Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 155670 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #615 dnia: 02 Wrzesień 2020, 10:15:16 »
Nie zdażył mi się taki problem, choć mam podobny, tj.jak od wewnątrz pojemniczka na zmieloną kawę, gdy nacisnę trochę mocniej denko pojemniczka to ono wypada. Da się z tym żyć, tym bardziej, że dzięki temu łatwiej jest wyczyścić od wewnątrz pojemniczek.
Uważam jednak, że żadna z tych sytuacji nie powinna mieć miejsca...
Na twoim miejscu skladałbym reklamację, bo młynek trochę kosztuje i nie powinien mieć takich wad.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #616 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:50:07 »
Na jakim poziomie jakościowemu jest przemiał z tego młynka jeżeli chodzi mielenie pod espresso i czy da się to porównać do jakiegoś przedziału młynków elektrycznych ( powiedzmy za dwa, trzy tys zl...? )

Używam 47-ki od ponad roku do mielenia kawy pod espresso.
Mam zapakowany , prawie nowy młyn gastro ( za ok 8,5 tys nowy). Nie używam go .
Co prawda preferuje młyn/ek  typu SD ale niech to świadczy o jakości mielenia Kinu pod espresso.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #617 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:56:36 »
Nie zdażył mi się taki problem, choć mam podobny, tj.jak od wewnątrz pojemniczka na zmieloną kawę, gdy nacisnę trochę mocniej denko pojemniczka to ono wypada. Da się z tym żyć, tym bardziej, że dzięki temu łatwiej jest wyczyścić od wewnątrz pojemniczek.
Uważam jednak, że żadna z tych sytuacji nie powinna mieć miejsca...
Na twoim miejscu skladałbym reklamację, bo młynek trochę kosztuje i nie powinien mieć takich wad.

Napisałem, czekam na odpowiedź sklepu, teraz mam poczucie ze warto było dopłacić do simplicity..ech

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #618 dnia: 02 Wrzesień 2020, 12:27:11 »
Małe sprostowanie - ja mam jednak Simplicity, plastikowe pojemniczki jednak się różnią od Phoenix.
Co do spodniego dekielka, też kiedyś go "wypchnąłem" wydaje mi się, że po prostu zamontowany jest na wcisk.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #619 dnia: 03 Wrzesień 2020, 11:17:21 »
Jakby co, ro-story zachowało się bardzo w porządku i już dostałem info, że nowy pojemniczek idzie do mnie. Także plus dla ro-story za szybką reakcję na mojego maila  [emoji38]

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #620 dnia: 24 Wrzesień 2020, 16:50:04 »
Nie zdażył mi się taki problem, choć mam podobny, tj.jak od wewnątrz pojemniczka na zmieloną kawę, gdy nacisnę trochę mocniej denko pojemniczka to ono wypada. Da się z tym żyć, tym bardziej, że dzięki temu łatwiej jest wyczyścić od wewnątrz pojemniczek.
Uważam jednak, że żadna z tych sytuacji nie powinna mieć miejsca...
Na twoim miejscu skladałbym reklamację, bo młynek trochę kosztuje i nie powinien mieć takich wad.
Dzisiaj doszedł do mnie Simplicity i to denko jest na wcisk, da radę bez problemu wypchnąć i wepchnąć z powrotem. Nie jest na klej itp. Widocznie tak to zaprojektowali, tylko nie wiem po co...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #621 dnia: 24 Wrzesień 2020, 22:00:34 »
Po tym jak X razy przemiał rozsypał mi się na pół kuchni skleiłem denko w swoim młynku, polecam to zrobić od razu ;)

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #622 dnia: 26 Wrzesień 2020, 14:28:31 »
W jakiejś recenzji na Youtube autor wspomniał, że dno w pojemniku jest wyjmowalne, aby ułatwić czyszczenie całego pojemnika. Gorzej jak dno odpada w momencie wyciągania pojemnika na kawę.

Offline Glupia

  • Wiadomości: 11
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #623 dnia: 06 Listopad 2020, 12:24:11 »
Witajcie... ;)
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Kinu M47 Phoenix z rostory i już użytkuję 3 tyg... i przyznam, że ciężko wpasować mi się w ustawienia mielenia. Za każdym razem mam wrażenie, że to co podane jest w "zaleceniach" nie do końca pasuje pod dany typ mielenia.

Znalazłem gdzieś, że podobno kiedyś Kinu robił ustawienia od zera (nieruchoma rączka), a w nowszych zerem jest już jakieś 0,5-1 i że podobno należy stare "ustawienia" dzielić przez 1,5...

To może jeszcze inaczej... a jakie ustawienia stosujecie pod:
- Aeropress
- V60/Drip/Gabi master
- Chemex
- Espresso

?

Pozdrawiam serdecznie
G.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #624 dnia: 06 Listopad 2020, 12:41:43 »
W każdym Kinu zerem może być 0, 0,3 czy -0,9. Z tym dzieleniem stare vs. nowe to się nie spotkałem. W moim Kinu (dla żaren domyślnych) espresso to 1.7-1.9, V60 to 2.6-3.4, chemex 3.2-4.0 (tak z pamięci, zależy też od kawy i dozy).

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #625 dnia: 06 Listopad 2020, 12:43:35 »
Mam kinu m47 simplicity miesiąc, dwa temu kupiony na rostory.
Liczę tak:
skręcony młynek na maxa, nie da się ruszyć rączka, znacznik jest ustawiony mniej więcej na zero. Teraz odkręcam o jeden pełen obrót i to jest dla mnie zero i od niego liczę. Tak miałem ustawione w momencie wyjęcia z pudełka.
Korzystam przede wszystkim z dripa v60-02 i mielenie ustawiam między 3.6.0 a 4.1.0. Przy zalewaniu mniej więcej 40g na 640ml celuje w czas między 4 a 5 min za pomocą grubości przemiału. Przy 20g na 300ml celuje między 3 a 4 min.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #626 dnia: 06 Listopad 2020, 12:46:41 »
Ale zero to zero, nie od jednego pełnego obrotu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #627 dnia: 06 Listopad 2020, 13:01:52 »
@Shonsu Zero liczy się od momentu gdy odblokowują się żarna. To dziwne, że mówisz że nie da się ruszyć rączką, bo kiedyś żarna były montowane w takiej odległości, że się nie blokowały. Zero było na skręconym całkowicie młynku, nie zawsze dało się znacznik na zero ustawić. Jednak pełne skręcenie pozwalało na swobodne kręcenie korbką. Widocznie coś się zmieniło.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #628 dnia: 06 Listopad 2020, 13:17:37 »
Przy 20g/300ml w V60 celowałbym raczej w czas <3m. Jak przyjmiesz jako 0 moment, w którym można ruszyć rączką (jak pisał @siewcu), to powinno być ok.

@krystians, no z tą odległością żaren w ustawieniu 0 to równie bywało. W M38 nie mogłem ruszyć korbką, dopiero tak od 0.5, a od 1.0 dopiero swobodnie (bez tarcia). W M47 miałem delikatne tarcie od 0, dopiero w ostatnim było swobodnie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #629 dnia: 06 Listopad 2020, 13:20:24 »
Nie napisałem, że zero jest od momentu, gdzie można ruszyć rączką, tylko gdzie wyjdzie zero na skręconym do końca młynku to to jest zerem. Skręcasz całkiem do końca i dopiero od zera liczysz... Inaczej podawanie jakichkolwiek ustawień nie ma żadnego sensu.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2020, 13:23:29 wysłana przez siewcu »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi