Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 155853 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #435 dnia: 23 Lipiec 2018, 21:25:10 »


Jak tam elektryfikacja Kinu?   :poklon: Nie śmieję się,

Jesteś ostatnią osobą, której opinią bym się przejął.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #436 dnia: 23 Lipiec 2018, 21:27:12 »
@Tedi Nasz nadworny propagator młynów gastro z żarnami 64mm i więcej! Tak apropo, duże musisz mieć te kieszenie :picardpalm:

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #437 dnia: 23 Lipiec 2018, 21:49:13 »
GrizzzLee, wyjazdy osobiste to możesz sobie robić na własnym podwórku i za cel weź samego siebie.  :ogien: Ode mnie się odczep zakładam, młodociany człowieku.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #438 dnia: 23 Lipiec 2018, 21:54:25 »
Naprawdę Tedi? A twoja uwaga o elektryfikacji to szczera troska?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #439 dnia: 23 Lipiec 2018, 21:57:47 »
GrizzzLee, wyjazdy osobiste to możesz sobie robić na własnym podwórku i za cel weź samego siebie.  :ogien: Ode mnie się odczep zakładam, młodociany człowieku.
Jak walka z "płaskoziemcą". Kariery wróżbity nie zrobisz. Za to bajki opowiadasz przednie ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #440 dnia: 23 Lipiec 2018, 22:09:20 »
GrizzzLee, podaj sobie i tak nigdy nie oddzielisz ziarna od plew.  ;)
@Miklas. Co w tym złego jak się robi to co się lubi.  :)  Na dodatek odstresowuje, wzmaga koncentrację a najwięcej polepsza wyobraźnię.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #441 dnia: 23 Lipiec 2018, 22:56:24 »
Jak byście ocenili espresso z Kinu M47 w porównaniu do jakiegoś dużego młynka gastro? Czy potrafi zrobić "dobre espresso" czy raczej "dobre jak na młynek ręczny"? Zastanawiam się czy ten młynek może służyć przez pewien czas jako podstawowy młynek do espresso.

Robiłem niejedno espro zarówno na Kinu jak i na Fiorku F6 (w f6 robię codziennie ze względów ergonomicznych :)). Oba wychodziły poprawne, oba były pyszne. Nie siedzę aż tak bardzo w espresso, ale skoro przemiał do dripa ładniejszy i równiejszy jest w Kinu, to ten do espresso na pewno nie będzie gorszy niż w gastronomiku.

Nawiasem mówiąc Evo 64 jest droższy od F6 Drogheria, a to ten drugi ma bycze żarna 83 mm, do których - moim zdaniem - warto dopłacić.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2018, 23:00:17 wysłana przez pafcio0 »

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #442 dnia: 23 Lipiec 2018, 23:14:34 »
Dzięki Panowie za opinie. Skoro jakość przemiału jest ok to pozostaje zrobić ćwiczenie mentalne i ocenić czy będzie chciało się kręcić korbką.... chyba żeby pójść w ślady Miklasa :).

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #443 dnia: 23 Lipiec 2018, 23:18:29 »
Oczywiście do rozważenia jest ekonomiczniejszy finansowo młynek od Valeriego - Kazak, który raczej nie ustępuje Kinu jakością przemiału, a przy ziarnach palonych do espresso jego wyższy opór mielenia nie powinien stanowić problemu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #444 dnia: 23 Lipiec 2018, 23:31:36 »
Gdybym wcześniej nie kupił Kinu chyba zdecydował bym się na Kazak [emoji106]

Oczywiście ze względu na cenę, Kinu niczego nie brakuje [emoji106]

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #445 dnia: 23 Lipiec 2018, 23:54:13 »
Jak byście ocenili espresso z Kinu M47 w porównaniu do jakiegoś dużego młynka gastro? Czy potrafi zrobić "dobre espresso" czy raczej "dobre jak na młynek ręczny"? Zastanawiam się czy ten młynek może służyć przez pewien czas jako podstawowy młynek do espresso.

Robiłem niejedno espro zarówno na Kinu jak i na Fiorku F6 (w f6 robię codziennie ze względów ergonomicznych :)). Oba wychodziły poprawne, oba były pyszne. Nie siedzę aż tak bardzo w espresso, ale skoro przemiał do dripa ładniejszy i równiejszy jest w Kinu, to ten do espresso na pewno nie będzie gorszy niż w gastronomiku.

Nawiasem mówiąc Evo 64 jest droższy od F6 Drogheria, a to ten drugi ma bycze żarna 83 mm, do których - moim zdaniem - warto dopłacić.
Ja bym już nie wrócił do młyna bez elektronicznego dozownika, żeby miał nawet 100mm żarna.
Ze względu na wygodę użytkowania.
Przykładam, bzzz 4.8sek podwójne espresso nasypane na środek sitka.
Uderzenie o śródręcze dla rozłożenia kawy, nacisk tamperem i lejemy ☺
Hx i młynek z elektronicznym dozownikiem, to chyba najszybsze espresso.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2018, 00:01:40 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #446 dnia: 24 Lipiec 2018, 00:13:59 »
Wszystko kwestia przyzwyczajenia i normalizacji procedur ;) Lubię mieć kontrolę i często zmieniam dozy robiąc espressi zarówno w Caravelu jak i w Prismo, poza tym po lejkowej modyfikacji mam praktycznie zerową retencję i po każdym szocie młynek jest pusty i czysty. ;) Na wygodę użytkowania bynajmniej nie narzekam - żongluję kawami i robię single dosing, a zmielenie i omiecenie pędzelkiem to kilka sekund.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #447 dnia: 24 Lipiec 2018, 00:57:54 »
Ja takimi sprawami się nie przejmuje.  Jak palę, to po parę kilo i młynek zasypany na full.  Inne podejście mam.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #448 dnia: 24 Lipiec 2018, 10:14:41 »
raf77, a ile kaw dziennie robisz? Pierwszą kawę robisz z tego co zostało w młynku z wczoraj czy wymielasz i wyrzucasz?

Jeśli od Valeriego to z  silnikiem chyba bym wolał skoro już ma rozwiązanie... chociaż wygląd jest jeszcze dość surowy, a lepiej by się robiło kawę, gdyby młynek stał obok ekspresu, a nie w garażu ;)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #449 dnia: 24 Lipiec 2018, 14:03:02 »
Nigdy nic nie wyrzucam. Dziennie z 5-6 podwójnych espresso.
Nie zauważyłem nigdy różnicy miedzy pierwszą a kolejnymi kawami danego dnia. Widzę natomiast różnice w smaku w kolejnych tygodniach jak kawa stoi w młynku.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi