Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 155326 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #375 dnia: 26 Marzec 2018, 18:54:32 »
No nie popisali się, szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z wersji z gumowym oringiem, nie wiem o co ta zmiana.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #376 dnia: 26 Marzec 2018, 19:26:51 »
Z klejami różnie bywa, niestety. Distal powinien być dobry. do wklejenia tych magnesów.

Mi już jeden oring poleciał, kilka razy też się zsunął pojemnik gdy się nim stuknęło albo docisnęło. Nie ma rozwiązań idealnych. Najlepszy byłby bagnet, ale to droga zabawa.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #377 dnia: 26 Marzec 2018, 19:45:02 »
No nie popisali się, szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z wersji z gumowym oringiem, nie wiem o co ta zmiana.

Marek.


W Kinu eksperymentowali bo mieli  skargi ,że oring za słabo "trzyma"  pojemnik, zwłaszcza po jakimś czasie użytkowania.
Próbowali z gwintem a teraz z magnesami.
Po ok miesiącu użytkowania mogę powiedzieć , że rozwiązanie z magnesami naprawdę się sprawdzało ... jak widać do czasu.
Pojemnik co prawda zdejmuje się szybko, można mocno opukać młynek po zmieleniu kawy i ... raz tylko zdarzyło się że pojemnik spadł mi z młynka na blat [emoji14] , może dlatego że na magnesach  były resztki wcześniej zmielonej kawy.
Można co prawda wskazać punkty w których pojemnik w C40 IH ma przewagę( słoiczek w C40 IH jest przezroczysty, widać dokładnie
ile masz zmielonej kawy, jest całkiem obojętny chemicznie i sensorycznie( w Kinu trochę czuć zapach plastikowego pierścienia), słoik z Comandante idealnie pasuje do portafiltra  z sitkiem 58 mm itd.
Ale Comandante też nie jest idealne, jeśli miałbym coś wskazać to gwint trzymający słoiczek jest za krótki (obrót i trochę czyli ok 370- 375 stopni i słoik też spadnie).
W C40 podczas mielenia trzymałem dla pewności za słoik i korpus jednocześnie.
Znalazłem na HB dalsze "ulepszenie " pojemnika w M47 (z marca br.)
Widać że plastik z pierścienia nie ma już chyba  bezpośredniego kontaktu ze zmieloną kawą i jest w nim 8 magnesów , nie 4.
Jeśli faktycznie Kinu wymienia pojemniki to zastanawiam się czy nie odeśle im swojego. Na plastikowych kieszonkach w których umieszczone są magnesy widać małe pęknięcia, więc problem w wypadającymi magnesami może się nasilać.


https://www.home-barista.com/grinders/kinu-m47-update-t51577.html
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 20:13:33 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #378 dnia: 26 Marzec 2018, 19:58:42 »
Z klejami różnie bywa, niestety. Distal powinien być dobry. do wklejenia tych magnesów.

Mi już jeden oring poleciał, kilka razy też się zsunął pojemnik gdy się nim stuknęło albo docisnęło. Nie ma rozwiązań idealnych. Najlepszy byłby bagnet, ale to droga zabawa.
Dzięki ;)

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #379 dnia: 26 Marzec 2018, 20:29:54 »
Nawet chciałem kupić, bo miałem w łapach, mieli ten sprzęt naprawdę szybko i przyjemnie. Ale jak czytam o śmiesznych problemach w młynku za taką kasę, to mi powoli przechodzi. Może to i drobnostki, ale jak się ktoś pozycjonuje na naprawdę wysokiej półce, to tym bardziej powinien dbać o szczegóły (nie wymagające zresztą wielkich kosztów, tylko zwykłej staranności w projektowaniu i wykonaniu).
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 20:37:21 wysłana przez Ali7 »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #380 dnia: 26 Marzec 2018, 20:46:44 »
Nawet chciałem kupić, bo miałem w łapach, mieli ten sprzęt naprawdę szybko i przyjemnie. Ale jak czytam o śmiesznych problemach w młynku za taką kasę, to mi powoli przechodzi. Może to i drobnostki, ale jak się ktoś pozycjonuje na naprawdę wysokiej półce, to tym bardziej powinien dbać o szczegóły (nie wymagające zresztą wielkich kosztów, tylko zwykłej staranności w projektowaniu i wykonaniu).

Nie bronię ich, ale problemem jest testowanie. Nikt tak tego nie zrobi jak użytkownicy. Dlatego pojawiają się nowe wersje. Ewentualnie tym, którzy kupili poprzednio powinni te pojemniki powymieniać.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #381 dnia: 26 Marzec 2018, 20:54:40 »
W C40 podczas mielenia trzymałem dla pewności za słoik i korpus jednocześnie.
Poważnie? Absolutnie nie widzę takiej potrzeby.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #382 dnia: 26 Marzec 2018, 21:04:00 »
Młynek jest genialny, ale robi się coraz droższy, a takie 'pierdółki' pozostawiają pewien niesmak. Może kontrola jakości kuleje, albo za mało ludzi przy tym pracuje? A może trochę się z tym wszystkim przeliczyli? Skrócenie czasu gwarancji też o czymś świadczy.

Dzisiaj przyszedł do mnie M47v3 - wymiana z M38 w ramach naprawy gwarancyjnej (za dopłatą, niestety). Pojemnik jeszcze z 4 magnesami, może ten z 8 pojawi się w wersji 4 (do czasu wyprzedania stanów magazynowych v3). Fajnie, że można wymienić pojemnik w przypadku problemów, tylko to zawsze dodatkowy wydatek (bo stary trzeba odesłać).

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #383 dnia: 26 Marzec 2018, 21:13:20 »
Ale jak czytam o śmiesznych problemach w młynku za taką kasę, to mi powoli przechodzi. Może to i drobnostki, ale jak się ktoś pozycjonuje na naprawdę wysokiej półce, to tym bardziej powinien dbać o szczegóły (nie wymagające zresztą wielkich kosztów, tylko zwykłej staranności w projektowaniu i wykonaniu).

Z ust mi to wyrwałeś ;) Najlepszym rozwiązaniem byłby porządny gwint a nie jakieś tam magnesy. Mam w domu młynek za 20 zł w którym jest szklany pojemnik przykręcany na gwint i jest to zupełnie bezproblemowe rozwiązanie. Nie rozumiem dlaczego w młynku za 1400 zł się nie dało.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #384 dnia: 26 Marzec 2018, 21:15:52 »
Gwint też nie jest idealnym rozwiązeniem szczególnie gdy masz wbijane elementy.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #385 dnia: 26 Marzec 2018, 21:18:32 »
To może takie rozwiązanie jak w trzy razy tańszym Timemore? Też się sprawdza. Ale i tak wolałbym gwint.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #386 dnia: 26 Marzec 2018, 21:44:48 »
Młynek jest genialny, ale robi się coraz droższy, a takie 'pierdółki' pozostawiają pewien niesmak. Może kontrola jakości kuleje, albo za mało ludzi przy tym pracuje? A może trochę się z tym wszystkim przeliczyli? Skrócenie czasu gwarancji też o czymś świadczy.

Dzisiaj przyszedł do mnie M47v3 - wymiana z M38 w ramach naprawy gwarancyjnej (za dopłatą, niestety). Pojemnik jeszcze z 4 magnesami, może ten z 8 pojawi się w wersji 4 (do czasu wyprzedania stanów magazynowych v3). Fajnie, że można wymienić pojemnik w przypadku problemów, tylko to zawsze dodatkowy wydatek (bo stary trzeba odesłać).
Dzisiaj?Poważnie?
Co się stało z M38 ? jeśli można wiedzieć

Dopłatę chcieli bo na wyższy model się przesiadasz a zastępczego M38 pewnie nie mieli.




« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 21:53:20 wysłana przez PiotrekBM »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #387 dnia: 26 Marzec 2018, 21:45:14 »
To teraz wszyscy chwalimy swoje ręczniaki? :) to ja powiem, że nadal ze swojej Panamy jestem zadowolony i uwaga, nie ma ani gwintu, ani magnesów, ani oringów ;)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #388 dnia: 26 Marzec 2018, 21:46:33 »
Bo Panama to zło, tylko Ty nie chcesz tego dostrzec :D

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #389 dnia: 26 Marzec 2018, 21:47:38 »
W C40 podczas mielenia trzymałem dla pewności za słoik i korpus jednocześnie.
Poważnie? Absolutnie nie widzę takiej potrzeby.

Słoiczek mi nigdy nie spadł (  nigdy nie mów nigdy ;) )  ale podczas kręcenia/ mielenia są drżenia i zdarza się ze zaczyna się luzowac i odkręcać ,wiele wtedy nie potrzeba.
W kazdym razie mam od chyba wrzesnia C40 IH i jest bez uwag, natomiast pojemnik Kinu chyba odeślę i poproszę o nowy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi