zostają wiórki w pojemniku i w młynku od spodu, ale.... Po zmieleniu stukam parę razy bokiem młynka o krawędz blatu w kuchni, raz czy dwa spodem młynka/pojemnika stukam o blat na płasko, zakręcę rączką jeszcze parę razy i po odczepieniu pojemnika wkładam młynek w taką starą małą filiżankę w której jeszcze ostukuję młynkiem o jej ścianki.
Dziecku zwinąłem dwa stare pędzelki, gruby i cienki. Grubym wymiatam resztki ze spodu młynka do tej filiżanki, praktycznie nic nie wypada już. Z pojemnika przesypuje wszystko do filiżanki, ostukuje pojemnik jeszcze grubszym pędzelkiem żeby wszystko wyleciało, i też oprócz pyłu nic nie zostaje. Patyczkiem od cienkiego pędzelka mieszam wszystko w filiżance żeby grudek nie było i wsypuje wszystko do Dripa. Grubym jeszcze wymiatam resztki z filiżanki.
Swoista ceremonia... Ale tak się przyzwyczaiłem że już inaczej nie robię.

Ps.niestety ten plastikowy pojemnik mi delikatnie pękł prawdopodobnie od stukania o blat. Radzę więc uważać. Btw ceny tych pojemników to przegięcie. Z chęcią kupiłbym ten metalowy ale 220 zł to dużo, a jeszcze wysyłka.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline niebieski_luk Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Aeropress, V60, Kazak Rota
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #658 dnia: 18 Marzec 2021, 10:56:25 »
Dzięki za info, bo już myślałem, że ze mną coś nie teges.
Teraz widzę, że zmielona kawa jeszcze przykleja się w tym pojemniczku w okolicach oringa i zgrzyta przy zakładaniu.
Widocznie Simplicity/Phoenix tak mają. Szkoda, że w młynku za taką kasę przyoszczędzili i stosują tak badziewne pojemniczki (nawet sposób wyjmowania denka w tym pojemniczku to konstrukcyjna porażka - istnieje możliwość, że przy stuknięciu wypadnie z całą zawartością - powinno być montowane od środka, a nie na wcisk od zewnętrznej strony).

Spróbuje na własną rękę spasować jakiś metalowy pojemniczek, najlepiej na wcisk od zewnętrznej strony (fi 52mm) wtedy nic nie będzie zostawać na ściankach, ewentualnie od wewnętrznej na fi 48mm i naciąć rowek pod oring.
Mam też pomysł aby włożyć na ścisk spasowaną stalową rurkę w oryginalny pojemniczek i zobaczyć czy coś się zmieni w zakresie elektryzowania (na pewno rozwiąże problem rantu - niestety delikatnie zredukuje się też wtedy pojemność).

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #659 dnia: 18 Marzec 2021, 11:03:23 »
Denko sobie od razu przyklej bo na pewno wypadnie. Wypadnie oczywiście wtedy gdy pojemniczek będzie pełny kawy ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi